Два комунальні підприємства Львова взяли під особливий контроль

18:56 25 травня 2023 р.

Фото до новини

На комунальних підприємствах Львівводоканал і Львівсвітло утворять Наглядові ради.

Про це інформує пресслужба ЛМР, пише Dailylviv.com.

Сесія Львівської міської ради підтримала ухвалу «Про деякі питання управління комунальними підприємствами». Відтак з метою забезпечення прозорого та ефективного контролю фінансово-господарської діяльності, вдосконалення управління та ефективності роботи на двох комунальних підприємствах міста – Львівводоканал і Львівсвітло, буде утворено Наглядові ради.

Пілотний проєкт буде реалізовувати департамент житлового господарства та інфраструктури ЛМР. Відповідно до 1 жовтня 2023 року мають внести зміни до статутів цих підприємств. Також мають створити конкурсні комісії з відбору незалежних членів Наглядових рад і підготувати проєкт ухвали про затвердження персонального складу Наглядових рад.

«Наглядова рада буде органом управління підприємством. Тому будуть укладені договори, за якими члени Наглядових рад будуть отримувати винагороду за роботу.

Щодо повноважень – члени Наглядових рад не будуть втручатися в операційну діяльність підприємств, вони будуть більше займатися формуванням стратегічних напрямків. Міський голова і Наглядова рада розділять між собою відповідальність за призначення і звільнення керівника підприємства», - пояснила Гелена Пайонкевич, директорка юридичного департаменту ЛМР.

Відповідно до прийнятої ухвали було затверджено:

1. Порядок утворення, організації діяльності та ліквідації Наглядової ради комунального унітарного підприємства.

2. Порядок призначення членів Наглядової ради комунального унітарного підприємства.

3. Вимоги до незалежних членів Наглядової ради комунального унітарного підприємства.

4. Перелік виключних повноважень Наглядової ради комунального унітарного підприємства.

5. Примірне положення про Наглядову раду комунального унітарного підприємства.

В ухвалі передбачено, що Наглядові ради ЛМКП «Львівводоканал» та ЛКП «Львівсвітло» будуть здійснювати свою діяльність упродовж двох років.

Як зауважив міський голова Андрій Садовий, ця ухвала - це важливе рішення для розвитку Львова. «Ми три місяці мали дебати щодо цієї ухвали. І цей варіант знайшов погодження з усіма. Він є компромісний, і я готовий його акцептувати. Це історичне рішення», - наголосив мер Львова.

Мерія Львова звільнила від плати за землю вісім організацій. Перелік

У Львові ліквідовують Залізничнетеплоенерго

У райсуди Львові вдалося знайти 42 нових присяжних

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини