Гроші на реставрацію пам’яток культурної спадщини хочуть брати з розмитнення авт та ліцензій на азартні ігри

17:46 19 серпня 2021 р.

Фото до новини

Президент підписав закон, який передбачає залучення коштів із розмитнення автомобілів та видачі ліцензій на проведення азартних ігор на реставрацію пам’яток культури.

Про це інформує Судово-юридична газета, пише Dailylviv.com.

Кошти на ремонтно-реставраційні роботи пам’яток культурної спадщини братимуть із розмитнення автомобілів та видачі ліцензій на проведення азартних ігор.

Про це йдеться у законопроекті №5551-2 про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» щодо спрямування коштів на ремонтно-реставраційні роботи пам’яток культурної спадщини, який був схвалений парламентом у другому читанні та підписаний Президентом. Законопроект був несений «слугами народу» Євгенією Кравчук, Микитою Потураєвим, Єлизаветою Богуцькою та іншими.

У пояснювальній записці автори написали, що внесено зміни у Закон України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» з метою фінансування нової бюджетної програми «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію проектів ремонтно-реставраційних та консерваційних робіт пам'яток культурної спадщини, що перебувають у комунальній власності» для проведення реставрації, консервації, ремонту на пам’ятках культурної спадщини, що перебувають у комунальній власності, і реалізовуватимуться в рамках програми «Велике будівництво».

У законі передбачено зараховувати до спеціального фонду Державного бюджету окремі податки та інші надходження, що сплачуються при розмитненні вживаних автомобілів, з року випуску яких минуло понад п’ять років та які були ввезені на територію Україні до кінця 2020 року.

Зокрема, встановлено, що у 2021 році податок на додану вартість та акцизний збір з таких ввезених на митну територію України автомобілів зараховуються до спеціального фонду Державного бюджету України «як виняток з положень пункту 6 частини другої статті 29, пункту 2 частини третьої статті 29 і пункту 2-1 частини четвертої статті 30 Бюджетного кодексу України» та «як виняток з положень пункту 2 частини третьої статті 29 і пункту 2-1 частини четвертої статті 30 Бюджетного кодексу України». В головному юридичному правлінні (ГЮУ) вказали, що фактично вносяться зміни до Кодексу та запроваджують новий порядок зарахування до бюджету зазначених податкових надходжень.

Крім того, закон встановлює субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію проектів ремонтно-реставраційних та консерваційних робіт пам’яток культурної спадщини, що перебувають у комунальній власності. Кошти мають узяти із надходжень від плати за ліцензії на провадження діяльності у сфері організації та проведення азартних ігор і за ліцензії на випуск та проведення лотерей.


В Олеському замку відновили дах над фондосховищами, який зруйнував буревій

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів