Львів повністю перейде на «зелену» енергетику, – ЛМР

12:10 13 вересня 2018 р.


Фото: city-adm.lviv.ua

Міський голова запевнив: «Мета, яку ми перед собою поставили, – дуже амбітна».

У прес-службі Львівської міськради повідомили в четвер, 13 вересня: «Львів повністю перейде на «зелену» енергетику. Йдеться про 100%-й перехід міста на «зелену» енергетику до 2050 року. Відповідно до тексту меморандуму, Львів зобов’язується також розробити та затвердити енергетичний план міста, прийняти кліматичну стратегію та реалізувати її, залучити до процесу широку громадськість».

Міський голова Львова Андрій Садовий запевнив:«Мета, яку ми перед собою поставили, – дуже амбітна: перейти до 2050 року на відновлювані джерела енергії. Це означає і максимальну підтримку електротранспорту, і максимальні інвестиції в очисні споруди та новітні технології, які дадуть можливість використовувати не нафту чи газ, а енергію сонця і вітру. Це ціль, яку ставлять перед собою найуспішніші міста і країни світу. А ми хочемо бути там, де найкращі.

Андрій Садовий також зазначив: «Роль Львова – бути таким собі локомотивом, який повинен тягнути це все вперед, щоб інші міста доєднувались. Адже саме міста є дуже потужними двигунами, які дають драйв для цілої країни. До того ж, реформи в містах можна робити навіть швидше, ніж загалом в Україні. Я закликаю всіх підписувати цю угоду».

«Як зазначає регіональна координаторка міжнародної кліматичної організації «350.org» Світлана Романко, саме використання нафти і газу спричиняє надмірні викиди СО2в атмосферу, у результаті підсилюючи парниковий ефект та кліматичні аномалії. Відтак, кожен підписаний меморандум – це важливий крок у розбудові спроможності міст працювати над переходом на чисту відновлювану енергію та позбавитися залежності від викопного палива», – поінформували також у міськраді.

Світлана Романко розповіла також: «Львів – це перше місто-мільйонник в Україні та настільки потужний історичний і культурний центр, який доєднується до підписання цієї угоди. Ми дуже хочемо, щоб сьогоднішній меморандум дав поштовх створенню інтерактивної громадської платформи для залучення до процесу всіх зацікавлених людей, а не лише тих, хто може приймати рішення. Із іншого боку – важливо, аби цим підписанням ми побудували інституційну і функціональну спроможність власне міста, щоб кліматична та енергетична стратегії реалізовувались успішно впродовж десятків майбутніх років».

«Львів – це, загалом, четверте місто України, яке долучається до ініціативи – після Житомира, Кам'янця-Подільського та Чорткова. Однак, він є першим великим містом країни, яке підписало такий меморандум», – повідомили також у міськраді.

Начальник відділу зв’язків з громадськістю «Львівводоканалу», менеджер проекту IV міжнародного екофоруму «Вода та Енергія» Уляна Горбата зазначила: «Місто максимально бере приклад з успішних практик європейських міст і рухається шляхом енергоощадності.  Такий меморандум – це задекларований намір міста робити максимальну кількість заходів, аби зрештою повністю перейти на відновлювані джерела енергії. Львів бере приклад з успішних європейських практик і рухається шляхом енергоощадності».

«8 вересня у Львові відбулась акція у рамках всесвітньої кліматичної мобілізації «Дій за клімат», під час якої екологічні активісти спонукали використовувати відновлювану енергію замість викопного палива. Акцію пройшла в рамках всесвітньої кліматичної мобілізації «Дій за клімат!», – поінформували також у міськраді.

dailylviv.com

До теми

22:03 10 квітня 2021 р.

АТБ оштрафують за дозвіл впускати в магазини людей без масок

Держпродспоживслужба оштрафує мережу "АТБ" за порушення протиепідемічних заходів і дозвіл пускати в магазини мережі людей без масок, повідомив заступник міністра охорони здоров'я, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

Рубрика: Економіка

21:33 10 квітня 2021 р.

Відновили поїзди далекого сполучення до Закарпаття

Укрзалізниця відновлює курсування поїздів далекого сполучення до Закарпатської області у зв’язку з поліпшенням епідеміологічної ситуації. Продаж залізничних квитків відновлено 10 квітня з 18:00.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу