Короткотермінові гривневі депозити - поза ризиком

14:16 4 листопада 2013 р.

70% своїх депозитних коштів зберігайте у гривні і 30% - в іноземній валюті, - радить читачам "Щоденного Львова" директор департаменту роздрібних клієнтів ПАТ "Кредобанк" Орися Юзвишин.

Як найбільш ефективно, раціонально і безпечно діяти нині вкладнику в умовах фінансово-економічної кризи? З таким запитанням "Щоденний Львів" звернувся до Орисі Юзвишин, директора департаменту роздрібних клієнтів ПАТ "Кредобанк", центральний офіс якого розташований у Львові. 

- Приймаючи рішення розміщати гроші в банку, вкладнику варто звернути увагу на три речі: це - вибір банку, це - термін, на який розміщуєте вклад, і валюта, в якій слід оформити депозит. Вибираючи банк, зверніть увагу на дві важливі речі: строк, упродовж якого цей банк функціонує на ринку, а також прозорість щодо його діяльності. Тобто, розуміння того, куди ж далі будуть розміщені кошти, які вкладник вклав у цей банк, - радить Орися Юзвишин. - Якщо говорити про темін, то розміщення коштів у банку на короткі строки не спричинює особливий ризик, тому що банки за один-три місяці не "падають". Розуміння того, що банк втрачає свою фінансову потужність, приходить впродовж значно тривалішого терміну. 

- Для довгострокового депозиту має значення вибір валюти вкладу, продовжує розповідати Орися Юзвишин у відеопрограмі Львівського прес-клубу "Одне питання". -  Для невеликих сум і для найменшого ризику вкладнику найліпше вибирати гривню. Сьогодні гривневі депозити показують у три рази більшу дохідність, аніж вклади в іноземній валюті. Якщо ж іде мова про іноземну валюту, тут треба розуміти прогноз девальвації національної валюти у тривалому часовому у періоді. Сьогодні експерти прогнозують на наступний рік девальвацію гривні не більше, ніж на шість відсотків. Тому логічно буде тримати вклади у національній валюті. Або дотримувати певних пропорцій. Для мене оптимальною пропорцією є 70 до 30. Тобто 70% депозитних коштів зберігати у гривні і 30% - в іноземній валюті. Розміщення вкладів у такій пропорції дасть можливість вкладнику диверсифікувати свої ризики щодо збереження коштів і - з іншого боку - заробити більше на розміщенні своїх депозитів у банках України. 

- Чи вигідно сьогодні переводити свої заощадження у банківські метали? - запитуємо Орисю Юзвишин. 

- Щодо банківських металів, то в короткотерміновому періоді це не приносить бажаного результату, тому що цей вид збережень є досить таки волатильний - з одного боку. А з іншого - існує велика маржа між купівлею і продажем банківських металів. Якщо говорити про довгострокові прогнози, то на сьогодні ми вже не бачимо такого суттєвого  зростання вартості банківських металів, як це було ще рік-два тому. Тому, як кажуть, для пересічної фізичної особи зрозумілішим і прогнозованішим є збереження у банківських вкладах, а не в банківських металах. Тож і моя пропозиція - надавати перевагу банківським вкладам. 


Відео: "Одне питання" Львівського прес-клубу.

dailylviv.com

До теми

19:54 20 вересня 2021 р.

На Львівщині порахували кількість арабських туристів і суму, яку кожен з них витрачає за 5-7 днів

Улітку 2020-го був скасований візовий режим із країнами Близького Сходу. Представники авіакомпанії «Flynas» розпочали авіарейси між містами Саудівської Аравії і Львовом. Завдяки цьому авіасполученню на Львівщину упродовж усього літа й зараз, у вересні, приїжджає велика кількість гостей.

Рубрика: Економіка

18:22 20 вересня 2021 р.

Ринок сільгоспземлі на Львівщині: назвали вартість продажу і оренди за перші три місяці

З 1 липня в Україні запрацював ринок землі, який скасовує дію мораторію на продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення. Про результати перших місяців функціонування ринку та реакцію аграрного сектору Львівщини на можливість купувати та продавати земельні ділянки говорили сьогодні під час брифінгу у Львівському пресклубі.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Ринок землі на Львівщині: перші три місяці

Рубрика: Економіка

Білоруські опозиціонери у Львові

Рубрика: Політика

Ексголова Львівоблради Олександр Ганущин про впливи у політиці

Рубрика: Політика

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу