Керівників підприємств штрафуватимуть за пенсіонерів

12:59 10 січня 2018 р.

З 1 січня 2018 року закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій №2148-VIII (в народі – «пенсійний закон») від 3 жовтня 2017 року зобов’язує підприємства, де працює від восьми до 20 осіб, забезпечити робочим місцем, бодай, одну особу передпенсійного віку.

Про це під час відеопрограми «Бухгалтерська правда», яка відбулася у Львівському прес-клубі, нагадала директор компанії «Академія професійного бухгалтера» Людмила Шахно.

- У нас дотепер була вимога, яка зобов’язувала підприємства, установи та організації дотримуватись певних нормативів щодо працевлаштування соціально незахищених груп, тобто безробітних. Ця квота є такою: 5 відсотків від штатної чисельності осіб. Тобто, якщо на підприємстві було 20 працівників, то квота – одна особа. Підприємств, де працювало менше, ніж 20 осіб, це не стосувалося, тому що неможливо було дотриматися цієї квоти, - пояснює вона.

А тепер, оскільки пенсійний вік збільшили, було вирішено зменшити цю квоту. Відповідні зміни внесені до частини 2 статті 14 закону про зайнятість.

Тих керівників, які не дотримуватимуться закону, тобто відмовлятимуться брати на роботу осіб передпенсійного віку, штрафуватимуть.

- Проте може так статися, що ніхто не бажатиме йти до вас на роботу. Як тоді пояснити контролюючим органам, що вашої вини в цьому нема? Я би порадила подати інформацію до центру зайнятості, що у вас є така квота, - радить Людмила Шахно.

І, за її словами, поки служба занятості шукатиме працівника, ніяких штрафів не накладатимуть.

- Якщо вам пришлють людину, яка не відповідає кваліфаційним вимогам, і ви їй відмовили в працевлаштуванні, то ніяких штрафних санкцій до вас застосовуватись не буде. А ось якщо вам ця людина не сподобалася, бо в неї - зелені очі та руде волосся, то накладається штраф у розмірі двох мінімальних зарплат, встановлених на момент порушення, - застерігає експерт


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

19:54 20 вересня 2021 р.

На Львівщині порахували кількість арабських туристів і суму, яку кожен з них витрачає за 5-7 днів

Улітку 2020-го був скасований візовий режим із країнами Близького Сходу. Представники авіакомпанії «Flynas» розпочали авіарейси між містами Саудівської Аравії і Львовом. Завдяки цьому авіасполученню на Львівщину упродовж усього літа й зараз, у вересні, приїжджає велика кількість гостей.

Рубрика: Економіка

18:22 20 вересня 2021 р.

Ринок сільгоспземлі на Львівщині: назвали вартість продажу і оренди за перші три місяці

З 1 липня в Україні запрацював ринок землі, який скасовує дію мораторію на продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення.Саме про перші місяці ринку та як аграрний сектор Львівщини відреагував на можливість купувати та продавати земельні ділянки говорили сьогодні під час брифінгу.

Рубрика: Економіка

13:37 20 вересня 2021 р.

Порошенко та Ахметов, Епіцентр та Приватбанк: кого і що найчастіше перевіряли в YouControl?

Онлайн-системі для перевірки контрагентів YouControl у вересні виповнюється 7 років. Вдалося з'ясувати, які підприємства та яких фізичних осіб найчастіше перевіряють користувачі за допомогою відкритих даних.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Ринок землі на Львівщині: перші три місяці

Рубрика: Економіка

Білоруські опозиціонери у Львові

Рубрика: Політика

Ексголова Львівоблради Олександр Ганущин про впливи у політиці

Рубрика: Політика

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу