Фермерам не під силу кредити навіть на уживану техніку, – експерт

18:52 23 травня 2016 р.

Кредитори в Україні не люблять тваринництво. Через величезні відсотки в банках на кредити фермери не можуть собі дозволити купити не те що нову, а навіть техніку, яка вже пропрацювала десять років.

Про це сьогодні, 23 травня,під час інтерв’ю-прес-конференції на тему: «Корови - під ніж. Чому селянські господарства скорочують молочне поголів’я і як врятувати галузь молочного скотарства?», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив заступник власника фермерського господарства «Лелик»  Петро Лелик.

- Того року я хотів купити причеп для заготівлі сінажу. Не купив, бо восьмирічний коштує 2 млн грн., - називає він ціни.

За словами Петра Лелика, два роки тому йому вдалося купити косарку за 780 тисяч гривень. Проте для неї треба ще додаткову техніку, щоби це сіно збирати та скручувати у вальки.

- А ще його треба вивозити. У мене, правда, є «Ягуар». Але йому вже 25 років, - каже Петро Лелик.

За його словами, якби фермерам давали кредити не під грабіжницькі відсотки, то й дотацій від держави не потрібно.

- Щоби фермерське підприємство було ефективним, фермерам потрібна  техніка. Ми не можемо заготувати вчасно сінаж, силос. З тим стикається та невелика кількість тих, хто залишився працювати в тваринництві. Ціни шалені, вони прив’язані до курсу валюти.

З цим погоджується і директор Львівської аграрної дорадчої служби, сертифікований дорадник у галузі молочного господарства Іван Паньків.

- Уживана техніка, яку купують фермери за кордоном, потребує ще й додаткового ремонту. Інколи доводиться вкласти ще мільйон гривень в ремонт, - каже він.

За словами Івана Паньківа, в рамках реалізації проекту уряду Канади «Розвиток молочного бізнесу в Україні», лише невеликі фермерські господарства, які мають до десяти корів, можуть брати кредити в державних банках під 3-5 відсотків річних.

- Фермери готові взяти кредит під 3-5 відсотків, але не під 30. Вони навіть не мають чим гарантувати такий кредит. А ось держава може надати таку заставу. Не треба давати великі гроші на холдинги, вони і так їх мають. Краще допомогти малим господарствам, - вважає  Іван Паньків.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

20:12 16 січня 2022 р.

ОККО-Драйв, Леоні Ваерінг, Бадер Україна: у Львові оприлюднили, скільки заплатили податків ці та інші фірми

У 2021 році до бюджету області надійшло 13, 246 млрд грн податку на доходи фізичних осіб. Традиційно найбільшим платником є регіональна філія „Львівська залізниця”. Вона перерахувала бюджету 507 млн грн ПДФО (майже 3 % загальнообласної суми).

Рубрика: Економіка

19:42 16 січня 2022 р.

Стало відомо, скільки заробили медичні, освітні, культурні та інші заклади Львівщини

У 2021 році власні доходи бюджетних установ, закладів та організацій, які фінансуються з обласного бюджету, перевищили 356 млн грн, що на 50 млн грн або 16% більше надходжень 2020 року.

Рубрика: Економіка

15:40 16 січня 2022 р.

У Рудках вирішили віддати більше 30 га землі під фермерське господарство

21 січня відбудуться земельні електронні аукціони з продажу прав оренди 6-ти земельних ділянок сільськогосподарського призначення комунальної форми власності за межами Рудківської ТГ.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Політичні переслідування: Порошенко - №1

Рубрика: Політика

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу