Експерт назвав суму, яку тергромади Львіщини мають отримати від видобутку вуглеводнів

19:53 22 серпня 2017 р.

Донедавна голови сільських і селищних рад та об’єднаних територіальних громад не дуже цікавилися, які видобувні компанії працюють на їхніх територіях і чим вони там займаються.

З 1 січня наступного року ці компанії почнуть платити ренту саме місцевим громадам. І це можуть бути суттєві кошти. Так, ПАТ «Укргазвидобування» у 2015 році надало майже 43 млн гривень соціальних інвестицій, у 2016 – 44 млн гривень. Але тільки 5 млн з них пішло у Львівську область. Тепер очікують надходження лише до нашої області – понад 60 млн гривень. 

Про це сьогодні, 22 серпня, під час прес-конференції на тему: «Ініціатива прозорості видобувних галузей у Львівській області. Як розподіл доходів від видобутку нафти і газу сприятиме розвитку місцевих громад», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив заступник голови правління ГО «Аналітичний центр регіонального співробітництва» Віталій Юрчук.

Торік у Львівській області видобувна компанія за ті 5 млн гривень побудувала храм, створила спортивну інфраструктуру та збудувала народні доми, проклали вуличне освітлення в окремих населених пунктах. У Львові зробила благоустрій військового госпіталю. 

- Дослідження показало, що не всі очільники сільських та селищних рад й об’єднаних територіальних громад володіють повною інформацією про енерговидобувні компанії, які працюють на їхній території та кількість свердловин, які є на території цих громад. Це зрозуміло, тому що дотепер очільники громад були не зовсім зацікавлені у функціонуванні цих енерговидобувних компаній на їхніх територіях. Адже вони не мали з цього ніякого прибутку. Натомість з наступного року місцеві ради та ОТГ отримуватимуть від одного до трьох відсотків податків, - говорить він. 

Віталій Юрчук передбачає, що саме гроші, які енерговидобувні компанії будуть залишати в місцевих бюджетах, змусять місцевих очільників порахувати кожну свердловину на території місцевих рад. 

За його словами, це нормальна практика співпраці енергетичних компаній та місцевих рад у всьому світі. В Україні з цим виникають проблеми. Мова йде про виснажені свердловини, де немає що брати Але вони посідають якусь територію, до якої місцева громада доступу не має і не має з них жодної користі.

- На території Зарічанської сільської ради Жидачівського району всі чотири свердловини законсервовані. На території Чертізької сільської ради цього ж району дві з двох, Ланівської сільської ради – п’ять з п’яти, - перелічує Віталій Юрчук. 

Також, за його словами, видобувні компанії не поспішають працевлаштовувати місцеве населення в тих регіонах, де видобувають природні ресурси. Пояснюють це тим, що місцеві  мешканці – низько кваліфіковані. Натомість за кордоном провідні компанії навчають місцевих дітей, починаючи з 11-14 років, щоби з часом отримати висококваліфікованих робітників.

Крім того, українські компанії не дбають, наприклад, про якість місцевих доріг. Вони використовують для своїх робіт важку техніку, яка розбиває дороги. І потім в ці села відмовляються їхати «швидкі» чи доставляти продукти.  

Відтепер енерговидобувним компаніям доведеться звертати увагу на потреби місцевих громад. А також надавати їм всю інформацію, починаючи з того, кому належить компанія, яка видобуває ресурси на їхній території, та закінчуючи повним фінансовим звітом. 

Довідка про «Ініціативу прозорості у видобувних галузях»

Другий український звіт з ІПВГ був представлений громадськості у лютому 2017 року в Києві. Завдяки Звіту ІПВГ тепер кожен має можливість довідатися про основні родовища вуглеводнів України, власників ліцензій, обсяги видобутку, платежі компаній до бюджетів всіх рівнів. Звіт ІПВГ формувався незалежним адміністратором (Компанія «Ernst & Yang») на основі перевірених даних, наданих паралельно видобувними компаніями та державними установами. Починаючи з 2016 року звіт охоплює нафто-газову, вугільну та металургійну галузі, видобуток марганцевих та титанових руд.

«Ініціатива Прозорості у видобувних Галузях» є міжнародним антикорупційним стандартом забезпечення прозорості у видобувних галузях, який запроваджує 51 країна, зокрема Канада, Норвегія, Німеччина та Казахстан. Україна приєдналась до ІПВГ у 2013 р.

Наміри України в боротьбі зі зловживаннями у видобувній галузі через імплементацію стандарту ІПВГ отримали широку підтримку стратегічних партнерів України, стали позитивним сигналом для інвесторів та світової спільноти. Імплементація ІПВГ наразі закріплена в Коаліційній угоді, планах дій з реалізації Партнерства ”Відкритий уряд”, домовленостях щодо отримання макрофінансової допомоги від МВФ, ЄС і Світового банку.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

16:44 30 жовтня 2020 р.

Міноборони у Львові побудує нове стрільбище за 150 млн грн

Навчально-спортивна база літніх видів спорту Міністерства оборони України за результатами відкритих торгів уклала два договори на будівництво тиру та реконструкції бліндажів з ТОВ «Вельт Капітал» на загальну суму 148,5 млн грн.

Рубрика: Економіка

16:44 30 жовтня 2020 р.

Квитки у вагонах 1 класу Інтерсіті+ з 1 листопада 2020 року подешевшають на 15%, - Укрзалізниця

Найбільше пасажири поїздів Інтерсіті+ зможуть заощадити на вартості проїзду у вагонах 1 класу, якщо купуватимуть квитки за 30 діб до дати відправлення поїзда.

Рубрика: Економіка

21:23 28 жовтня 2020 р.

Трудові мігранти: виїзд українців до Німеччини за фальшивими документами або польськими робочими візами зріс - ПР

У зв’язку із погіршенням економічної ситуації в Україні, для українських трудових мігрантів пріоритетом є можливість вищих заробітків у Німеччині, Чехії та скандинавських країнах, аніж у Польщі.

Рубрика: Економіка

16:37 28 жовтня 2020 р.

Ціни на овочі «борщового набору» найнижчі за останні три роки, - директор ринку у Львові

У жовтні українські овочі значно здешевшали. На гуртовому ринку «Шувар» фермери продають майже всі складові «борщового набору» за найнижчими цінами за останні три роки.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ “ОПОРА” про результати місцевих виборів-2020 на Львівщині

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу