Львівський лікар пропонує впровадити соціальну картку для громадського транспорту і монорейк

18:46 30 вересня 2020 р.

Фото до новини

Таким чином ми заберемо готівку під час розрахунків між водієм і пасажиром, встановимо точний облік пасажирів і зможемо скерувати кошти від прибутку на розвиток альтернативних видів транспорту в місті.


Відео: Львівський пресклуб

- Основним пунктом моєї пердвиборчої кампанії є «Соціальна карта львівянина», і один із її пунктів – це оплата картою за користування муніціпальним транспортом, –  сказав Юрій Бунь, завідувач кафедри хірургічної стоматології, доцент Львівського медичного інституту, кандидат на посаду міського голови Львівської ОТГ, на засіданні «Як необліковану готівку від пасажирських перевезень на Львівщині перекласти в бюджети ОТГ?» у Львівському пресклубі. - Якщо пасажир входить у транспорт і в нього є можливість платити соціальною картою, він ніколи не платитиме готівкою. А ці кошти будуть переходити перевізнику.

Відтак, вважає ІЮрій Бунь, матимемо об’єктивний облік пасажиропотоку і мотивацію перевізника — працювати чесно й конкурувати за пасажира, пише DailyLviv.

- Там, де є готівка, завжди будуть зловживання. Потрібно виключити її з обігу у транспорті. Крім того, як лікар, я скажу, що в часи епідемії коронавірусу це буде ще й додатковим кроком у запобіганні поширенню інфекції через купюри, – зазначив він.

Нині ніхто не може назвати точну суму, яку заробляють перевізники. Левова частка коштів іде у тінь, каже Ігор Бунь. А мала би – до міського бюджету.

- Ці кошти, передусім, варто скерувати на розвиток альтернативного транспорту у Львові, наприклад – монорейк. Напередодні Євро-2012 до Львова були запрошені іноземні фірми для складення концепції розвитку міста, і транспортне питання проходило тут червоною стрічкою. Їхніми розробками місто, на жаль, не скористалося.

Торік, нагадує лікар, у Львові презентували програму Сталої міської мобільності. І в ній іноземні фахівці вказують на ті ж самі проблеми, які ми мали 2011-го року.

- Але вони дають багато пропозицій якраз щодо альтернативного виду транспорту. Я думаю, що соціальна карта львів’янина може стати першим реальним кроком на цьому шляху, – зазначив Юрій Бунь.

"Чорну касу" перевезень облікують: наступного тижня на Львівщині розпочнуть процес запуску електронного квитка.
  

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів