Дотації від держави на племінну худобу отримають, хіба що, агрохолдинги, – фермер

18:43 23 травня 2016 р.

Одна високоплемінна тварина, вирощена в Європі, може коштувати 2,5 тисячі євро. Але дозволити собі купити таких тварин можуть тільки агрохолдинги або дуже великі підприємства.

Про це сьогодні, 23 травня, під час інтерв’ю-прес-конференції на тему: «Корови - під ніж. Чому селянські господарства скорочують молочне поголів’я і як врятувати галузь молочного скотарства?», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив заступник власника фермерського господарства «Лелик»  Петро Лелик.

- А сімейні ферми такого собі дозволити не можуть. Ми не можемо дозволити собі закупити навіть найпростіше поголів’я, - так відреагував він на інформацію про те, що держава надала Львівській області 50 млн гривень на відшкодування сільськогосподарським підприємствам, які вже придбали чи будуть закуповувати племінних тварин.

Останній раз Лелик купував тварин у 2001 році, коли тільки створювали господарство.

- Тоді в колгоспі залишилося 15 корів, то ми їх купили. І в людей купували. А далі вже вирощували самі, займалися селекцією, - каже фермер.

За його словами, зараз він має 20 корів, які дають більше, ніж по 6,5 тисячі літрів молока. 

- У нас є зараз 80 га пасовищ. Там росте конюшина та бобові. Цього року ми посіяли ще 20 га. Корови пасуться щодня в іншій кліточці, по 10 га, щоби невитоптували. Пасовища огороджені. Використовуємо й електронного пастуха, - розповідає він.

Також, за словами Петра Лелика, корови в нього теляться і взимку, і влітку, тож в середньому він отримує 2-2,5 тонни молока вищого ґатунку щодня.

Нагадаємо, що Петро Лелик за його словами, за останні два роки не отримав від держави жодної дотаційної копійки.


Відео:

dailylviv.com

До теми

23:00 21 січня 2022 р.

Мер Львова запропонував будувати патронний завод у Львові

Сьогодні у Львові, у приміщенні Львівського державного авіаційно-ремонтного заводу, відбулась підсумкова нарада Укроборонпрому за минулий рік. Як зазначило керівництво Концерну, торік виготовлення продукції зросло на 24% або на 7,6 млрд грн, порівняно з 2020 роком.

Рубрика: Економіка

20:45 21 січня 2022 р.

Поліція за мільйон гривень наглядатиме за охоронцями Львівводоканалу

Львівське міське комунальне підприємство «Львівводоканал» уклало угоду з Управлінням поліції охорони у Львівській області на «здійснення контролю за порядком несення служби персоналом охорони».

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Політичні переслідування: Порошенко - №1

Рубрика: Політика

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу