ЄС готовий створити у Львові регіональний центр енергоефективності, – віце-прем’єр

14:00 25 серпня 2017 р.

Віце-прем’єр і міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко запевнив: «ЄС готовий створити в Україні мережу з 25 регіональних центрів з енергоефективності для безкоштовних консультацій громадян».

Віце-прем’єр і міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко запевнив в інтерв’ю агенції «УНН»: «Для нас важливо, аби Фонд енергоефективності мав результат на рівні країни, а не просто зменшив рахунки домогосподарств. Завдання Фонду – не тільки розробка продуктів, але й моніторинг реформи і її результату, аби показати, яким чином інвестиції повертаються у державний бюджет. Тому ми дуже уважно прораховуємо перспективи Фонду і ретельно готуємося до його старту.»

Урядовець також зазначив: «Питання із Фондом у тому, що необхідно знайти кошти на фінансування його програм. Коли бачимо 80 мільярдів гривень у бюджеті на субсидії і 800 мільйонів гривень на «теплі кредити», то розуміємо, що бюджетні пріоритети країни вимагають корекції. Краще один раз інвестувати в те, де можна заощаджувати багато років поспіль. Важливо надавати технічну фінансову допомогу саме власникам. Не просто квартирі, а будинку, який об’єднався і наголосив, що йде на модернізацію».

Геннадій Зубко також повідомив: «Очільники ЄС - європейський комісар з політики сусідства та розширення Йоганнес Ган, , керівник групи підтримки України в Єврокомісії Пітер Вагнер, голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер і голова Євроради Дональд Туск запропонували Україні 100 млн євро для наповнення Фонду енергоефективності. Спочатку вони сприяли нам інституціонально, а тепер готові профінансувати Фонд з метою компенсації громадянам витрат на енергоефективність. Перша частина коштів, які надійдуть у Фонд енергоефективності – це 50 мільйонів євро. Наприкінці цього року у ЄС мають прийняти відповідне рішення. А вже на початку наступного року кошти мають надійти. Також ЄС готовий створити в Україні мережу із 25 регіональних центрів з енергоефективності для безкоштовних консультацій громадян».

Віце-прем’єр  запевнив: «Держава також фінансує Фонд із бюджету, тож прагне, аби кошти з донорського фонду ішли безпосередньо на рахунок громадянина. Нам потрібно підготувати ще близько 40 різних нормативних актів. Створити бази будинків, аудиторів, сертифікатів, методику моніторингу. Наступний рік стане вирішальним. Ми підготували все для того, щоб створити наглядову раду і реєструвати Фонд. Важливо, щоб наглядова рада запрацювала ефективно, щоб там не було політичних ризиків. Важливе питання – конкурсний відбір співробітників Фонду. Хотілося б, аби Фонд очолив фахівець із належним міжнародним досвідом».

Про це повідомили сьогодні, 25 серпня, на «Урядовому порталі», де також додали: «Геннадій Зубко оцінює потреби України в інвестиціях у реновацію і модернізацію будівель у 30 мільярдів євро на наступні 10 років».

dailylviv.com

До теми

23:20 22 жовтня 2020 р.

Ризик другого Алчевська: у Львові розкритикували старт опалювального сезону в Новояворівську

21 жовтня на сайті Львівської ОДА було розміщено інформацію про те, що область на 100 % увійшла в опалювальний сезон. Зокрема, повідомлено про запуск ТЕЦ Новоярівська і вчасне подання теплоносія містянам. А 22 жовтня альтернативну оцінку стану ТЕЦ, тепломереж і опалювального сезону дали ексголови Яворівської РДА і директор компанії “Енергія-Новояворівськ”, яка раніше забезпечувала теплом і гарячою водою мешканців міста.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Чому не будують притулок для тварин у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу