Ігор Ліскі з Луганська придбав у Роздолі 6,5 га землі і санаторій, що був палацом Жевуських-Лянцкоронських

17:54 18 серпня 2023 р.

Фото до новини

Його компанія ТОВ "МЗ Одеська" визнана переможцем торгів комплексу колишнього санаторію «Роздол» в селищі Розділ.

Сьогодні, 18 серпня, у селищі Розділ Стрийського району відбулося урочисте підписання Меморандуму про співпрацю в реалізації проєкту відновлення палацу Жевуських та Лянцкоронських. Про це повідомила ЛОВА, пише Dailylviv.com.

У червні цього року Фонд держмайна продав палац на приватизаційному аукціоні за 20 мільйонів гривень. Переможцем торгів та новим власником стала інвестиційна компанія EFI Group, яка діє від імені та в інтересах ТОВ «МЗ Одеська». Компанія також підписала договір про охорону культурної спадщини та збереження її історичного вигляду. 

Аукціон з продажу комплексу колишнього санаторію «Роздол» відбувся 14 червня. На продаж виставили головний і лікувальний корпуси колишнього санаторію площею близько 4 тис. м2, клуб площею 1308 м2, продуктовий склад, майстерню, котельню, два гаражі, господарський корпус, пральню, бетонні каналізаційні відстійники. Площа земельної ділянки, на якій розташований комплекс, становить 6,5 га.

У торгах взяли участь п’ятеро учасників, переможець запропонував суму майже утричі більшу за стартову ціну лота, що становила 7 млн грн. Тоді переможцем обрали ПП «Укрпромресурс-2008», чия пропозиція становила 20 млн 2 тис. Утім, як вказано у протоколі торгів, компанія відмовилась укласти договір купівлі-продажу, тож переможцем стало ТОВ «МЗ Одеська», яке запропонувало придбати пам’ятку за 13 млн 320 тис. грн. За умовами аукціону, новий власник повинен зберегти історичний вигляд палацу і підписати договір про охорону культурної спадщини.

Згідно з даними аналітичної системи YouControl, ТОВ «МЗ Одеська» зареєстроване два роки тому в Києві, його діяльність повʼязана з медзакладами. Компанія управляє мережею приватних лікарень «Медична Зірка». Власниками компанії є луганчанин Ігор Ліскі і киянин Ілля Кідонь.

Довідково:

Пам’ятка архітектури палац Жевуських-Лянцкоронських збудований у 1740 році у стилі французького ренесансу дідичем Роздолу Міхалом Жевуським. Це витончений монумент історії, створений під керівництвом Міхала Жевуського, дідича Роздолу. Парк, що обіймає палац, є складовою природно-заповідного фонду України, підтверджуючи його екологічну значущість. Важливість збереження цього культурного діаманта вимагає ретельного догляду. Ще в XIX столітті палац став родовим спадком родини Лянцкоронських, що розширила його в межах тодішніх можливостей. Античні скульптури та предмети мистецтва, які збагатили інтер’єр, підбирав Кароль Лянцкоронський. Після Другої світової війни більшість цінностей вивезли за межі країни. Однак, завдяки зусиллям Бориса Возницького, директора Львівської галереї мистецтв, вдалося зберегти дві античні скульптури. Під час радянського союзу палац перетворили на філіал одного із санаторіїв Моршина. Після проголошення Незалежності України спільність «Укрпрофоздоровниця» стала його власником. В 2017 році Верховний суд вирішив повернути палац державі. У 2022 році він перейшов під управління Фонду держмайна, яке виставило його на торги.

Замок XVII століття, який на Львівщині передали у приватні руки, повернули державі

Замки-палаци на Львівщині хочуть віддавати тим, хто з них зробить дуже яскравий бізнес

Спілка архітекторів не хоче віддавати Свірзький замок на Львівщині

Добкін пообіцяв полякам два замки на Львівщині

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів