Львівське СП «Електронтранс» поскаржилося в АМКУ на польські трамваї

09:35 28 липня 2017 р.


Фото: epravda.com.ua

Львівське підприємство вимагає скасувати рішення тендерного комітету.

Трамваї «Pesa», які повинні бути поставлені Києву, не відповідають 190 пунктам Державних стандартів України (ДСТУ). Про це йдеться в тексті скарги львівського українсько-німецького СП «Електронтранс» Антимонопольного комітету.

У ній підприємство повідомляє, що сертифікат відповідності на трамваї польської компанії не підтверджує їх випробування з більш, аніж 190 пунктах чотирьох ДСТУ. Серед відсутніх пунктів – пункти 5 та 6 розділу 5 ДСТУ 4876:2007 «Вагони трамвайні пасажирські. Загальні технічні вимоги», який встановлює максимальне навантаження на вісь.

Перевищення навантаження на вісь може привести до того, що трамвай на високій швидкості зійде з рейок і перевернеться. Крім того, в скарзі повідомляється, що, згідно «Incoterms-2010» (міжнародні правила в сфері міжнародної торгівлі), умови поставки передбачають звільнення іноземного учасника від витрат по розмитненню товарів на митній території замовника.

Отже, «Pesa» звільнена від необхідності сплати імпортного мита в розмірі 5% від вартості товару. Таким чином, витрати по сплаті ввізного мита понесе замовник «Київпастранс» в сумі, яка становить близько 75,55 млн. гривень.

З урахуванням цієї обставини, якщо додати до цінової пропозиції польської компанії ці витрати «Київпастрансу», переможцем тендеру, що відбувся, виявиться «Електронтранс». Відтак, львівський виробник вимагає від АМКУ зобов'язати «Київпастранс» скасувати рішення тендерного комітету про плани підписати договір з «Pesa» на поставку 40 низькопольних трамваїв.

Про це повідомили в інтернет-виданні «Економічна правда», де також нагадали, що «PESA» виграла торги на поставку Києву 40 низькопідлогових трамваїв, обігравши «Електронтранс». Польська компанія запропонувала трамваї за 1,813199 млрд. гривень при очікуваній сумі закупівлі 1,946 млрд. гривень. При цьому «PESA» спочатку пропонувала їх за 1,846 млрд. гривень

Натомість українсько-німецьке СП «Електронтранс» (Львів) запропонувало трамвайні вагони за 1,8132 млрд грн і не знижувало ціну в ході торгів. На участь в тендері також подавалася компанія «Татра-Юг», але її заявка була відхилена через порушення умов тендерної документації.

У 2016 році журналіст інтернет-видання «Liga.net» з'ясував, що трамваї з Польщі не підходять для української столиці. Експерт у сфері муніципального транспорту Ярослав Московка вважає, що стан київської шляхової мережі не дає можливість ефективно використовувати трамваї «Pesa»: справа в тому, що в Києві майже немає відповідних маршрутів для такого 26-метрового трисекційного складу.

Він вважає, що його можна використовувати тільки на лінії швидкісного трамвая на Троєщині або на восьмому маршруті в Дарницькому районі. На інших лініях склад дуже швидко вийде з ладу через аварійний стан колійної інфраструктури.

Московка підсумував: «Більш того, на Подолі він навіть не поміщається в криві: на одному з місцевих крутих поворотів він пошкодив собі кузов. Також він не годиться і для Борщагівській швидкісної лінії, через занадто малу місткість – в 255 пасажирів». 

Незважаючи на думки експертів, 30 червня 2016 року ДП «Дніпропетровський орган з сертифікації залізничного транспорту» видав сертифікат на виріб «Трамвай моделі 71-414К», який підтверджує, що трамвайний вагон польського виробництва відповідає національним державним стандартам.

dailylviv.com

До теми

20:38 8 грудня 2021 р.

Українським водіям спростили оплату за проїзд дорогами Польщі

З 7 грудня водії з іноземних країн чи ті, які керують транспортом з іноземними номерами, мають змогу заплатити за користування польськими автобанами А1, А2 і А4 за допомогою Autopay.

Рубрика: Економіка

13:04 8 грудня 2021 р.

Четверта частина бюджету Львівщини у 2022 році піде на зарплати, комунальні послуги та енергоносії

Львівська обласна державна адміністрація підготувала та подала на розгляд Львівської обласної ради проект бюджету на 2022 рік та проекти обласних цільових програм на наступний рік.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Проти всіх форм рабства - дослідження

Рубрика: Ситуації і пригоди

Звіт депутата ЛОР Олександра Ганущина перед виборцями

Рубрика: Політика

XI Міжнародний органний фестиваль

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу