Китай придбає в Україні 3 млн га сільськогосподарських угідь

22:48 22 вересня 2013 р.

Як повідомив напередодні в Пекіні міністр аграрної політики і продовольства України Микола Присяжнюк, услід за українською кукурудзою Китай купуватиме ячмінь і сою.

Китай має намір придбати в користування 3 млн га сільськогосподарських угідь в Україні, передає Reuters. Якщо угода відбудеться, українські землі стануть найбільшим придбанням агропромислового сектора КНР.

 За повідомленнями китайських ЗМІ, китайське державне підприємство "Синьцзянський виробничо-будівельний корпус" (Xinjiang Production and Construction Corps, XPCC) і український агрохолдинг "КСГ Агро" вже підписали угоду про передачу в користування XPCC 100 тис. га угідь з перспективою розширення угоди до 3 млн га. Керівництво XPCC відмовляється від коментарів.

КНР, де проживає п'ята частина населення Землі, гостро потребує розширення сільськогосподарських площ з метою забезпечення продовольчої безпеки країни. У 2009 р. китайські агропідприємства обробляли загалом близько 2 млн га земель за кордоном.

За межами КНР китайська сільськогосподарська експансія викликає стурбованість: так, у червні 2013 р. австралійські політики закликали до більш ретельної перевірки операцій з передання сільськогосподарських угідь у користування іноземним виробникам після того, як китайські інвестори придбали найбільше австралійське підприємство з вирощування бавовни.

За останній час у КНР сталася ціла серія скандалів, пов'язаних з виявленням токсичних речовин у продукції місцевих виробників продовольства.

Як повідомив напередодні в Пекіні міністр аграрної політики і продовольства України Микола Присяжнюк, услід за українською кукурудзою Китай купуватиме ячмінь і сою.

Раніше, в червні минулого року, Мінагрополітики України та Експортно-імпортний банк Китаю підписали меморандум про співпрацю з підтримки пріоритетних проектів у сільському господарстві. Меморандум дає можливість Україні залучити кошти в обсязі 3 млрд дол. на фінансування конкретних проектів у сільськогосподарському секторі. У липні 2012 р. Верховна Рада дозволила залучити китайський кредит на 24,3 млрд грн для аграрного сектора. У лютому ц.р. Україна отримала перший транш - 1,5 млрд дол.

У червні ц.р. Кабінет міністрів України посилив держгарантії Експортно-імпортному банку Китаю за кредитом для ПАТ "Державна продовольчо-зернова корпорація" (ДПЗКУ).

У серпні стало відомо, що Китай має намір надати Україні 6 млрд дол. на спільні інфраструктурні та сільськогосподарські проекти.

РБК-Україна

До теми

12:08 19 січня 2021 р.

Усі газопостачальні компанії виконуватимуть рішення Кабміну. Навіть РГК Фірташа

Газопостачальні компанії готові виконувати рішення уряду про тимчасове встановлення граничної ціни на газ для побутових споживачів на рівні 6,99 грн за кубометр.

Рубрика: Економіка

11:45 19 січня 2021 р.

НКРЕКП чекає на пропозиції до проекту постанови про зниження тарифів для операторів ГРС від 3,5% до 30%

Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), схвалила зниження тарифів на розподіл газу для низки операторів газорозподільних мереж.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу