Керівників підприємств штрафуватимуть за пенсіонерів

12:59 10 січня 2018 р.

Фото до новини

З 1 січня 2018 року закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій №2148-VIII (в народі – «пенсійний закон») від 3 жовтня 2017 року зобов’язує підприємства, де працює від восьми до 20 осіб, забезпечити робочим місцем, бодай, одну особу передпенсійного віку.


Відео: Львівський прес-клуб

Про це під час відеопрограми «Бухгалтерська правда», яка відбулася у Львівському прес-клубі, нагадала директор компанії «Академія професійного бухгалтера» Людмила Шахно.

- У нас дотепер була вимога, яка зобов’язувала підприємства, установи та організації дотримуватись певних нормативів щодо працевлаштування соціально незахищених груп, тобто безробітних. Ця квота є такою: 5 відсотків від штатної чисельності осіб. Тобто, якщо на підприємстві було 20 працівників, то квота – одна особа. Підприємств, де працювало менше, ніж 20 осіб, це не стосувалося, тому що неможливо було дотриматися цієї квоти, - пояснює вона.

А тепер, оскільки пенсійний вік збільшили, було вирішено зменшити цю квоту. Відповідні зміни внесені до частини 2 статті 14 закону про зайнятість.

Тих керівників, які не дотримуватимуться закону, тобто відмовлятимуться брати на роботу осіб передпенсійного віку, штрафуватимуть.

- Проте може так статися, що ніхто не бажатиме йти до вас на роботу. Як тоді пояснити контролюючим органам, що вашої вини в цьому нема? Я би порадила подати інформацію до центру зайнятості, що у вас є така квота, - радить Людмила Шахно.

І, за її словами, поки служба занятості шукатиме працівника, ніяких штрафів не накладатимуть.

- Якщо вам пришлють людину, яка не відповідає кваліфаційним вимогам, і ви їй відмовили в працевлаштуванні, то ніяких штрафних санкцій до вас застосовуватись не буде. А ось якщо вам ця людина не сподобалася, бо в неї - зелені очі та руде волосся, то накладається штраф у розмірі двох мінімальних зарплат, встановлених на момент порушення, - застерігає експерт

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини