Львівщина перерахувала до держбюджету на 356 млн. більше, аніж отримала з нього

19:42 21 січня 2014 р.


Фото: investgazeta.net

Натомість Донеччина навпаки – друга після столиці в поглинанні дотацій.

Донецька область у першому півріччі минулого року отримала з держбюджету на 9,2 млрд. грн асигнувань, дотацій і субвенцій більше, аніж повернула до нього. Більше платежів із бюджету отримав тільки Київ – понад 11 млрд. Натомість Львівська область за півроку перерахувала до держбюджету на 356 млн. грн більше, аніж з нього отримала.  

Якщо ж порівнювати бюджетне сальдо в розрахунку на одну людину, то на одного донеччанина з держбюджету за шість місяців минулого року виділено 2126 грн. Натомість кожен львів'янин перерахував до центрального бюджету країни 140 грн.

За вирахуванням імпорту Україну, по суті, «годують» три області: Харківська, що видобуває нафту і газ, Дніпропетровська, де видобувається залізна руда, і, особливо Полтавська, в якій розвинений видобуток усього переліченого. Вони забезпечують бюджет значними сумами рентних платежів та плати за користування надрами.

Окрім цих трьох областей, «в плюс» в першому півріччі працювали також Сумська, Черкаська та Львівська області. У Рівненській доходи і витрати практично рівні.

Між тим, видобуток вугілля на Донбасі прибутку державі не приносить. Навпаки – держава щорічно витрачає по 12-14 млрд. грн на підтримку вугільників, переважно компенсуючи різницю між ціною реалізації вугілля та його собівартістю.

Вугільні дотації становлять приблизно 30% всіх надходжень з держбюджету в Донецьку і Луганську області. Однак ці регіони залишаються дотаційними і без цього.

Останнім часом сюди спрямовують величезні інвестиції на різні «проекти державного значення» на кшталт будівництва доріг. Окрім того, місцевим підприємцям активно відшкодовують ПДВ.

За півроку з Донецької області до держбюджету надійшло 6,7 млрд. грн. ПДВ, а відшкодовано було 8,7 млрд грн. Це абсолютний рекорд для всіх регіонів.

Про це розповідає в своєму свіжому номері «Инвестгазета».

dailylviv.com

До теми

23:03 17 січня 2021 р.

П'ять способів перешкодити споживачам газу перейти до нового постачальника

Зв’язка "облгаз – облгаз-збут" заважає споживачам переходити на нових постачальників. Поширені схеми тиску на клієнтів: виявлення невідповідності нормам газового обладнання, нарахування сумнівних боргів або залякування відключенням газу.

Рубрика: Економіка

15:00 17 січня 2021 р.

Верховна Рада має обмежити тариф на транспортування газу не більше 1,79 грн за кубометр, - прем'єр-міністр

В Україні хочуть обмежити тариф на розподіл газу до рівня не вище 1,79 гривні за кубічний метр. Відповідну ініціативу має схвалити Верховна рада.

Рубрика: Економіка

14:49 17 січня 2021 р.

Кабмін завтра обмежить ціну на газ для населення до 6,99 грн за кубометр. До кінця карантину або 31 березня

Кабінет міністрів на засіданні в понеділок, 18 січня, планує обмежити ціну на газ для населення до 6,99 гривні за кубометр. Це рішення буде діяти до кінця карантину або до 31 березня.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу