Головний податківець області пояснив, як вираховують тих, хто ухиляється від сплати податків

15:17 4 лютого 2016 р.

Найбільша частина податків у держбюджет – це податок на додану вартість, а до місцевого – податок з фізичних осіб.

Про це сьогодні, 4 лютого, під час прес-конференції на тему: «Перспективи економічного зростання Львівщини», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив начальник головного управління ДФС у Львівській області Ігор Кондро.

За його словами, підприємці Львівщини у січні 2016 до бюджетів усіх рівнів сплатили  960 млн гривень. З них до державного бюджету надійшло 550 млн гривень. Якщо порівнювати з січнем 2015 року, то надходження збільшилися у 2,2 разу. Що стосується місцевого бюджету, то надходження склали 411 млн грн і зросли  майже на 80 відсотків. 

- Основні надходження до державного бюджету – це податок на додану вартість, і ці сплати зросли удвічі. Це свідчить, що відбувається детінізація економіки, - каже Ігор Кондро. 

За його словами, сплата податку на додану вартість в загальній структурі надходжень до державного бюджету зросла з 35 відсотків у січні 2015 року до 45 відсотків у січні 2016. Щодо місцевого бюджету, то тут основна частина надходжень складається з податку з доходів фізичних осіб. У січні цього року він склав 185 млн гривень.  

- Ми можемо говорити, що збільшився розмір середньої заробітної плати на підставі того, що зріс єдиний соціальний внесок. Так у 2015 році сплатили 506 млн гривень, а цього – 511 млн гривень. 

Це при тому, що ставка єдиного соціального внеску раніше складала від 36 до 42 відсотків, а зараз є 22 відсотки, - каже головний податківець області. 

При цьому він зауважив, що є велика кількість платників, які не бажають сплачувати податки. Таких ухилянтів податківці вираховують просто.

- В одного офіційна середня заробітна плата досить висока, 4-5 тисяч, податкове навантаження на додану вартість складає 2-3 відсотки, а то й шість. І податкове навантаження з податку на прибуток – більше одного відсотка. А якщо цей показник складає менше відсотка і зарплата у нього – 1500-2000 гривень. І це ставить під сумнів прозорість його діяльності, - каже він. 

 


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

11:11 22 жовтня 2021 р.

У межах Великого будівництва триває реконструкція дитячого садка Жовківської громади

У селі В’язова Жовківської територіальної громади, що на Львівщині, триває реконструкція приміщення дошкільного навчального закладу по вул. Л. Українки, 26. Роботи проводять в межах програми Президента України «Велике будівництво».

Рубрика: Економіка

17:56 21 жовтня 2021 р.

Вимоги до перекладу бізнес-документів

На українському ринку впродовж кількох десятків років працює величезна кількість іноземних компаній. Як показує практика та досвід, бізнес за кордоном і в Україні працюють по-різному, через особливості законодавства та менталітету.

Рубрика: Економіка

21:19 20 жовтня 2021 р.

Батько голови Львівської ОДА купив нову нафтогазову свердловину в 17 разів дорожче від стартової ціни

Сьогодні, 20 жовтня, Державна служба геології та надр України провела електронні аукціони. Під час торгів реалізували два спеціальних дозволи для геологічного вивчення нафтогазоносних надр, у тому числі дослідно-промислової розробки родовищ, з подальшим видобуванням нафти, газу природного і конденсату терміном на 20 років.

Рубрика: Економіка

19:53 20 жовтня 2021 р.

Саджанці кущів і дерев на понад 3 млн грн, які переможець тендеру привіз до Львова, забракували

Запорізьке ПП «ГЛОРІЯ-ТЕТ», яке стало переможцем відкритого конкурсу на постачання Львову саджанців кущів та дерев, доставило місту посадковий матеріал, який не відповідає умовам тендеру.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Притулок для тварин у Львові: хто гальмує

Рубрика: Ситуації і пригоди

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу