«Голос» скерує звернення до НКРЄ з вимогою не передавати на баланс ОСББ газові мережі в будинках

16:14 12 вересня 2020 р.

У політичній партії відреагували на конфлікт, який стався у Львові між «Львівгазом» і міськими ОСББ. У підприємстві, яке розподіляє газ до квартир, вимагають від голів ОСББ підписати акти балансу газорозмежування.

За цим документом, внутрішні мережі в будинку відійдуть у власність ОСББ з відповідальністю за їхню експлуатацію та справність. Керівники ОСББ брати на себе такий тягар не хочуть, оскільки вважають це не своєю компетенцією. Конфлікт призвів до того, що до кількох будинків у Львові, мешканці яких не підписали акт, припинили газопостачання, а люди вийшли на пікет, пише DailyLviv.

- Це яскраве свідчення того, що з людьми не рахуються і не вважають за потрібне надавати їм повну інформацію з приводу змін у законодавстві, - вважає   Володимир Гаразд, керівник «Технопарк ЛЗТА», член партії "Голос". – Замість того, щоб дати людям час вивчити цей документ, роз’яснити, для чого це потрібно – на них тиснуть і шантажують.

Довіри до держави і підприємств-монополістів у людей немає, зауважує представник «Голосу».  Ось чому будь-які нововведення лякають і насторожують.

- Люди розуміють, що якщо вони щось підпишуть, візьмуть у власність «шмат труби», яку їм насильно нав’язують – то завтра прийде платіжка за газ із вищою сумою. Бо, як показує життя, не буває інакше : якщо ти щось підписав, на щось погодився – очікуй здорожчання комунальних послуг. Має бути чітке інформування з боку держави і підприємства-монополіста: що саме ви підписуєте, якими будуть наслідки, чому ми спонукаємо вас до такого кроку. Але влада не звикла чесно доносити до людей такі прості речі, - констатував він.

Також Володимир Гаразд зауважив, що конфлікт розгорівся довкола 2% мереж – саме така їхня кількість є у будинках, тоді як 98% перебувають у власності підприємств-постачальників.

- Погодьтеся, що така наполегливість і шантаж, коли йдеться про 2%, насторожує. І виглядає так, що люди небезпідставно турбуються про підвищення тарифу. Але позиція нашої політичної сили чітка: жодних більших чисел у платіжках не повинно бути, - сказав він.

Володимир Гаразд також наголосив, що депутати від «Голосу» готують звернення до НКРЄ з цього приводу, і зі свого боку політична сила дасть відповідь на ті питання, які турбують споживачів. Він також наголосив, що у законодавстві, яке регулює газові відносини між постачальником, розподільником і споживачем (мешканцем будинку) є серйозні недоліки.

- Це проблема не лише Львова, такі конфлікти вже тривалий час виникають у різних містах України. І це зайвий раз свідчить про те, що потрібно врегулювати прогалини у законі і вести діалог з людьми, –  підсумував він.

Свою позицію представник «Голосу» Володимир Гаразд озвучив на засіданні «ОСББ і Львівгаз: війна за межі мережі. Хто правий?» у Львівському пресклубі», яке відбулось 11 вересня.


Відео: Львівський пресклуб

dailylviv.com

До теми

22:01 5 серпня 2021 р.

Три громади на Львівщині отримали кошти на житло атовцям. Які саме

Цього тижня трьом територіальним громадам спрямували 742 тис грн для виплати матеріальної допомоги на придбання житла для учасників бойових дій, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції (операції Об’єднаних сил), а також бійців-добровольців АТО, визнаних Комісією з визнання бійців-добровольців АТО.

Рубрика: Економіка

16:51 5 серпня 2021 р.

Паперова фабрика на Львівщині добудовує новий цех: експортує продукцію в Чехію, Румунію, Білорусь, Угорщину

На Кохавинській паперовій фабриці, що у селі Гніздичів Жидачівського району триває будівництво нових цехів та складських приміщень. Після відкриття тут запустять екологічне виробництво з целюлозної сировини.

Рубрика: Економіка

21:44 4 серпня 2021 р.

Шахтарі протестували під ЛОДА: що їм пообіцяли

Сьогодні заборгованість із заробітної плати перед шахтарями ДП «Львівугілля» становить понад 280 млн грн, левова частка цих коштів – борг за відвантажене вугілля. Відтак, шахтарі Львівщини прийшли під стіни Львівської ОДА з вимогою погашення заборгованості.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Всеукраїнський автомотопробіг колишніх наркозалежних “Шлях незалежних”. Заходи у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

100-річчя відкриття офісу ПЗУ (PZU) у Львові

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу