Львівська область входить в топ-3 регіонів за проведенням земельних аукціонів

19:13 12 червня 2017 р.

Сьогодні питання збереження чи відміни мораторію на продаж земель сільгосппризначення є неактуальним. Воно трансформувалось в дискусію – в якому форматі має бути запроваджений ринок землі в Україні.

Про це йшлося під час круглого столу на тему «Формування ринку землі в Україні. Як земельна реформа позначиться на розвитку сільських територій?», що відбувся у Львові.

Як заявила директор департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Наталія Хмиз, дія мораторію стимулює значну кількість земельних конфліктів через активний  перерозподіл, обмін ділянками, продаж корпоративних прав, що відбувається в тіні. «І при тих всіх оборудках дуже мало враховують інтереси самих власників-пайовиків. Вони тільки сприймають як факт, що сьогодні їхню землю обробляє хтось один, завтра – хтось інший», - підкреслює вона.

Її підтримує голова фермерського господарства Михайло Кубара. «Мораторій треба скасовувати. І що швидше, то краще. Адже подивіться, хто захопив землю, незважаючи на те, що діє мораторій, – агрохолдинги», - зауважив він. 

На його думку, основною умовою цивілізованого функціонування ринку землі є забезпечення з боку держави прозорого механізму її продажу. Такий механізм уже є - земельні аукціони.

«Львівська область входить в топ-3 регіонів, де найібльш активно проводяться земельні аукціони, - говорить начальник відділу обліку земель головного управління Держгеокадастру у Львівській області Вікторія Луценко.  – В такий спосіб передано уже 335 земельних ділянок. І до місцевих бюджетів за цей період надійшло майже 9 млн гривень». За її словами, торги підтверджують високий інтерес з боку інвесторів - на більшість лотів є відразу 3-4 претенденти, а кінцевий результат при стартовій ставці в 8% сягає 45%. Тобто після запуску ринку  власники землі зможуть отримати високу ціну за землю, причому її вартість із року в рік зростатиме.

Також ціну штовхатиме догори значне переважання попиту над пропозицією землі на першому етапі відкриття ринку. «90 відсотків селян землю не продадуть. Натомість є значна кількість господарів, які хочуть докупити ділянки, аби вести своє фермерське господарство, - відзначив координатор проектів Львівської аграрної дорадчої служби Йосип Княжицький.  - Але всі власники паїв хочуть мати право продавати землю. Вони вважають, що накладення цього мораторію схоже на часи ранніх колгоспів, коли селяни ніби були повноправними громадянами, але паспорти у них забрали. Так і земля: вона ніби твоя, але розпорядитися без чужого дозволу ти нею не можеш».

Учасники круглого столу звернули увагу, що питання земельної реформи в Україні є вкрай заполітизованим та супроводжується значною кількістю міфів.  Один із найбільш розповсюджених – те, що землю скуплять іноземці.

«Стаття Земельного кодексу України прямо забороняє продаж землі нерезидентам»,- підкреслює юрист компанії «ЮрконсалтингІнвест» Олег Мазан. Ще один міф, що ринок землі потребує попереднього здійснення інвентаризації.

«Справді, є необхідність проведення інвентаризації земель сільськогосподарського призначення. Проте, якщо такої інвентаризації не зроблять, це не стане перешкодою до впровадження ринку продажу землі. Тому що її можна проводити паралельно», - вважає юрист.

Учасники круглого столу зійшлися в тому, що потрібно доопрацювати законодавство, укласти чіткі правила, які будуть вигідні саме фермерським господарствам, та обмежити можливість агрохолдингам скуповувати землю.

dailylviv.com

До теми

14:01 14 квітня 2021 р.

Названо міста і райони Львівщини, де безробіття зросло в 2-3 рази

У січні-березні цього року статус безробітного в області набули 13,5 тис. осіб, а загалом соціальними послугами центрів зайнятості Львівщини за цей період скористалися понад 41,7 тис. безробітних, що на 18,6 тис. більше, аніж у першому кварталі торік.

Рубрика: Економіка

11:16 14 квітня 2021 р.

Площу Коліївщини у Львові відремонтують за понад 3 млн грн: що зроблять

Один із важливих проєктів, які реалізовувати цього року управління охорони історичного середовища ЛМР, – це капітальний ремонт пл. Коліївщини. За інформацією управління, вже визначено переможця тендеру, з яким мають намір укласти угоду.

Рубрика: Економіка

18:31 13 квітня 2021 р.

Бюджет Львівщини кинув кістку трьом зі семи районів: Яворівському, Дрогобицькому і Золочівському

На 119 об'єктів програми капітального будівництва у Львівській області заплановано надати 217 млн 50 тисяч гривень. Пріоритетними для фінансування для Львівської обласної ради стали Львівський, Самбірський, Стрийський і Червоноградський райони.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу