Львівське лобі у Верховній Раді не склалося, – експерт

13:50 27 листопада 2015 р.

Львівське лобі у Верховній Раді, яке би займалося системною методичною цілеспрямованою законотворчою діяльністю, скерованою на вирішення проблем виборців Львівщини, не склалося.

Про це сьогодні, 27 листопада, під час прес-конференції на тему: «Наскільки ефективно працюють народні депутати Львівщини: аналіз діяльності парламентарів у округах», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив аналітик громадянської мережі «Опора» Олександр Неберикут.

- Якщо хтось і працює в парі, то це – спонтанні ініціативі. Але в цілому не простежується, щоби депут ати синхронно і методично між собою взаємодіяли, - каже він. 

За рік роботи дванадцять львівських депутатів-мажоритарників долучились до розробки 246 законопроектів з майже п’яти тисяч, які були подані загалом. З тих 246 законопроектів 54 є такими, де депутати-мажоритарники від Львівщини продемонстрували якусь спільну позицію.

- Це не означає, що ці законопроекти є спільними для цих депутатів. Дуже часто вони просто входять до колективу розробників, - каже експерт.

За його словами, десять львівських депутатів долучилися до розробки змін до 124-ої статті Конституції України. Ще вісім долучилися до внесення змін до Податкового кодексу, а саме до зміни, яка стосується автомобілів, що їх купуються за кордоном і не бажаються сплачувати акцизи.

Також спільно депутати від Львівщини підтримали проект постанови про звільнення Володимира Демчишина з посади міністра енергетики та законопроект про гуманітарну допомогу.

Що стосується загальної роботи парламенту, то він 2015-го року працював набагато активніше, ніж торік. За рік відбулося 89 пленарних засідань, тоді як попереднього року – 78. За цей рік нардепи зареєстрували 4 785 законопроектів. З них були розглянути 57% і стали законами 765 законопроектів або 16% із зареєстрованих. 

- Очевидно, не всі законопроекти були розглянуті, більшість з них залишається в комітетах, проходить процедуру розгляду і, очевидно, можуть ніколи не дійти до залу засідань Верховної Ради, - каже він.

На думку експерта, це свідчить, що відбувається не просто штампування макулатури. Хоча в більшості прийнятих законів йдеться тільки про певні зміни до чинних законів.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

17:04 7 травня 2021 р.

У Львові оголосили конкурс на новий СІЗО

У Львові оголошено Всеукраїнський відкритий архітектурний конкурс на найкращу проектну пропозицію щодо образного вирішення комплексу будинків, будівель та споруд державної установи «Львівська установа виконання покарань №19» на 1000 місць на вул. Збиральній.

Рубрика: Економіка

12:12 7 травня 2021 р.

Верховний Суд засумнівався у законності будівництва ЖК Львівська брама ПАТ Ірокс - компанією Микичаків

Верховний Суд постановив повторно розглянути справу про скасування дозволів на будівництво житлового комплексу «Львівська брама» на вул. Шевченка, 418 у Львові, який будує ПАТ «Ірокс». Законність будівництва ставить під сумнів інспекція ДАБК у Львові.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу