Донецький депутат, колишній член забороненої ОПЗЖ розбудовує потужну логістичну компанію на Львівщині
21:48 7 квітня 2024 р.
Вихідці з Донеччини пустили коріння в багатьох регіонах України. Але особливо міцно коріння проросло у тих колишніх донеччан, які стали великими й успішними бізнесменами завдяки активній участі в українській політиці.
Про це розповів журналіст видання "Карачун", який відвідав Городок, пише DailyLviv.com.
Приміром, Віталій Борт — уродженець Донецька, великий бізнесмен і політик, видний регіонал, народний депутат чотирьох скликань. Після відомих подій 2014 року, ексрегіонал Віталій Борт зробив ставку на популярну в східних областях партію «ОПЗЖ». І не прогадав: 28 місце у партійному списку гарантувало йому бажане депутатство.
Після судової заборони партії ОПЗЖ нардеп Віталій Борт вступив до новоутвореної депутатської групи «Платформа за життя та мир».
2019 року Віталій Борт балотувався до парламенту як заступник керівника з економіки ТОВ «ДС ПРОМ ГРУП» — невеличкого підприємства у Броварах зі смішним розміром статутного капіталу 14 200 грн (але з солідними активами: у 2023 році — майже два мільярди гривень!).
Станом на 4 грудня 2023 року від початку повномасштабного вторгнення Віталій Борт 8 разів виїжджав за кордон і провів там 207 днів. Це стало причиною відкриття справи з боку ДБР щодо можливої службової підробки документів для виїзду за кордон
Про справжній підприємницький розмах депутата красномовно розповідають щорічні декларації нардепа. Щоправда, з них виходить, ніби багатомільйонні родинні статки родини нардепа накопичувалися в основному завдяки дружині Віталія Борта — Ользі Анатоліївні. Бо саме вона є засновницею (власницею, або співвласницею) майже десяти солідних комерційних структур. У тому числі — городоцької ТОВ «Логістична компанія „Захід ресурс“.
Відповідно до даних ресурсу opendatabot.ua, Ольга Анатоліївна Борт є власником, засновником і кінцевим бенефіціаром ТОВ «Логістична компанія „Захід ресурс“ з 50 відсотковою часткою статутного капіталу (8 650 000 грн).
Читайте також: Ексрегіоналу, який подарував золотий батон Януковичу, надали у Дрогобичі 11 місць для торгівлі хлібом
«Захід ресурс» — підприємство солідне: має активів більш як на 131 млн грн, а також 1 647 000 грн чистого прибутку за результатами роботи у 2023 році. Щоправда, це майже вдвічі менше, ніж роком раніше. Що зрозуміло — війна.
Для того, аби зробити висновок про розмах і успішність роботи логістичної компанії «Захід ресурс», достатньо побувати в її основних виробничих підрозділах. Тут все побудовано по-сучасному і в кращих зразках західних логістичних компаній.
Територія підприємства доглянута, приємно вражає доброустроєм і озеленінням.
До послуг водіїв, брокерів, персоналу компанії — сучасний ресторан з прекрасною кухнею і смачними стравами (перевірено журналістом Карачуна)
Крім ресторану і кафе до послуг водіїв — кімнати відпочинку, душові, вбиральні тощо
Читайте також: Екснардеп з Харкова почав будівництво хлібопекарського комплексу під Львовом
Щомісяця тут розмитнюють близько 14 тисяч автомобілів. Приблизно 4,5 тисячі з них — легкові автомобілі: як нові, так і зі шрамами ДТП. «Зранені» легковики, завдяки прийнятним цінам, мають підвищену популярність в українських водіїв. Автомобілі сюди привозять з усього світу. Наразі більшість таких авто — з американською «пропискою».
За словами генерального директора компанії Романа Мазурка, розмитнення вантажів відбувається досить швидко — зазвичай упродовж чотирьох-шести годин. Бува, звичайно, що розмитнення затримується, коли у митників виникають якісь додаткові запитання щодо вантажу. Але, як стверджує директор, то не є розповсюдженою практикою. Зазвичай водії задоволені.
Серед імпорту зараз переважають овочі та фрукти. На експорт іде метал, сільгосппродукція, поліетилен тощо. Імпортних вантажів набагато більше, ніж експортних. За день через митницю проходять від 300 до 500 вантажівок (фури, автоцистерни, рефрижератори, контейнери).
Хтось в’їжджає на митницю, хтось виїжджає — потік автомобілів залежить від черг на кордоні
У найближчих планах логістичної компанії, яка нині працює на 40 гектарах землі, будівництво індустріального парку з житловими багатоквартирними будинками, складськими і виробничими приміщеннями, будівлею МРЕВ, готелю, дитсадка.
Читайте також: Соратницю Медведчука-Козака на Львівщині судитимуть за держзрадуВ кінці другого кварталу планують завершити будівництво багатоквартирного будинку
— Хто є власником компанії «Захід ресурс»?
На це запитання Роман Мазурок відповідати не захотів. Чому? На жаль, запитати про це у нього я не здогадався. Можливо, в колективі компанії просто не прийнято публічно обговорювати цю тему.
Був неточним директор і у відповіді на інше просте запитання — про річний оборот підприємства. Його відповідь — 80 мільйонів гривень. Хоча за офіційними даними — 67 мільйонів гривень у 2023 році. Начебто невеличка похибка — 13 млн грн. Але — не для генерального директора…
Логістична компанія «Захід ресурс» — яскравий приклад успішного інвестування у бізнес. Цей успіх, немає сумніву, значною мірою залежить і від власників компанії. У цьому випадку результат підприємницької діяльності родини Віталія та Ольги Борт — позитивний і показовий: приватний капітал працює на користь країні, справі і людям.
Питання в іншому: чи мала б родина такий успіх у бізнесі, якби логістична компанія не була пов’язана з народним депутатом? (ТОВ «Захід ресурс», зазначу, працює на ринку логістичних послуг з 2009 року).
Читайте також: 54 депутати Верховної Ради отримали підозри у кримінальних злочинах. Список НАБУ
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook