Експерти очікують повернення депозитів у фінустанови вже наступного тижня

15:41 3 квітня 2014 р.

Відтоку депозитів цієї весни більше не буде. Більше того, українці хоч і повільно, але все-таки почнуть повертати свої вклади в банківську систему вже наступного тижня. Такий прогноз у коментарі УНН висловив фінансовий експерт Ерік Найман.

За його словами, до травня вкладники повернуть на свої депозитні рахунки близько 53 млрд. гривень, які вони за останні місяці з банків винесли.
"Тенденція вже спадає, тієї паніки вже немає. Думаю, що наступного тижня українці почнуть повільно повертати депозити, гроші в банківську систему України, - зазначив Найман. - Повернеться все, що українці забрали з банків, всі 53 млрд. гривень - упродовж найближчих 1-1,5 місяців».
Разом з тим, вважає експерт, Національному банку України ще рано скасовувати свою постанову про обмеження зняття валюти в банках (не більше 1,5 тис. дол. на добу). На думку Наймана, цю постанову слід відміняти тільки після підписання Україною угоди з МВФ. Крім того, експерт упевнений, що українці не дуже постраждали від дії постанови.
«Чи багато українців витрачають грошей більше, ніж на 1500 доларів на день? Ні. Тому більшість українців навіть не помітили цю постанову», - сказав він. Зате українці помітили девальвацію гривні. Курс долара на міжбанківському валютному ринку вже перевищив позначку в 11 грн. Але і це ще не межа, вважають експерти. На думку Наймана, поки переговори між Україною і МВФ не закінчаться, гривня може продовжити своє падіння до 12 гривень за 1 долар. І в такому піку національної валюти винні в тому числі пересічні вкладники банків.
"Це сталося тому , що вкладники пішли в банки знімати свої депозити. Нацбанк допоміг банкам, надавши гривню, яка частково опинилася на руках в імпортерів. Ціни на бензин виросли, хоча попит на нього – ні. Багато хто також про всяк випадок купив долари, от курс і виріс, - нагадує Найман. - Тепер все залежить від того, як швидко Україні вдасться домовитися з МВФ. Якщо швидко - то гривня повернеться до 10 гривень за 1 долар, якщо повільно - то курс гривні складе 12 гривень".
Хоча президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко не виключає, що гривня може і зміцнитися - приблизно до 9 грн. за долар. Але домогтися цього, вважає експерт, можна лише нарешті заспокоївши паніку вкладників: наприклад, запровадивши той чи інший валютний коридор.
"Не має значення, який: 9 або 10, 11. Це не грає ролі. Але це би дуже заспокоїло ринок. Суттєво заспокоїло", - упевнений експерт. Тоді як можливий податок на депозити понад 50 тис. грн. мав би зворотну реакцію, вважає Охріменко. У Нацбанку тим часом заспокоюють, заперечуючи швидке запровадження такого податку. За словами голови НБУ Степана Кубіва, в регуляторі також сумніваються в своєчасності ініціативи про оподаткування доходів за депозитами.
"Яка моя позиція. З одного боку, це потрібно, начебто, робити. Але я ставлю питання, чи потрібно це робити зараз, - заявив Кубів. - Сьогодні йдуть консультації з цього питання з міністром фінансів і міністром економіки. Наша позиція не цілковито збігається. Я сьогодні поінформував керівників фракцій. Дискусія продовжиться. Це треба робити, але в перспективі". Він також зазначив, що запровадження подібних ініціатив можливе лише після дискусій з журналістами, вкладниками, асоціаціями та бізнесом.
Разом з тим, головний банкір країни вважає, що можна було б оголосити так звану депозитно-податкову амністію. "Наприклад, для громадян, які принесуть свої заощадження в банки до 1 травня, такі депозити в 2014 році не оподатковуватимуться", - запропонував Кубів.
Але чи є зараз в Україні банки, в які свої «кровні» можна віднести без побоювання за їх збереження? Для того, щоб не залишитися біля «розбитого корита» , аналітики радять не спокушатися на захмарні ставки, якщо банк не входить хоча б до 20-ки рейтингу НБУ за величиною активів. А краще за все розглядати для розміщення депозитів першу десятку. У неї, нагадаємо, входять Приватбанк, Ощадбанк, Дельта Банк, Райффайзен Банк Аваль, Укрсоцбанк, Промінвестбанк, Ощадбанк Росії, ПУМБ, Надра і Альфа -Банк.
Найбільші ставки серед першої десятки – у Дельта Банку, Промінвестбанку, Альфа-Банку. Двоє з них - банки з російським капіталом. А у зв'язку з нинішньою ситуацією в країні виникає логічне запитання: чи не підуть вони взагалі з українського ринку? Банкіри запевняють, що ні. Мовляв, політика - політикою, але банківська справа – це бізнес.
«У Промінвестбанку і його основного акціонера – немає ніяких планів щодо згортання нашої роботи і присутності в Україні, - стверджує глава правління найбільшого банку з російським капіталом в Україні - Промінвестбанку Віктор Башкіров. - Наш основний акціонер продовжував і продовжуватиме надавати банку всебічну підтримку».
Щоб заспокоїти клієнтів, у Промінвестбанку навіть запустили цілий ряд нових депозитних пропозицій. Зокрема, тим, хто достроково забрав свої гроші з банку, починаючи з 20 січня цього року, фінустанова пропонує відновити свої депозити без втрати відсотків.

dailylviv.com

До теми

16:35 3 грудня 2021 р.

Гефсиманія - Сафо: 6 грудня Західний апеляційний господарський суд вирішить долю 130 м кв

У церкві “Гефсиманія” розкритикували аргументи підприємства “Сафо”, викладені у відзиві на апеляційну скаргу євангелістів щодо використання спірної ділянки землі.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Проблема з насильством на Львівщині: як запобігають і вирішують

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Тиск на релігійну громаду Гефсиманія

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу