Львів отримав 30 систем електронного квитка для 30 транспортних засобів

13:19 18 березня 2021 р.

Фото до новини

У Львові триває реалізація проекту впровадження електронного квитка (АСОП) для громадського транспорту міста.

Місто вже отримало перші 30 систем електронного квитка і наступного тижня заплановано розпочати тестовий монтаж на транспортні засоби. Натомість до кінця цього року планують встановити систему АСОП на усі транспортні засоби міста. Здача в експлуатацію системи передбачена у січні 2022 року.

Про це повідомила пресслужба ЛМР, пише Dailylviv.

«Отримали першу партію тестових валідаторів для електронного квитка від чеської компанії Мікроелектроніка.

Встановлюємо їх на різних типах транспорту, які курсують на території всієї об'єднаної громади. На цьому етапі львів'яни не зможуть ними користуватись, моделі працюватимуть лише у тестовому режимі. Це перевірка, яка необхідна перед замовленням механізму для всієї транспортної мережі.

Валідатори — засоби для зчитування електронного квитка, які дозволяють безконтактно оплачувати проїзд. Така система загалом робить поїздки у автобусі, трамваї чи тролейбусі зручнішими. Ще й допомагає якісніше планувати і виконувати транспортні маршрути.

Масове встановлення валідаторів для загального користування почнеться у львівському транспорті в травні-червні. А тестове використання на окремих маршрутах плануємо запустити з серпня-вересня", — повідомив мер Львова Андрій Садовий.

За словами Андрія Білого, заступника директора департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР, місто отримало 30 систем електронного квитка, які будуть встановлені на 30 транспортних засобах.

«На наступний тиждень до нас приїдуть представники компанії Мікроелектроніка для встановлення цих валідаторів, які отримали, і проведення перших тестів. Після завершення тестування отримаємо промислову партію, поставка і монтаж якої розпочнеться у травня-червня.

Відзначу, що місто зробить все для максимально швидкого встановлення промислової партії, будемо залучати всі ресурси, які у нас є, щоб до кінця року поставити всі валідатори, протестувати систему, і бути готовими перейти на е-квиток у січні 2022 року", — додав Андрій Білий.

За його словами, однією із складових системи е-квитка є встановлення валідаторів на усіх входах і виходах у транспортному засобі. Його завдання — це обслуговування безконтактних транспортних чи банківських карт для здійснення оплати, QR-кодів квитків, мобільного додатку чи одноразових паперових квитків. Валідатори потрібні щоб, зайшовши в транспортний засіб, зафіксувати поїзду і потім мати змогу пересісти безкоштовно в інший транспортний засіб, в межах 40 хв.

Нагадаємо, ЛКП «Львівавтодор» уклало з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) кредитний договір від 17.11.2016 року на проект «Впровадження АСОП у місті Львові» на загальну суму 10 млн. євро. Місцевий внесок у сумі 1,2 млн. євро.

12 березня 2020 року відбулося підписання договору з консорціумом Mikroelektronika & SoftServe — переможцем тендеру (стартом проекту, згідно з договором, вважається 15 травня 2020 року).

А 25 вересня здійснені технічні заміри у громадському транспорті представниками із Mikroelektronika для майбутнього встановлення необхідного обладнання. Також підписано design systems проекту в жовтні 2020р, і 19 жовтня розпочалась робота адміністраторів ЛКП «Львівавтодор» у ЦНАПах, які приймають документи та заяви від пільгової категорії населення.

Плани на цей рік по е-квитку це:

Запуск Центру обслуговування пасажирів.

Отримання перших пільгових транспортних карток Леокарт — у березні 2021 р.

Тестовий монтаж системи АСОП на кожен тип транспортного засобу — в березні- квітні 2021 р.

Тестування та прийняття програмного забезпечення — у травні-червні 2021 р.

Перший продаж електронних загальних і туристичних карт під час тестування оплати проїзду.

Встановлення системи АСОП на усі транспортні засоби — до кінця 2021 р.

Здача в експлуатацію системи АСОП запланована на 13 січня 2022 р.

Об'єкти ЛКП Львівавтодор контролюють з... російського Санкт-Петербургу

Львів’яни профінансували Львівавтодор на 184 млн грн. А він працює в збиток, - правовий експерт (відео)

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів