Курс долар - гривня: скільки коштуватиме валюта на готівковому і безготівковому ринках

14:52 21 травня 2022 р.

Офіційний курс гривні до долара й надалі залишатиметься фіксованим. У Національному банку України розповіли подробиці правил валютного ринку найближчим часом.

Про це інформує пресслужба Національного банку України, пише Dailylviv.com.

Правила роботи банківської системи:

- курс гривні залишатиметься фіксованим - на рівні 29,25 гривні за долар. Це допоможе стримати інфляційні процеси;
- обмеження на встановлення курсу банками в безготівковому сегменті валютного ринку й надалі будуть незмінними.

"Банки і надалі мають проводити операції з купівлі-продажу безготівкової валюти з клієнтами за курсом, що перебуває в діапазоні, де нижня межа - офіційний курс, а верхня – офіційний курс +1%", - пише пресслужба.

- більшість операцій на валютному ринку й надалі здійснюватиметься саме в безготівковому сегменті. Імпортери продовжать закуповувати валюту за курсом, який близький до курсу продажі валюти експортерам;
- готівковий ринок під час воєнного стану й надалі працює в обмеженому режимі.

"Банки можуть продавати через каси іноземну валюту лише в тому обсязі, в якому до цього купили її в населення. До війни між готівковим та безготівковим сегментами ринку існувало майже вільне перетікання готівкової валюти, плюс населення могло вільно купувати валюту в банків. Наразі валютні обмеження НБУ поставили "завісу" на такі перетікання та на обсяг продажу готівкової валюти банками”, - додає пресслужба.

- починаючи з 21 травня НБУ дозволив банкам не обмежувати свої курси з продажу готівкової валюти. Це допоможе вирівняти умови для банків у порівнянні з обмінниками й сприятиме підвищенню ефективності готівкового ринку;

- НБУ зняв обмеження на встановлення курсу, за яким банки списують кошти в гривні з рахунків клієнтів, які розраховуються за кордоном;

"Таким чином, НБУ створює можливості для зближення курсу конвертації валюти для громадян, які тимчасово перебувають за кордоном, і курсу купівлі готівкової валюти для громадян, які залишаються в Україні", - відзначає НБУ.

-це також мінімізує "картковий туризм". Помітна частина готівки, яка була знята за кордоном - повертається до України й потрапляє на нелегальний готівковий ринок. Сьогодні ж важливо мінімізувати цей акт.

"Тому вирівнювання умов прямої (через готівкові операції, - ред.) та непрямої (через карткові операції, - ред.) купівлі валюти, в Україні та закордоном, населенням є заходом, який дасть змогу запобігти непродуктивному виведенню капіталу та захистити міжнародні резерви України", - пише НБУ.

Національний банк з 21 березня збільшив добовий ліміт на зняття готівкової валюти

dailylviv.com

До теми

20:19 3 липня 2022 р.

Концерн Toyota відкликає пікапи

Автоконцерн Toyota повідомив про початок сервісної акції для 46 176 представників модернізованого пікапа Tundra поточного року через виявлені проблеми з заднім мостом.

Рубрика: Економіка

18:44 3 липня 2022 р.

4-5 липня в Лугано обговорять план відбудови України на 500 млрд євро

Цього тижня Україна планує представити план відбудови країни, який міг би мобілізувати сотні мільярдів євро, навіть коли нація бореться з російським вторгненням, яке зруйнувало міста, подрібнило економіку та виселило мільйони людей.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу