Львівська міськрада звернулася до керівництва держави щодо обліку газу

17:30 2 березня 2017 р.

  • 0

У ЛМР запевнили в четвер: «Депутати підтримали звернення до керівництва держави і Національної комісії, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, щодо обліку газу».

Під час сьогоднішнього пленарного засідання сесії Львівської міської ради депутати підтримали звернення до голови Верховної Ради України Андрія Парубія, прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана та голови НКРЕКП Дмитра Вовка, щодо обліку природного газу населення. Дане звернення озвучив Сергій Бабак, директор департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР, та наголосив, що роботи по обліку газу проводить ПАТ «Львівгаз». Про це повідомили сьогодні, 2 березня, в прес-службі Львівської міськради, де також опублікували текст звернення:

«На сьогодні у Львові виникла соціальна напруга та незадоволення серед мешканців, у зв’язку із облікуванням природного газу. Зокрема, ПАТ «Львівгаз» встановлює загальнобудинкові прилади обліку природного газу у житлових будинках, замість поквартирних, мотивуючи недостатнім фінансуванням. При цьому, виконання вказаних робіт підприємство здійснює без погоджень балансоутримувачів та співвласників багатоквартирних житлових будинків.

Слід зазначити, що статтею 6 Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» передбачено, що суб'єкти господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, зобов'язані забезпечити встановлення лічильників газу для населення, що проживає у квартирах та приватних будинках, в яких газ використовується:

– комплексно, у тому числі для опалення – до 1 січня 2012 року;

– для підігріву води та  приготування їжі – до 1 січня 2016 року;

– тільки для приготування їжі – до 1 січня 2018 року.

Відповідно до пункту 4 статті 1 цього ж Закону визначено, що споживачі  природного газу – фізичні особи (населення), фізичні особи – підприємці та юридичні особи, які відповідно до договору користуються послугами з газопостачання та використовують природний газ для приготування їжі, опалення, підігріву води, а також як паливо або сировину. Влаштування загальнобудинкового вузла обліку газу не спрямоване на споживача природного газу, який має укладену угоду із надавачем послуг.

Крім того, в структурі тарифу на послуги розподілу природного газу ПАТ «Львівгаз», затверджені постановою НКРЕКП від 15.12.2016р. № 2297 передбачено витрати на встановлення індивідуальних лічильників газу населенню.

Разом з тим, встановлення загальнобудинкових лічильників не сприяє у вирішенні наступних питань:

– персоніфікованого обліку спожитого газу;

– мотивації для економії споживачів при використанні природного газу;

– мотивації газорозподільного підприємства до належного виконання своїх обов’язків щодо контролю витоків після будинкового вузла обліку. 

Зважаючи на викладене, просимо Вашого особистого втручання щодо врегулювання порушеного питання, зокрема, зобов’язання ПАТ «Львівгаз» встановлення загальнобудинкових приладів обліку природного газу при згоді більшості мешканців будинків, використання встановлених загальнобудинкових приладів обліку природного газу, як технологічного обліку, а не комерційного та включення в перелік заходів інвестиційної програми ПАТ «Львівгаз» на 2017 рік встановлення індивідуальних квартирних лічильників природного газу».

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

10:00 3 квітня 2020 р.

У Львові готують новий тролейбусний маршрут

З понеділка, 6 квітня, смуга вулиці Хуторівка від вул. Стрийської до Сихова буде перекрита до 31 липня цього року, а двосторонній рух буде організовано на смузі руху з Сихова (пр. Червоної Калини) до вул. Стрийської.

Рубрика: Економіка

09:36 2 квітня 2020 р.

НБУ підготує антикризовий план дій, який відчують клієнти банків

Рада Національного банку України (НБУ) порекомендувала правлінню НБУ підготувати план дій на випадок відтоку капіталу, включно з можливістю впровадження обмежень на його рух, зокрема, обов'язкового продажу валютної виручки на міжбанківському валютному ринку і скорочення граничного терміну розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів.

Рубрика: Економіка

16:15 1 квітня 2020 р.

У Львові протестують на COVID-19 працівників ІТ-сфери

У рамках проекту протидії поширення коронавірусу United for health, підприємці Львівського ІТ кластеру закуплять та передадуть місту декілька тисяч експрес-тестів на коронавірус.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Знищення ФОПів в Україні

Рубрика: Економіка

Міжконфесійна церква у зоні ООС

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення у Львові

Рубрика: Кримінал

"За" перезавантаження плану ОТГ на Львівщині

Рубрика: Політика

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу