17:33 18 серпня 2020 р.
Відео: Львівський пресклуб
Попри те, що львів’яни постійно нарікають на захмарні суми у платіжках за газ і воду, об’єктивно ці числа, можливо, повинні бути ще вищими.
Так вважає доктор економічних наук, експерт економічної групи Української галицької партії Віктор Борщевський, пише DailyLviv..
За його словами, навіть самі керівники комунальних підприємств і чиновники Львівської міської ради не знають достеменно, скільки і за що люди мають платити. Адже немає прозорих розрахунків, не враховуються фінансові потреби для ефективного розвитку підприємств, і ті тарифи, що маємо тепер, є вельми приблизними.
- У багатьох випадках ті тарифи є заниженими, – пояснює Віктор Борщевський, доктор економічних наук, експерт економічної групи Української галицької партії. – Адже проблем багато, а на їхнє вирішення потрібне величезне вкладення коштів. Чиновники не хочуть цього робити. По-перше, складно. По-друге, страшно: люди й так обурені, що платять забагато і платити більше не можуть. Тому керівники міста і комунальники обрали найлегший шлях: залишити все так, як є, і вимагати субсидій.
На засіданні “Скільки львів'яни платитимуть за тепло і воду у 2021 році? Тарифна політика Львова” у Львівському пресклубі Віктор Борщевський наголосив, що таке господарювання, безумовно, має політичний підтекст: міська влада не хоче йти на конфлікт з людьми. Сподіватися, що нинішні керівники міста захочуть щось змінювати, не доводиться. Відтак, каже він, ми матимемо ще вищі тарифи, все більшу заборгованість за комунальні послуги і все більш зруйновані комунікаційні системи без належної реконструкції.
- Кошти, закладені у тарифі на ті чи інші потреби, використовують нині не за призначенням. А отже платитимемо більше, проте якість послуг від цього не стане ліпшою, – сказав експерт.
Віктор Борщевський скептично ставиться до того, що контроль з боку держави змінить ситуацію на краще.
- У комунальників свій хабар, а в ліквідованому 7 років тому державному органі, який мав контролювати тарифи, вимагали ще більший хабар за допомогу. Коли є тотальний монополізм, ми це питання ніколи не вирішимо за допомогою контролюючого органу, – наголосив він.
Вихід із ситуації Віктор Борщевський бачить у чесній конкуренції підприємств, які надають послуги, та у громадському контролі:
- Тарифна політика – це прерогатива органів місцевого самоврядування. І якщо ми кажемо, що в нас всі підприємства - комунальні, то така політика не може бути адекватною. Місцеві громади і через конкуренцію, і через органи самоврядування мали би контролювати цю політику. Так є в країнах ЄС. І це працює.
Додамо, комунальники нас стрижуть, як лохів: у Львові озвучили формулу чесної тарифної