Данія першою у світі закупить українське озброєння для ЗСУ

17:00 18 квітня 2024 р.

Фото до новини

Глобальна фандрейзингова кампанія ZBROYARI: Manufacturing Freedom має за мету зібрати $10 млрд на виробництво української зброї в цьому році.

16 квітня Королівство Данія оголосило про виділення 200 млн данських крон ($28,5 млн) на закупівлю озброєння та військової техніки для ЗСУ в українських виробників. 

Ці кошти передбачені в рамках нового пакета допомоги Україні. Загалом було надано приблизно 2,2 мільярда данських крон.

Це перше й поки що безпрецедентне рішення - коли вироби військового призначення для Сил оборони України закуповуються в українських виробників за кошти іншої держави.

Таке рішення надзвичайно важливе і для українського війська, і для української економіки. Виробничі спроможності нашого ОПК значно перевищують купівельні спроможності держбюджету.

“Спроможність українського ОПК становить близько $20 млрд. При цьому Україна має лише $6 млрд на закупівлю озброєння. Грубо кажучи, у нас працює лише третина усіх верстатів, які наявні в країні - бо грошей не вистачає, щоб забезпечити замовленнями решту”, - пояснив міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін.

Оптимальний вихід з цієї ситуації - переконати партнерів, що готові купувати зброю для України, робити це в Україні.

“Так народився проект «ZBROYARI: Manufacturing Freedom». Це глобальна фандрейзингова кампанія, стратегічний збір - не по людях, а по цілих націях. Його мета - зібрати $10 млрд на виробництво української зброї в цьому році. Сьогодні ми маємо перший донат. Це рішення знакове, воно відкриває шлях для інших країн - і ми неймовірно вдячні данському уряду і данському народу за лідерство”, – повідомив Олександр Камишін.

За його словами, над цим рішенням працювала величезна команда в Україні та Данії.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів