Картоплі вистачить: українці з'їдають 6 млн тонн, урожай очікують 20 млн тонн - експерт

18:06 24 вересня 2013 р.

  • 0

99% картоплі припадає на приватний сектор. Якщо виробники закопуватимуть картоплю на зберігання, тоді можна очікувати її дефіциту, - повідомив "Щоденному Львову" експерт аграрного ринку Іван Стефанишин. Водночас він прогнозує, що картоплі має вистачити для споживання, оскільки українці з’їдають лише 6 млн тонн, тоді як урожай в Україні очікують у межах 20 млн тонн.

Решта іде на переробляння, корм тваринам, насіння. За словами Івана Стефанишина, на певний ажіотаж довкола картопляної теми вплинуло кілька факторів. Цьогоріч картоплею в Україні засадили 30 тисяч га, що на 26% менше, ніж торік. Менш урожайним є 2013 рік. Крім того, картопля вражена шкідником – фітофторою.

Виконавчий директор Української асоціації виробників картоплі Богдан Зволінський стверджує, що дефіцит картоплі відчувається тому, що виробники не можуть зібрати картоплю. Ринки не заповнені. Він також зазначив, що великі виробники картоплі, які входять в асоціацію, на сьогоднішній день зібрали тільки 25-30% врожаю.
Експерт прогнозує, що цьогоріч може статися подорожчання в роздробі до 5 грн/кг. «Зараз великі господарства з місця у себе відпускають картоплю по 3 гривні за кілограм. На ринок він дійде за ціною в середньому 5 грн/кг", - говорить експерт.
За оптимістичними прогнозами Івана Стефанишина, до10 жовтня буде погода, люди викопають картоплю і ситуація нормалізується. «А ціни високі на картоплю – ще з весни, але ніхто на це не зважав. За січень-серпень на 33% вища ціна, ніж торік»,- наголосив Іван Стефанишин.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

23:05 31 травня 2020 р.

"Укрзалізниця" відкрила продаж квитків на 6 поїздів у напрямку заходу України

"Укрзалізниця" відкрила продаж квитків ще на 6 поїздів далекого сполучення у напрямку заходу України, які почнуть курсування з 4 червня 2020 року. Про це повідомив в.о. голови правління АТ "Укрзалізниця" Іван Юрик.

Рубрика: Економіка

15:57 30 травня 2020 р.

На заході України пасажирські потяги поїдуть на кілька днів пізніше, ніж в інших регіонах

Швидкісні потяги готові розпочати рух, відновлення пасажирських залізничних перевезень розпочнеться з 1 червня, з 4 червня розпочнеться рух у західному регіоні.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Львівська ОТГ: "за" і "проти"

Рубрика: Політика

Україномовні медіа в Україні

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу