ЄC зменшив мита на українські товари (відео)

17:10 11 березня 2014 р.


Фото: informator.su

Європейська комісія прийняла рішення тимчасово, до 1 листопада 2014 року, знизити мита на українські товари, що поставляються до країн Європейського Союзу.

Відповідне рішення прийнято на засіданні Єврокомісії та направлено на остаточне затвердження в Раду ЄС та Європейський парламент у Страсбурзі, передає "Інтерфакс-Україна".

"Європейська комісія прихильна і готова підтримати Україну з метою стабілізації економічної та фінансової ситуації", - запевнив президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу.

При цьому Баррозу нагадав, що "в минулий четвер глави держав і урядів ЄС привітали пакет допомоги ЄК для України в розмірі 11 млрд євро".

"Комісія швидко просувається вперед для реалізації цього пакету підтримки, і сьогодні схвалила перший з передбачених заходів - набір торгових угод, які представлять економічну вигоду для України на суму близько 500 млн євро на рік. Ця пропозиція є конкретним і відчутним заходом підтримки для України з боку ЄС", - упевнений президент ЄК.

У Єврокомісії пояснили, що суть прийнятого рішення полягає в тому, щоб не чекати набрання чинності частини Угоди про асоціацію та глибоку і всеосяжну зону вільної торгівлі, але заздалегідь почати імплементацію розділу про тарифи за допомогою самостійних автономних торгових преференцій.

Очікується, що Угода про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС буде підписана і почне діяти тимчасово до 1 листопада 2014 року. У цьому випадку одностороння система автономних торгових преференцій закінчується.

Після вступу цього рішення в силу така одностороння міра встановить пільговий доступ на ринок ЄС для українських експортерів у повній відповідності з графіком поступок, які були досягнуті в ході переговорів про зону вільної торгівлі.

У свою чергу, Україна не повинна надавати додатковий доступ для експорту з ЄС. Передбачається, що тимчасова відміна митних зборів буде повною або частковою, залежно від сектора.

У зв'язку з прийнятим рішенням європейський комісар з питань торгівлі Карел де Гюхт заявив, що "ідея" дій ЄК полягає в тому, що ЄС "відкриє свої двері для експорту з України, допомагаючи дати реальний поштовх для українських компаній, що мають вплив на повсякденне життя всіх українців".

"Такою швидкою відповіддю Європейська комісія показала, що вона стоїть пліч-о-пліч з народом України. Я хотів би закликати Європейський парламент та Раду ЄС прискорити процес затвердження, щоб зниження мит могло початися вже в червні", - заявив європейський комісар.

Очікується, що в разі реалізації даного кроку, українські експортери заощадять на зниженні тарифів близько 500 млн євро, з яких майже 400 млн євро припадає на аграрний сектор. Про це інформує Українська правда.


Відео: ТСН.ua

dailylviv.com

До теми

16:45 22 вересня 2020 р.

У ЛОДА стверджують, що Львівщина готова до нового опалювального сезону на 90%

Про це сьогодні, 22 вересня, розповів директор департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської ОДА Назарій Романчук у межах скайп-наради з головами міст обласного значення та районних державних адміністрацій під головуванням першого заступника голови Львівської ОДА Андрія Годика.

Рубрика: Економіка

13:47 22 вересня 2020 р.

Мікропідприємці у Львові вимагають у Києва захистити спрощену систему (відео)

Сьогодні, 22 вересня, о 14.00 у Львівському пресклубі - пресконференція на тему: "Захистимо спрощену систему оподаткування! Підприємці Львівщини вимагають термінового розгляду у Верховній Раді законопроєктів 3853-1(2) та 3993".

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Мікропідприємці у Львові вийшли на захист спрощеної системи

Рубрика: Економіка

ОСББ і Львівгаз: війна за межі мережі. Хто правий?

Рубрика: Економіка

Настрої львів'ян напередодні місцевих виборів-2020

Рубрика: Політика

МАФи у Львові: залишити чи ліквідувати?

Рубрика: Економіка

Бюджети-2021: у межах нових ОТГ і в умовах карантину

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу