Івано-Франківська облрада дала добро Chevron на розробку Олеського родовища

15:13 20 вересня 2013 р.

Депутати Івано-Франківської обласної ради на сьогоднішній сесії підтримали проект угоди між Україною, компанією Chevron і ТОВ "Надра Олеська" про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться в межах Олеського родовища,.

 Про це повідомило радіо "Свобода".

62 депутати проголосували "за", один "проти" і 11 утрималося.

У роботі сесії знову взяв участь міністр енергетики і вугільної промисловості України Едуард Ставицький. Він наголосив, що "видобуток сланцевого газу - це крок до незалежності України".

Але це рішення облради вступить в силу тільки після виконання низки умов.

"Пункт 7. Встановити, що пункт 1 цього рішення набирає чинності тільки після виконання всіх попередніх пунктів 2-6 цього рішення", - йдеться в рішенні облради.

При цьому в п.2 депутати доручили голові облдержадміністрації Михайлу Вишиванюку надати облраді комплексну державну експертизу проекту з видобутку сланцевого газу на ділянці "Олеська".

У п.3 - створити робочу групу з моніторингу реалізації УРП на території області та делегувати представників від області постійно діючу урядову міжвідомчу комісію з організації та виконання угод про розподіл продукції.

У пункті 4 депутати доручили Івано-Франківської ОДА розробити та надати на затвердження облраді до 1 січня 2014 року проект договору між Кабміном та Івано-Франківською облрадою про передання в розпорядження Івано-Франківського облради 10%-вої частки держави в прибуткових вуглеводнях, видобутих на території Івано-Франківської області.

У пунктах 5 і 6 депутати вирішили звернутися до Верховної Ради України з ініціативою про внесення змін до Бюджетного кодексу України, зокрема в п.55 ст.29, а обладміністрації доручили забезпечити охорону історичних і культурних пам'яток на території області на територіях видобутку сланцевого газу.

Фракція "Свободи" була відсутня на засіданні облради, а голова Івано-Франківської облради Скрипничук, як член фракції "Свобода", не брав участь в голосуванні за це рішення.

Нагадаємо, в травні 2012 року Кабінет Міністрів затвердив переможцем конкурсу на укладення угоди про розподіл продукції на Олеській площі компанію Chevron. Уряд направив проект УРП на узгодження з місцевою владою Івано-Франківської та Львівської областей. Chevron Ukraine B.V. має намір інвестувати 25 млрд дол. у розробку і видобуток газу сланцевих порід на Олеській площі. Однак щоб почати розробку області, компанія повинна отримати дозвіл місцевої влади.

Нагадаємо, що на першій сесії 20 серпня прикарпатські депутати не погодили початковий проект угоди і подали майже 150 зауважень і пропозицій до Кабінету міністрів України.

Після цього Мінприроди і Chevron пішли на поступки Івано-Франківській та Львівській облрадам.

dailylviv.com

До теми

19:12 23 січня 2021 р.

У ВР вимагають негайно перевірити Львівгаз через масові штрафи за нібито втручання споживачів у лічильники

Перший заступник голови комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг у Верховній Раді України IX скликання Олексій Кучеренко звернувся до керівництва компанії РГК з пропозицією негайно з'ясувати ситуацію з масовими штрафами у Червонограді Львівської області і провести ретельну перевірку адекватності дій компанії Львівгаз.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу