Дотації від держави на племінну худобу отримають, хіба що, агрохолдинги, – фермер

18:43 23 травня 2016 р.

Фото до новини

Одна високоплемінна тварина, вирощена в Європі, може коштувати 2,5 тисячі євро. Але дозволити собі купити таких тварин можуть тільки агрохолдинги або дуже великі підприємства.


Про це сьогодні, 23 травня, під час інтерв’ю-прес-конференції на тему: «Корови - під ніж. Чому селянські господарства скорочують молочне поголів’я і як врятувати галузь молочного скотарства?», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив заступник власника фермерського господарства «Лелик»  Петро Лелик.

- А сімейні ферми такого собі дозволити не можуть. Ми не можемо дозволити собі закупити навіть найпростіше поголів’я, - так відреагував він на інформацію про те, що держава надала Львівській області 50 млн гривень на відшкодування сільськогосподарським підприємствам, які вже придбали чи будуть закуповувати племінних тварин.

Останній раз Лелик купував тварин у 2001 році, коли тільки створювали господарство.

- Тоді в колгоспі залишилося 15 корів, то ми їх купили. І в людей купували. А далі вже вирощували самі, займалися селекцією, - каже фермер.

За його словами, зараз він має 20 корів, які дають більше, ніж по 6,5 тисячі літрів молока. 

- У нас є зараз 80 га пасовищ. Там росте конюшина та бобові. Цього року ми посіяли ще 20 га. Корови пасуться щодня в іншій кліточці, по 10 га, щоби невитоптували. Пасовища огороджені. Використовуємо й електронного пастуха, - розповідає він.

Також, за словами Петра Лелика, корови в нього теляться і взимку, і влітку, тож в середньому він отримує 2-2,5 тонни молока вищого ґатунку щодня.

Нагадаємо, що Петро Лелик за його словами, за останні два роки не отримав від держави жодної дотаційної копійки.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини