Експерт у Львові назвав ціни на газ за 2-3 роки

14:32 9 листопада 2016 р.

Україна мусить переходити на альтернативні джерела енергетики, тому що така низька світова ціна на природній газ протримається ще рік-два, а потім почне зростати.

Про це сьогодні, під час тренінгу для ЗМІ на тему: «ЗМІ про енергоефективність: актуально, об'єктивно, мотиваційно», який відбувся у Львові, заявив виконавчий директор Інституту місцевого розвитку, старший спеціаліст проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» з енергетичного планування, кандидат економічних наук, доцент Руслан Тормосов.

- Спеціалісти вважають, що зараз ринкова ціна на газ ще не висока. Тому що у 2012 році, до другої хвилі кризи, ринкова ціна на природний газ в Європі була 500 доларів за 1000 м3, зараз вона – 200 доларів за 1000 м3. І вже впродовж двох-трьох років світова ціна на газ виросте до докризового рівня, а потім до 2030 року може піднятися до 800 доларів за 1000 м3, - передбачає він.

За останні роки Україна почала скорочувати споживання природного газу. У 1998 році було спожито 75,6 млрд м3, а у 2016 – 32 млрд м3.

- У промисловості скоротилося споживання вдвічі не тому, що вона стала енергоефективною, а тому що й сама промисловість зменшилася вдвічі. А ось у побуті інша причина скорочення. Наприклад, останні три зими є найтеплішими в історії Україні. Проте, якщо би ці зими були такими ж морозними, як, наприклад, у 2012 році, то споживання би було більшим, - пояснює спеціаліст.

Він нагадав, що Україна може використовувати сонячну, вітрову й гідроенергетику, а також енергетику біомаси. Європа ще на початку 2000 років вирішила до 2020 року замінити використання викопних видів палива на альтернативні до 20 відсотків. І наразі добре з цим впорується. Україна ж задекларувала лише 11 відсотків заміщення альтернативною енергію. Проте майже не зробила на цьому шляху нічого.

- Адже, щоби виконати ці наміри, потрібно вкладати у розвиток альтернативної енергетики 20 млрд доларів США щорічно. Натомість Україна жодного разу не вклала у це навіть мільярд доларів у рік, - каже Руслан Тормосов.

Втім, він не заперечує, що обладнання для альтенативних джерел енергії дуже дороге.

- Вітер та сонце – безкоштовні. Але обладнання дуже дороге. І навіть з «зеленим» тарифом інвестиції повертаються, у ліпшому випадку, через 10-15 років, - пояснює він небажання вкладати кошти в розвиток таких джерел.

Спеціалісти вже спрогнозували, що найліпше вітроенергетика може використовуватися у Львівській та Миколаївський областях. Також багато вітрових та сонячних електростанцій було встановлено в Криму. Проте зараз вони працюють не на Україну.

dailylviv.com

До теми

20:10 2 серпня 2021 р.

4 громади на Львівщині отримали понад 10 млн грн субвенції на соціально-економічний розвиток. На що підуть гроші

Відповідно до розпорядження Кабміну від 21 липня 2021 р. зі спецфонду державного бюджету чотирьом місцевим бюджетам Львівської області в повному обсязі надійшла субвенція на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій в сумі 10,7 млн гривень.

Рубрика: Економіка

12:50 2 серпня 2021 р.

Кожну громаду Київ зобов'язує мати свій Діснейленд

Заступник керівника Офісу Президента України Кирило Тимошенко переконаний, що держава та місцеві громади мають не лише дбати про покращення інфраструктури й надання якісних послуг громадянам, а й створити людям умови для гарного відпочинку. Саме тому серед проектів, які реалізують у межах національних програм, з’явилися об’єкти дозвілля, культури, спорту.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Всеукраїнський автомотопробіг колишніх наркозалежних “Шлях незалежних”. Заходи у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

100-річчя відкриття офісу ПЗУ (PZU) у Львові

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу