Львівводоканал розрахувався за позику Світового банку, яку взяв 19 років тому

23:10 14 квітня 2021 р.

13 квітня Львівводоканал виплатив останній кредитний платіж Світовому банку і повністю погасив позику, яку ми отримало у 2002 році. Кредитні кошти були залучені для реалізації програми модернізації інфраструктури водопостачання та каналізації міста Львова, що дозволило забезпечити мешканців Львова цілодобовим водопостачанням.

Про це інформує Львівводоканал, пише Dailylviv.

«До 2010 року львів’яни мали воду у своїх домівках лише декілька годин вранці та ввечері. Але зараз ми вже давно забули про ті скрутні часи і маємо цілодобове водопостачання.

Як цього вдалося досягти? Ще у травні 1995 р, на запрошення міського голови до Львова, прибула делегація Світового банку для обговорення можливостей залучення інвестицій у програму модернізації інфраструктури водопостачання та каналізації міста Львова. Переговори та розробки проектів тривали аж до 2002 року і врешті Львову таки вдалося стати першим містом, яке отримало позику Світового банку в сумі 24,25 млн. дол. США та грант уряду Швеції в розмірі 6 млн. дол. США», - розповідають у ЛМКП «Львівводоканалі».

Проект модернізації інфраструктури водопостачання та каналізації міста Львова реалізовували з 2003 до 2007 року. За кошти позики було модернізовано наступні об’єкти системи водопостачання:

    розподільча водопровідна мережа міста Львова поділена на 11 зон тиску за допомогою 89 електрифікованих ізолюючих засувок та регуляторів тиску. До реалізації проекту мережа міста функціонувала як одна зона тиску, а перепад висот у місті до 150 м ускладнював роботу гідравлічної системи;
    прокладено 21,7 км нових водопроводів із високоякісного чавуну;
    модернізовано 9 насосних станцій з заміною насосів на менш енергоємні;
    за кошти шведського гранту було частково модернізовано каналізаційні очисні споруди, а саме реконструйовано головну каналізаційну насосну станцію та компресорну станцію, збудовано цех механічного зневоднення мулу, встановлено нові решітки.

Після завершення проекту у 2009 році вдалося значно розширити графік подачі води, а саме 89% львів’ян отримали воду цілодобово, ще 11% – за графіком 8-12 год на добу; а також суттєво економити електроенергію – до 11 мільйонів кВт.год/рік.

«13 квітня «Львівводоканал» виплатив останній кредитний платіж Світовому банку і цілком погасив позику, яку ми отримали у 2002 році. Ці інвестиції дозволили забезпечити цілодобовим водопостачанням місто Львів. Під час обговорення проекту було багато чиновників і депутатів, які сумнівалися в доцільності отримання кредиту, але, зрештою, важливим є результат, якого було досягнуто.

Зараз перед нашим підприємством постають ще складніші виклики в обслуговуванні інфраструктури, яка невблаганно старіє та зношується. Відтак ми прагнемо реалізовувати нові проекти, розвиватися, але знову чуємо дискусії щодо доцільності залучення кредитів та про «боргову яму». Однак вдалий досвід із проектом Світового банку доводить, що позики для міста – це чи не єдина можливість динамічно розвивати критично важливу для міста інфраструктуру», - переконаний Дмитро Ванькович, директор ЛМКП «Львівводоканал».


dailylviv.com

До теми

17:52 5 травня 2021 р.

На Львівщині 92 дітей скористалися реабілітаційними послугами

Станом на 1 квітня 2021 року у Львівській області 37,4 тис. осіб з інвалідністю з дитинства та дітей з інвалідністю отримали державну соціальну допомогу на загальну суму понад 265,6 млн гривень.

Рубрика: Економіка

17:31 5 травня 2021 р.

У Львові однаково подорожчає проїзд у маршрутках, трамваях і тролейбусах

Вартість проїзду у львівських маршрутках - 10 гривень - уже погодила регіональна філія антимонопольного комітету. Тому в міськраді Львова почали готувати проєкт рішення, який невдовзі розглянуть.

Рубрика: Економіка

15:43 5 травня 2021 р.

Поїзд Чернівці-Львів ходитиме до Луцька. Маршрут

З 6 травня цього року регіональний поїзд № 701/702 Чернівці – Львів курсуватиме до Луцька. Це допоможе розвантажити автошляхи та зменшити затори, які утворилися через обвал автомобільного мосту в селі Гайок на автодорозі Львів – Луцьк.

Рубрика: Економіка

13:10 5 травня 2021 р.

Банк реструктуризував борг Першої приватної броварні

За даними секретаріату з фінансової реструктуризації, Укрексімбанк завершив процедуру фінансової реструктуризації заборгованості ТОВ “Перша приватна броварня” і ПрАТ “Пиво-безалкогольний комбінат “Радомишль”.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу