Альтернативна енергетика: види і особливості систем

09:29 4 червня 2021 р.

До нетрадиційних або альтернативних джерел належать природні ресурси, які мають властивість відновлюватися і можуть застосовуватися для отримання електроенергії. Вони мають незаперечні переваги в порівнянні з традиційними джерелами

До нетрадиційних або альтернативних джерел належать природні ресурси, які мають властивість відновлюватися і можуть застосовуватися для отримання електроенергії. Вони мають незаперечні переваги в порівнянні з традиційними джерелами. Альтернативна енергія — відмінний варіант для промислового підприємства, приватного будинку, тому що гарантує безперебійне постачання об'єкта електрикою і економію.

Види і особливості різних джерел енергії

Однією з найпопулярніших систем є сонячна енергетика. Для перетворення енергії сонця використовується спеціальне обладнання. Ця технологія вважається найбезпечнішою з екологічної точки зору.

Основні переваги сонячних електростанцій:

 1. Невичерпність. Сонце — потужне джерело, яке, за оцінками вчених, в найближчі тисячоліття точно не згасне.
 2. Екологічність. Замовити альтернативні джерела енергії для дому — значить підтримати екологію і захистити навколишнє середовище від викидів парникових газів.
 3. Доступність. Технології розробки та випуску СЕС постійно удосконалюються. Сьогодні у людей є можливість встановлення сонячних електростанцій не лише на своїх ділянках, але і на дахах, в горах, на воді і т. д.
 4. Простота використання. Експлуатація обладнання не потребує специфічних знань. Сучасні технології дозволяють контролювати роботу і основні параметри СЕС за допомогою телефону в онлайн-режимі. Про будь-які зміни власник станції попереджається за допомогою повідомлень.
 5. Економічність. Витратитися доведеться тільки один раз — на покупку устаткування і установку. Протягом всього терміну експлуатації власник отримує чистий прибуток, оскільки може продавати вироблену електроенергію.

Геліосистема являє собою комплекс обладнання, що використовується для перетворення енергії Сонця в теплову. На даний момент максимальний коефіцієнт корисної дії таких систем становить 95%. Якщо порівнювати з іншими технологіями, це кращий результат.

Як геліосистеми використовуються в побуті:

 • підтримання працездатності опалювальної системи;
 • забезпечення будинку гарячою водою;
 • нагрів води в басейні.

Використання геліосистеми для реалізації всіх цих цілей дозволяє швидко окупити вкладення. Застосування обладнання тільки для гарячого водопостачання або опалення насправді не найефективніший варіант. У теплу пору року буде спостерігатися надлишок енергії, відповідно, потрібно чітко розуміти, куди її дівати і як розподіляти.

Основні конструктивні елементи геліосистеми:

 • генеруюче обладнання або колектор;
 • помпа або інший пристрій, що буде сприяти циркуляції теплоносія;
 • теплоносій або об'єкт, що нагрівається.

Ще одним альтернативним джерелом енергії є вітрова енергетика. Такі електростанції перетворюють енергію повітряних мас на електрику. Кілька вітрогенераторів (або десяток) утворюють цілу станцію. Ключовою перевагою є доступне оснащення, але потрібно враховувати, що такі системи повністю залежні від погодних умов. Крім того, ВЕС часто створюють перешкоди для радіохвиль.

Ще один різновид — гідроенергетика. В якості альтернативи вичерпним джерелам використовуються генератори, що черпають енергію з рухомих водяних потоків. Устаткування може встановлюватися на річках, морях, дамбах. У будь-якому випадку такі генератори функціонують на енергії хвиль. Основною перевагою цієї технології є екологічність. Але такі системи досить дорогі, а кількість допустимих місць для їх застосування обмежена.

До теми

22:38 26 січня 2022 р.

82-річний співзасновник ІТ-компанії ELEKS щодня програмує на С++

Співзасновник компанії ELEKS Олексій Іванович Скрипник має 40-річний досвід у програмуванні. Нині він у свої 82 роки щоденно по кілька годин кодить на С++, а перед тим уранці пішки проходить шість кілометрів. Олексій Іванович розповів нам про програмування на великих машинах у 1970-х і розробку моделі електромережі для атомних субмарин.

Рубрика: Економіка

19:37 26 січня 2022 р.

Завод з виготовлення електромобілів: Садовий озвучив ціль представникам ЄІБ

У Львівській мерії відбулася зустріч міського голови Андрія Садового з представниками Європейського інвестиційного банку. Посадовці міськради презентували низку цікавих ініціатив, які планують втілити в життя у місті, а також обговорили поточну реалізацію підпроєктів Банку.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Політичні переслідування: Порошенко - №1

Рубрика: Політика

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу