Банки не відбиратимуть заставне майно збанкрутілих позичальників

21:48 24 вересня 2013 р.

  • 0

Верховний суд України дійшов висновку, що позичальники, які не мають можливості заплатити банкам за кредитами і зважилися на банкрутство, повинні бути звільнені від необхідності віддавати їм свої застави.

Верховний суд визначив, що в разі банкрутства та ліквідації позичальника договори застави та іпотеки також вважаються припиненими, інформує "КоммерсантЪ-Украина". При цьому інші умови, зазначені в договорі, вважаються нікчемними. До такого висновку суд дійшов під час розгляду зустрічних позовів Райффайзен Банку Аваль та фізичної особи, яка виступила поручителем за кредитом його позичальника.

Судом визначено, що у разі ліквідації боржника права застави також вважаються зупиненими. Враховуючи, що згідно зі ст. 17 закону "Про іпотеку" іпотека зупиняється у разі припинення основного зобов'язання, визнання юрособи банкрутом є підставою для припинення та іпотеки. Інші умови, зазначені в договорі, суд вирішив вважати недійсними.

Таким чином, заставне майно залишається у власності поручителя.

Учасники ринку впевнені, що таке трактування правових норм Верховним судом покладе початок новій хвилі визнання договорів застави недійсними, а також збільшенню кількості умисних фіктивних банкрутств підприємств з метою відходу від виконання зобов'язань.

Тепер банкам доведеться більш охоче йти назустріч позичальникам і реструктуризувати їх борги, щоб вони не вдавалися до умисних фіктивних банкрутств. Однак навіть такі дії не убезпечать фінустанови від втрат.

dailylviv.com

Коментарі(0)

Вікно у Львів (збільшити)

До теми

09:45 15 листопада 2019 р.

Долар продовжує дешевшати

Національний банк України зафіксував офіційний курс гривні на рівні 24,244999 гривні за долар (у четвер – 24,3156) та 26,6622 – за євро (напередодні – 26,7617).

Рубрика: Економіка

17:05 14 листопада 2019 р.

На Львівщині почали отримувати кошти для розрахунку з гірниками, – ЛОДА

На рахунки державного підприємства «Львіввугілля» почали надходити кошти, які скеровують на погашення заробітної плати шахтарям Львівщини за серпень та вересень 2019 року.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Зміни до Конституції по-львівськи

Рубрика: Політика

Градус катастрофи у Новому Роздолі і Новояворівську

Рубрика: Політика

Суд над працівниками грального бізнесу

Рубрика: Кримінал

Ринок землі в Україні

Рубрика: Економіка

Марнування мільйонів у Жовківському замку

Рубрика: Культура

Всі відео розділу