Генератори, акумулятори, сонячні панелі поштою. Як не платити податки - Держмитслужба

19:15 8 серпня 2024 р.

Фото до новини

Декларантом міжнародних поштових відправлень виступає оператор поштового зв’язку, а міжнародних експрес-відправлень – отримувач відправлення чи експрес-перевізник.

 Про це повідомила Держмитслужба України, пише DailyLviv.com.

З 27 липня 2024 року діють положення Законів України № 3853-IX та №3854-IX від 16.07.2024, які передбачають застосування звільнення від сплати ввізного мита та податку на додану вартість при ввезенні в Україну окремих видів товарів. 

Відповідно до цих Законів, при митному оформленні звільняється від оподаткування цілий ряд необхідних і важливих для населення товарів, зокрема  інвертори, сонячні панелі, електрогенератори (бензин/газ), у тому числі ті, що переміщуються (пересилаються) на митну територію України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях. Докладний перелік — за посиланням https://is.gd/pfgObC

Зазначені товари, з позиції митного законодавства, звільняються від оподаткування лише за таких умов: поштовим оператором, експрес-перевізником чи декларантом заявлено усі відомості про товар (назву, найменування, комерційний опис, маркування та технічні дані, код товару згідно з УКТЗЕД), зазначено код пільги та здійснено розрахунок митних платежів із застосуванням такого звільнення. 

Читайте також: У Львові компенсовують вартість генераторів. Кому і скільки

Декларантом міжнародних поштових відправлень виступає оператор поштового зв’язку, а міжнародних експрес-відправлень – отримувач відправлення чи експрес-перевізник. 

Спочатку декларується товар, далі митниця отримує декларацію з необхідним набором даних та проводить митне оформлення. Якщо при декларуванні товару не був вказаний необхідний набір інформації чи не вказано пільгу, передбачену Законами № 3853-IX та №3854-IX від 16.07.2024, митниця ❌не зможе здійснити пільгове митне оформлення, товар буде оформлено з нарахуванням митних платежів на загальних підставах.

Декларанти, тобто експрес-перевізники чи поштові оператори, можуть отримувати всю необхідну інформацію як від відправника, так і від отримувача товару в Україні. 

"Тож, якщо ви очікуєте такий товар і вам надійшло звернення від операторів доставлення (через е-mail, повідомлення на номер телефону/в мобільному додатку операторів доставлення, телефонні дзвінки тощо) радимо оперативно надавати їм необхідну інформацію для митного оформлення товару: назву, найменування, комерційний опис, маркування та технічні дані, код товару згідно з УКТЗЕД (за можливості), комерційні документи, що підтверджують вартість товару, документи про оплату та інше",- наголосили у Держмитслужбі.

Читайте також: Генератори, призначені для України, були використані у Польщі під час передвиборчої кампанії

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів