Громадськість Львова хоче знати: як міськрада витратить 0,6 млрд гривень з бюджету розвитку міста

14:53 29 лютого 2016 р.

600 млн. гривень бюджету розвитку Львова не розподілені за цілями та віддані на розсуд керівників комунальних підприємств.

Оскільки це велика сума, Львівська громадська організація «Комітету виборців України» офіційно звернулася до Львівської міської ради з вимогою провести громадське обговорення вже проголосованого бюджету розвитку міста, щоб дізнатися – на що ж конкретно підуть такі великі кошти.

Про це сьогодні, 29 лютого, під час прес-конференції на тему: «Бюджет розвитку Львова 2016 року: громадське обговорення», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив експерт з виборчого законодавства, керівник проекту “Відкритий бюджет міста” Роман Кошовий.

За його словами, рік тому «Комітет виборців України» спільно зі Львівською міською радою започаткували проект «Мій Львів – моя ініціатива», основна місія якого – розробляти місцеві ініціативи для небайдужих громадян.

- І ми побачили дуже дивну річ: формування проекту бюджету, сам бюджет і виконання бюджету на цей рік відбувалися дуже швидко, непрозоро і не так, як цього вимагають певні норми законодавства. Рік тому ми бачили зовсім інший процес, - стверджує Роман Кошовий.

За його словами, плановані показники майбутнього бюджету мали би бути доведені до депутатів не пізніше, ніж за 20 днів до голосування.

- Натомість ми дізналися шокуючи факти про те, що деякі депутати міськради проголосували за бюджет розвитку міста, не бачачи самих цифр бюджету розвитку. І ми отримали ситуацію, коли депутати аж через п’ять днів після голосування побачили самі цифри бюджету розвитку, - каже Роман Кошовий.

Ще більше здивувало те, що вищезгадані 0,6 млрд гривень будуть витрачені невідомо на що.

- Звісно, бюджет, це не стала річ, що ось за нього проголосували і вже не можна нічого змінювати. Зміни вносяться протягом року. Але ми хочемо знати, куди планують витратити ці кошти, - каже керівник проекту “Відкритий бюджет міста” Роман Кошовий.

За його словами, він уже звертався з цим проханням до міської ради. Проте деякі чиновники відмовили. Мотивуючи тим, що не знають такої громадської організації, що запитує їх. Тому сьогодні «Комітет виборців України» зареєстрував у Львівській міській раді лист з вимогою провести публічне громадське обговорення вже сформованого бюджету розвитку Львова.

Відеозапис трансляції наживо прес-конференції 29 лютого 2016 року.
Відео: Львівський прес-клуб.

dailylviv.com

До теми

11:11 22 жовтня 2021 р.

У межах Великого будівництва триває реконструкція дитячого садка Жовківської громади

У селі В’язова Жовківської територіальної громади, що на Львівщині, триває реконструкція приміщення дошкільного навчального закладу по вул. Л. Українки, 26. Роботи проводять в межах програми Президента України «Велике будівництво».

Рубрика: Економіка

17:56 21 жовтня 2021 р.

Вимоги до перекладу бізнес-документів

На українському ринку впродовж кількох десятків років працює величезна кількість іноземних компаній. Як показує практика та досвід, бізнес за кордоном і в Україні працюють по-різному, через особливості законодавства та менталітету.

Рубрика: Економіка

21:19 20 жовтня 2021 р.

Батько голови Львівської ОДА купив нову нафтогазову свердловину в 17 разів дорожче від стартової ціни

Сьогодні, 20 жовтня, Державна служба геології та надр України провела електронні аукціони. Під час торгів реалізували два спеціальних дозволи для геологічного вивчення нафтогазоносних надр, у тому числі дослідно-промислової розробки родовищ, з подальшим видобуванням нафти, газу природного і конденсату терміном на 20 років.

Рубрика: Економіка

19:53 20 жовтня 2021 р.

Саджанці кущів і дерев на понад 3 млн грн, які переможець тендеру привіз до Львова, забракували

Запорізьке ПП «ГЛОРІЯ-ТЕТ», яке стало переможцем відкритого конкурсу на постачання Львову саджанців кущів та дерев, доставило місту посадковий матеріал, який не відповідає умовам тендеру.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Притулок для тварин у Львові: хто гальмує

Рубрика: Ситуації і пригоди

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу