Депутати Львівської міськради дізналися про ТЕО сміттєпереробного заводу

17:00 14 вересня 2017 р.

Директор ЛКП «Зелене місто» Вадим Ноздря представив на сесії ЛМР техніко-економічні обґрунтування вибору технології заводу з переробки сміття, який будуватимуть за кошти ЄБРР.

Про це повідомили сьогодні, 14 вересня, в прес-службі Львівської міськради, де також розповіли: «Експерти провели морфологічний тест складу сміття і дійшли до висновку збудувати завод з механіко-біологічної переробки твердих побутових відходів. Також на сесії зазначили, що суму кредитних коштів ЄБРР збільшили з 25 мільйонів євро до 30 мільйонів євро, однак сума грантових коштів не змінилась».

Директор комунального підприємства «Зелене місто» Вадим Ноздря поінформував: «Місто Львів обрало технологію поводження з відходами. У червні наші консультанти зробили морфологічний тест складу твердих побутових відходів – це дуже важливо, адже ми вперше отримали актуальні реальні дані, які були використані для того, щоб адаптувати техніко-економічні обґрунтування, які на той час ми вже мали. Ця технологія внесла певні корективи: у нас великий склад органічних відходів та вторинної сировини».

Вадим Ноздря також зазначив: «У нас є не більше двох років на те, щоб побудувати комплексне рішення, яке загалом дозволить вирішити цю проблему, що склалась в місті. На сьогоднішній день ми обмежені до джерел фінансування. ЄБРР відгукнувся на наші обґрунтовані пропозиції збільшити об’єм кредитних коштів і ця сума вже складає 35 млн євро, тобто на п’ять мільйонів євро більше. Кредитна складова збільшилась, а грантова не змінилась – 10 мільйонів євро».

Директор комунального підприємства також повідомив: «Ми мали обрати технологію, яка буде мати прогнозований підйомний тариф на перероблення і утилізацію твердих побутових відходів. Ми з колегами побачили в країнах, які мають схожу морфологію сміття, де є недостатньо розвинена система роздільного збору, що там працює одна система. Тому ми вирішили будувати завод з механіко-біологічної переробки твердих побутових відходів».

Вадим Ноздря також запевнив: «Перша частина заводу матиме лінію механічного сортування (дві лінії потужністю 120 тисяч тонн щороку), друга – біо-стабілізаційні тунелі (нам потрібно буде 10-12). У програмі «Zero Waste», яка затверджена у Львові, дуже мудро було зазначено, що відходи розділено на дві фракції: на сухе і вологе сміття. Дуже важливим для полегшення технологічного циклу на заводі може стати відділення скла. Я відмітив для себе, що Львів є на декілька кроків попереду, ніж всі міста України з точки зору готовності населення до реальної зміни поведінкових підходів, звичок у частині сортування».

Директор комунального підприємства також поінформував: «Стосовно питання рекультивації полігону, у нас є уява, як це фінансувати. На це нам європейські фонди дають сім-дев’ять мільйонів євро. Але завод має працювати паралельно. Ми маємо великий вміст будівельного сміття, воно потрапляє в контейнери – це до 15%. Місто має створити майданчики для будівельного і великогабаритного сміття. Треба створити інфраструктуру і ми це будемо робити. Ресурси на рекультивацію полігону і на будівництво заводу є».

Про це повідомили сьогодні, 14 вересня, в прес-службі Львівської міськради.

dailylviv.com

До теми

01:07 19 січня 2022 р.

Торік у Львові запрацювало ще 90 ІТ-компаній

У 2021 році у Львові розпочали працювати 90 ІТ-компаній. Завдяки цьому кількість ІТ-фірм у місті вперше перетнула позначку у пів тисячі – зараз їх 511.

Рубрика: Економіка

14:04 17 січня 2022 р.

Дорога в с. Миклашів та захист від підтоплення в с. Підберізці коштує 19 млн грн. Хто робитиме

Підберізцівська сільська рада в кінці грудня 2021 року уклала дві угоди на загальну суму 19,1 млн грн з приватною підприємицею Мар’яною Грицько на капітальний ремонт дороги в селі Миклашів та роботи із захисту від підтоплення в селі Підберізці. За підряди підприємиця змагалась зі своїм односельчанином, який подав схожі документи.

Рубрика: Економіка

11:51 17 січня 2022 р.

Заявка на чемпіонат Європи-2025 з баскетболу: у Львові починають будівництво Льодової арени на 10 тис місць

Україна подала заявку на право стати господарем чемпіонату Європи-2025 з чоловічого баскетболу. Зокрема, за ініціативи Президента України Володимира Зеленського, вже цьогоріч у 3-х містах – Києві, Львові та Дніпрі - розпочнуть будівництво сучасних спортивних баскетбольних стадіонів європейського зразка.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Політичні переслідування: Порошенко - №1

Рубрика: Політика

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу