Для перевізників 4-х країн-членів ГУАМ створять єдине цифрове вікно на кордоні

11:54 9 грудня 2020 р.

У 2021 році Міністерство інфраструктури України планує розробити окрему електронну платформу для здійснення мультимодальних контейнерних перевезень.

Про це повідомив Міністр інфраструктури Владислав Криклій під час виступу на 18-му засіданні Робочої групи з транспорту на рівні керівників відомств ГУАМ  8 грудня, інформує DailyLviv.

«Уже зараз ми активно працюємо над цифровізацією транспортної галузі. В експериментальному режимі розпочата робота електронних товарно-транспортних накладних. Також ми приєдналися до ІІ-го Додаткового протоколу Міжнародної конвенції про внутрішній транспорт, що включило нас у перелік країн, готових впроваджувати e-CMR. У рамках ОЧЕС ми розробляємо механізм обміну в електронному форматі інформацією про видані дозволи на здійснення міжнародних автоперевезень вантажів. Також окремо з Урядом Казахстану працюємо над впровадженням електронних разових дозволів на здійснення міжнародних вантажних автоперевезень. А у наступному році плануємо побудувати окрему електронну платформу для здійснення мультимодальних контейнерних перевезень», - зазначив Владислав Криклій.

Крім цього, спільно з Державною митною службою, Мінфіном, Мінекономіки та Прикордонною службою Мінінфраструктури працює над створенням єдиної цифрової платформи, яка дозволить бізнесу при в’їзді/виїзді до/з України заповнювати всі дані в одному цифровому вікні без необхідності дублювання у різні органи документів, що вже подавалися однією із цих структур. Для початку ініціатива буде реалізована у галузі морського транспорту, а далі пошириться на авіацію, залізницю та автоперевезення.

Владислав Криклій також подякував азербайджанським колегам за виявлену ініціативу з підготовки Концепції створення регіональної логістичної платформи GUAM-NET і висловив повну її підтримку Україною. «Оскільки концепція розвитку GUAM NET якраз розробляється країнами-членами ГУАМ, ми пропонуємо розвивати її на базі національних сегментів цифрових платформ, які за єдиним стандартом будуть потім інтегровані між собою. Ми готові ділитися своїм досвідом і стратегією розвитку цифрових платформ у транспортно-логістичній сфері. Пропоную всім країнам-учасницям пропрацювати спільний алгоритм дій у рамках наступних засідань Робочих груп. Впевнений, об’єднання наших зусиль дасть чудовий імпульс до розвитку транспортних зв’язків у регіоні ГУАМ», - додав Міністр.

Участь у заході також взяли Генеральний секретар ГУАМ Алтай Ефендієв, Міністр транспорту, зв'язку та високих технологій Азербайджану Рамін Гулузаде, заступник Міністра економіки та сталого розвитку Грузії Акакі Сагірашвілі, Держсекретар Міністерства економіки та інфраструктури Молдови Юліан Постіке, інші представники відомств та Секретаріату ГУАМ.

Довідково:

Організація за демократію та економічний розвиток – ГУАМ є міжнародним регіональним об'єднанням 4-х держав: Грузії, України, Азербайджанської Республіки та Республіки Молдова. Організація була створена 23 травня 2006 року на Київському саміті ГУАМ, в ході якого глави держав підписали Статут ГУАМ, який ратифіковано Законом № 136-VI (136-17) від 06.03.2008.

Нові дозволи на міжнародні автомобільні перевезення і електронні черги на кордонах

На Львівщині чотири прикордонні дороги збудують за польські гроші

dailylviv.com

До теми

14:08 8 березня 2021 р.

Залізниця розпочинає продаж квитків на спецрейси з та до Закарпаття

Згідно з затвердженим Постановою КМУ #154 регламентом, Укрзалізниця виконає спеціальні рейси для безпечного вивезення тих пасажирів, яким критично важливо виїхати з карантинної зони у Закарпатті.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу