Єдиний соцвнесок у 2018 році збільшено

14:28 10 січня 2018 р.

Фото до новини

З 2018 року всі ФОПи, які офіційно не припинили своєї діяльності, хоча й не здійснювали її, змушені будуть сплатити єдиний соціальний внесок.


Відео: Львівський прес-клуб

Про це у деопрограмі «Бухгалтерська правда», яка відбулася у Львівському прес-клубі, нагадала директор компанії «Академія професійного бухгалтера» Людмила Шахно.

- Ви пам’ятаєте, що минулого року, якраз під ялинку, уряд прийняв нововведення, що всі фізичні особи-підприємці змушені сплатити єдиний соціальний внесок, навіть якщо вони не здійснюють жодної діяльності. Цей податок становить 704 гривні на місяць, - каже вона.
Уряд дав час до березня 2017 року підприємцям, які зареєструвалися ФОПами, але не займалися жодною діяльністю, припинити її. У юстиції були шалені черги осіб, які скористалися цією можливість. Проте дехто вирішив прислухатися до слів політиків, які обіцяли ветувати такі нововведення уряду. Але ці слова залишилися обіцянками.

- Отож, суб’єкти підприємницької діяльності, незалежно від форми оподаткування, незалежно від того, чи отримують вони дохід чи ні, повинні  сплатити ЄСВ, - пояснює експерт.

Обраховують цей податок так: 22 відсотки від мінімальної заробітної плати з 1 січня 2017 року (3200 грн) – 704 гривні. Цю суму треба помножити на 12 місяців. І – сплатити.

- Нагадаю, що мінімальна зарплата з 1 січня 2018 року збільшується. Отже ЄСВ на 2018 рік складе 819 гривень в місяць, - каже Людмила Шахно.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів