Гроші на реставрацію пам’яток культурної спадщини хочуть брати з розмитнення авт та ліцензій на азартні ігри
17:46 19 серпня 2021 р.
Президент підписав закон, який передбачає залучення коштів із розмитнення автомобілів та видачі ліцензій на проведення азартних ігор на реставрацію пам’яток культури.
Про це інформує Судово-юридична газета, пише Dailylviv.com.
Кошти на ремонтно-реставраційні роботи пам’яток культурної спадщини братимуть із розмитнення автомобілів та видачі ліцензій на проведення азартних ігор.
Про це йдеться у законопроекті №5551-2 про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» щодо спрямування коштів на ремонтно-реставраційні роботи пам’яток культурної спадщини, який був схвалений парламентом у другому читанні та підписаний Президентом. Законопроект був несений «слугами народу» Євгенією Кравчук, Микитою Потураєвим, Єлизаветою Богуцькою та іншими.
У пояснювальній записці автори написали, що внесено зміни у Закон України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» з метою фінансування нової бюджетної програми «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію проектів ремонтно-реставраційних та консерваційних робіт пам'яток культурної спадщини, що перебувають у комунальній власності» для проведення реставрації, консервації, ремонту на пам’ятках культурної спадщини, що перебувають у комунальній власності, і реалізовуватимуться в рамках програми «Велике будівництво».
У законі передбачено зараховувати до спеціального фонду Державного бюджету окремі податки та інші надходження, що сплачуються при розмитненні вживаних автомобілів, з року випуску яких минуло понад п’ять років та які були ввезені на територію Україні до кінця 2020 року.
Зокрема, встановлено, що у 2021 році податок на додану вартість та акцизний збір з таких ввезених на митну територію України автомобілів зараховуються до спеціального фонду Державного бюджету України «як виняток з положень пункту 6 частини другої статті 29, пункту 2 частини третьої статті 29 і пункту 2-1 частини четвертої статті 30 Бюджетного кодексу України» та «як виняток з положень пункту 2 частини третьої статті 29 і пункту 2-1 частини четвертої статті 30 Бюджетного кодексу України». В головному юридичному правлінні (ГЮУ) вказали, що фактично вносяться зміни до Кодексу та запроваджують новий порядок зарахування до бюджету зазначених податкових надходжень.
Крім того, закон встановлює субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію проектів ремонтно-реставраційних та консерваційних робіт пам’яток культурної спадщини, що перебувають у комунальній власності. Кошти мають узяти із надходжень від плати за ліцензії на провадження діяльності у сфері організації та проведення азартних ігор і за ліцензії на випуск та проведення лотерей.
В Олеському замку відновили дах над фондосховищами, який зруйнував буревій
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook