Детальний гайд на вибір ліжка

13:55 31 липня 2022 р.

Фото до новини

Найчастіше у продажу зустрічаються три варіанти: односпальні, полуторні та двоспальні ліжка.

Хороший відпочинок починається зі зручного ліжка. Вдалі меблі поєднують у собі правильне спальне місце, обране з урахуванням фізіологічних особливостей та переваг відпочивальника, привабливий зовнішній вигляд, гігієнічну безпеку та доведену довговічність. У цій статті розбираємо, які види ліжок існують, і на що звернути увагу при покупці ідеального ложа.

Якими бувають ліжка для дорослих

Стандартна класифікація ліжок – за розміром. Найчастіше у продажу зустрічаються три варіанти: односпальні, полуторні та двоспальні ліжка.

  1. Односпальні ліжка досягають завширшки 70-90 (рідше — 100) см. На них зручно відпочивати одній людині, яка не надто крутиться уві сні. Їх також купують для підлітків, до гуртожитків, хостелів та пансіонатів.
  2. Полуторні ліжка досягають завширшки 120-140 см. «Полуторки» ідеальні для просторого сну однієї людини, або відпочинку пари худорлявої комплекції. Їх часто купують у маленькі сімейні спальні, де «двушка» не вміщується.
  3. Двоспальні ліжка досягають завширшки 160-180 (рідше - 200) см. Популярний варіант для сім'ї, особливо якщо з дорослими спить і дитина. На такому ложі комфортно відпочивати парі будь-якої статури.

Можна класифікувати ліжка за стилем виконання. Серед популярних варіантів:

  • розкішний авангард, в якому превалюють дорогі матеріали, масивні дизайнерські елементи та різьблення по дереву;
  • строга класика, з правильними геометричними формами, мінімальним декором та натуральними відтінками;
  • навмисне грубий лофт, з використанням металу або темного дерева, без яскравих фарб та будь-яких прикрас;
  • оригінальний модерн, з фантазійними формами, багаторівневими конструкціями та орнаментальними мотивами;
  • звичний мінімалізм, з однотонними дизайнами та без зайвих деталей;
  • вичурний бароко, з фактурною обробкою, великими виступами та виключно дерев'яною основою;
  • ніжний прованс, з постільною гамою кольорів, квітковими мотивами і природною структурою.

За формою найчастіше зустрічаються прямокутні ліжка. Це класичний варіант, виконаний із урахуванням людської анатомії. Любителі оригінальних рішень можуть поглянути на незвичайні круглі ліжка. Вони особливо гарні в жіночих спальнях, оскільки надають інтер'єру неймовірного затишку та особливої «м'якості». Зустрічаються квадратні, трикутні і навіть ромбоподібні ліжка. Такі меблі ідеальні для квартир у футуристичному стилі, але її зручність та практичність залишаються під питанням. Через низький попит ліжка незвичайних форм найчастіше виготовляють на замовлення.

Окремо варто згадати дорослі двоярусні ліжка. Містка ложа ідеальна для малогабаритних приміщень, в яких кожен сантиметр на рахунку. Спальні місця розташовуються одне над іншим, що підходить для відпочинку всією сім'єю, розміщення гостей чи різностатевих підлітків. По ширині двоярусні ліжка не відрізняються від звичайних: вони бувають одинарними, полуторними та двоспальними, а також комбінованими (наприклад, низ для двох та верх для одного). Зустрічаються також меблі, в яких верхній поверх відведений для сну, а нижній є робочою зоною (письмовий стіл, полиці), місце для зберігання речей (шафа, комод) або куточок для відпочинку (диван, крісло).

Якими бувають ліжка для дітей

Дитячі ліжка мають інші розміри. Найчастіше зустрічаються такі варіанти:

  • 60х60 см, 90х90 см - кругла колиска для новонароджених;
  • 60х120 см - манеж для малюків до 3-4 років;
  • 70х140 см - ліжечко для дошкільнят;
  • 80х160 см - класичне дитяче ліжко.

Дитячі меблі легко впізнати за креативним дизайном. Меблеві майстри не соромляться у самовираженні та виготовляють цікаві ліжка у формі мультиплікаційних героїв, тварин, автомобілів. Вироби можуть бути просто прямокутними, але з красивими малюнками або наклейками. Для школярів створені звичайні ліжка, які відрізняються від дорослих нічим, крім розміру.

Для виготовлення дитячих меблів використовуються лише гіпоалергенні матеріали, без додавання токсичних елементів та барвників. Варіанти для найменших комплектуються високими бортами, сходами, балдахіном для безпеки та затишку. У колисках і манежах зустрічаються маятникові механізми, які сприяють швидкому засинанню малюка.

Двоярусні ліжка викликають у дітей особливу любов. Їх часто купують сім'ї з малюками різної статі, які поділяють одну кімнату. Такі меблі актуальні для погодок, двійнят, близнюків. Якщо в сім'ї одна дитина, можна купити двоярусне ліжко, в якому перший поверх відведений під місце для занять (у вигляді столу з полицями), спорту (шведська стінка та ігрові пристрої) або розваг (диван, зона з іграшками).

Основні правила вибору ліжок

Якщо ви хочете купити ліжко, зверніть увагу на такі моменти:

  • матеріал виготовлення;
  • особливості конструкції;
  • зовнішній вигляд та якість виконання.

MGG6A3v-1ZbAUWw22bF2_azwDV6QQnnPHpepGcdvipBrz68LW3TEB2XjLTvZ5abMmcGSg7AC_-lIGr0g6l9eW1WBKWmV0vr1xBNsZQKW8q8qdgq9IeAk42U6jdE2cb46WV0sAKCctdywmQQgQwD8bhQ

Матеріал виготовлення

Для виготовлення дорослих та дитячих ліжок найчастіше використовують такі матеріали:

  • дерево;
  • метал;
  • ДСП;
  • МДФ;

Натуральна деревина - найпопулярніший, екологічно чистий та довговічний матеріал. Вона здатна витримати високі навантаження, особливо якщо йдеться про дерева твердих порід. Дерев'яні ліжка не мають сторонніх запахів та токсичних добавок, тому ідеальні для дитячих кімнат. Меблі приваблюють розкішним зовнішнім виглядом та максимальною природністю дизайну. Свою привабливість вона зберігає довгі роки, оскільки не боїться вологи, перепадів температур, високих навантажень та інших впливів. Деревина довго зберігає тепло, тому спати на таких ліжках – одне задоволення.

Для виробництва меблів використовуються дерева твердих та м'яких порід. Найчастіше це:

  • дорогий дуб з благородним, темно-коричневим відтінком, найкращою міцністю та високою ціною;
  • міцний бук світло-коричневого кольору з приємним ароматом та цікавим зрізом;
  • недорога сосна з натуральними антибактеріальними властивостями та помірною міцністю;
  • вишукана вільха - "золота середина" з розумним поєднанням ціни та якості.

Металеві ліжка обирають за здатність витримувати велику вагу при низькій вартості. Вони відрізняються простотою конструкції з мінімальним декором, через що їх часто купують у квартири у стилі мінімалізм, хай-тек чи лофт. Двоярусні ліжка часто виготовляють із металу, завдяки чому можна не переживати, що верхній поверх провалиться. Матеріал недорогий і практичний, тому меблі з нього актуальні при обмеженому бюджеті. Металеві ліжка прості у догляді, легко переносять контакт з водою, парою, сонячним промінням. Верхня частина конструкції для естетичності покривається фарбою різних відтінків, що дозволяє вибрати меблі в тон загальному інтер'єру.

Ліжка з ДСП (деревно-стружкових плит) хороші низькою ціною. М'який матеріал простий в обробці, тому з нього часто виготовляють ліжка незвичайних форм (наприклад, дитячі у вигляді автомобілів). ДСП не можна назвати довговічним: при порушенні правил експлуатації, перевищенні заявленого навантаження чи надмірної вологості в кімнаті матеріал розсихається та дає тріщину. Проте такі ліжка дешеві, що дозволяє замінити зіпсовані меблі без особливих витрат.

МДФ - оптимальний за співвідношенням ціни та якості матеріал. Деревноволокнисті плити за структурою та характеристиками практично не поступаються звичайному дереву. Вони в міру міцні, естетичні, не містять хімічних домішок у складі. Ціна ліжок зі МДФ нижча, ніж дерев'яних, а вибір моделей дивує різноманітністю.

Особливості конструкції

Обов'язково зверніть увагу на такі моменти:

Довжина. Зазвичай вона досягає 180-190 см, але бувають і розміри «king size» - 200 і навіть 220 см. Такі меблі хороші для високих людей. Мінімальний запас довжини для зручного сну становить +15 см від зростання сплячого.

Висота від підлоги. Наприклад, низькі ліжка рекомендовані людям із захворюваннями суглобів, а також тим, хто спить із маленькими дітьми.

Межа допустимого навантаження. У техпаспорті ліжка обов'язково вказується, на яку максимальну вагу вона розрахована. Бажано залишити «запас» +20-25 кг.

Тип основи. Цілісна основа у вигляді дерев'яного листа має бути міцною і товстою. Краще вибрати ліжко з набірними ламелями та вузьким кроком.

Місце зберігання речей. Це можуть бути висувні ящики для білизни або підйомний механізм матраца, який звільняє нішу під спальним місцем. Деякі ліжка також комплектуються навісними полицями для різних дрібниць.

Зовнішній вигляд та якість виконання

Визначившись із моделлю, зверніть увагу на її зовнішній вигляд. Каркас ліжка має бути цілісним, без розсохлих ділянок, тріщин, подряпин та інших дефектів. Перевірте якість оббивки та рівність швів. Оцініть дизайн меблів і подумайте, наскільки вони впишеться у вашу кімнату за стилем і колірною гамою. Якщо йдеться про дитяче ліжко, дайте можливість дитині самому взяти участь у виборі цікавих меблів з яскравим малюнком.

У пошуках ліжка зверніть увагу на пропозиції інтернет-магазину "Світ Матраців". Переглянути асортимент та оформити замовлення можна на сайті https://svit-matrasiv.com.ua/ua/. На вас чекають десятки сучасних моделей з найкращих матеріалів за вигідними цінами. Вся продукція сертифікована та має гарантію. Ви можете купити ліжко з доставкою по Україні.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

 

новобудови Львів