Картоплі вистачить: українці з'їдають 6 млн тонн, урожай очікують 20 млн тонн - експерт

18:06 24 вересня 2013 р.

  • 0

99% картоплі припадає на приватний сектор. Якщо виробники закопуватимуть картоплю на зберігання, тоді можна очікувати її дефіциту, - повідомив "Щоденному Львову" експерт аграрного ринку Іван Стефанишин. Водночас він прогнозує, що картоплі має вистачити для споживання, оскільки українці з’їдають лише 6 млн тонн, тоді як урожай в Україні очікують у межах 20 млн тонн.

Решта іде на переробляння, корм тваринам, насіння. За словами Івана Стефанишина, на певний ажіотаж довкола картопляної теми вплинуло кілька факторів. Цьогоріч картоплею в Україні засадили 30 тисяч га, що на 26% менше, ніж торік. Менш урожайним є 2013 рік. Крім того, картопля вражена шкідником – фітофторою.

Виконавчий директор Української асоціації виробників картоплі Богдан Зволінський стверджує, що дефіцит картоплі відчувається тому, що виробники не можуть зібрати картоплю. Ринки не заповнені. Він також зазначив, що великі виробники картоплі, які входять в асоціацію, на сьогоднішній день зібрали тільки 25-30% врожаю.
Експерт прогнозує, що цьогоріч може статися подорожчання в роздробі до 5 грн/кг. «Зараз великі господарства з місця у себе відпускають картоплю по 3 гривні за кілограм. На ринок він дійде за ціною в середньому 5 грн/кг", - говорить експерт.
За оптимістичними прогнозами Івана Стефанишина, до10 жовтня буде погода, люди викопають картоплю і ситуація нормалізується. «А ціни високі на картоплю – ще з весни, але ніхто на це не зважав. За січень-серпень на 33% вища ціна, ніж торік»,- наголосив Іван Стефанишин.

dailylviv.com

Коментарі(0)

Вікно у Львів (збільшити)

До теми

09:45 15 листопада 2019 р.

Долар продовжує дешевшати

Національний банк України зафіксував офіційний курс гривні на рівні 24,244999 гривні за долар (у четвер – 24,3156) та 26,6622 – за євро (напередодні – 26,7617).

Рубрика: Економіка

17:05 14 листопада 2019 р.

На Львівщині почали отримувати кошти для розрахунку з гірниками, – ЛОДА

На рахунки державного підприємства «Львіввугілля» почали надходити кошти, які скеровують на погашення заробітної плати шахтарям Львівщини за серпень та вересень 2019 року.

Рубрика: Економіка

Останні новини

300 фахівців повернулися на ТЕЦ у Новому Роздолі й Новояворівську

Прокурорка Львівської області оголосила підозру міському голові

На Львівщині відновлюють два дерев’яні храми

У Львові відбудеться підсумковий «Форум відповідальних людей»

Профілактика онкозахворювань буде тривати у Львові до 29 листопада

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Зміни до Конституції по-львівськи

Рубрика: Політика

Градус катастрофи у Новому Роздолі і Новояворівську

Рубрика: Політика

Суд над працівниками грального бізнесу

Рубрика: Кримінал

Ринок землі в Україні

Рубрика: Економіка

Марнування мільйонів у Жовківському замку

Рубрика: Культура

Всі відео розділу