Аграріям Львівщини вперше здешевили лізингові платежі

17:31 13 березня 2019 р.

  • 0
  • 723

У Львівській області лише 20 малих фермерських господарств, з 800 зареєстрованих, купують техніку для розвитку свого бізнесу в лізинг. Але цього року таких підприємців стане більше, тому що в області вперше запрацює відшкодування лізингових платежів/

Про це сьогодні, 13 березня, під час брифінгу «Як оптимізувати і розвинути інфраструктуру населеного пункту (ОТГ) та малого і середнього бізнесу за рахунок лізингу» повідомила т.в.о. директорки департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної державно адміністрації Людмила Гончаренко.

Цю програму депутати обласної ради затвердили в грудні минулого року. А в понеділок голова облдержадміністрації підписав розпорядження про початок роботи програми. І тепер підприємці можуть звертатися за допомогою.  

За її словами, цією програмою передбачено 2,5 млн гривень для відшкодування відсотків за банківськими кредитами, кредитами, які залучають у кредитних спілках та за сплату відсотків за лізинговими платежами. 

- Якщо виробник придбав техніку в лізинг і сплачує компаніям лізингові платежі, він має право на відшкодування частини цих відсотків у розмірі 0,5 облікової ставки Національного банку. Але не більше, ніж сто тисяч гривень на рік для одного об’єкта господарювання, - пояснила Людмила Гончаренко. 

Наразі, за словами Людмили Гончаренко, ще ніхто не зголосився до цієї програми.  

- Люди ще не розуміють, що можуть здешевити лізингові платежі, - говорить т.в.о. директора департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної адміністрації. 

Натомість у світі торік обсяги лізингових операцій склали 1,3 трильйона доларів США. Переважно у лізинг беруть транспортні засоби, сільськогосподарську техніку та комп’ютерну техніку.  

Заступник керівника Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» Юлія Вітка вважає, що лізинг – це той гнучкий інструмент, який і за ціною, і за часом, і за зручністю пасує саме малому бізнесу. 

- Ми вважаємо, що лізингова сфера має найбільше перспектив, і вона націлена на малий та середній бізнес. Адже 95 відсотків підприємств – це малі підприємства. Вони забезпечують одну третю обсягу реалізації продукції. Але не завжди мають доступ до фінансування, щоби закупити чи оновити обладнання, розширити  свій бізнес. Не завжди підприємець може закупити це за готівку. Та й це не має сенсу з точки зору ведення бізнесу, - наголошує вона.  

Юлія Вітка зауважила, що, до прикладу, в Польщі стоматолог має можливість взяти в лізинг мало не увесь свій кабінет: обладнання, меблі та все, що потрібно. 

- Україна стоїть на порозі медичних реформ. І це – один з прикладів, як можна використати лізинг, - радить вона. 

Генеральний директор Асоціації «Українське об'єднання лізингодавців» Марина Масіч зазначила, що у всьому світі підприємці оновлюють зношені фонди, розвивають бізнес, роблять інновації саме за допомогою лізингу.

- Ніхто не робить це з оборотних коштів, у всьому світі це робиться завдяки інструменту лізингу. Ми хочемо донести цей досвід до українського бізнесмена. Щоби він довідався, зрозумів, порахував, прийшов і отримав. Отримав не гроші, з якими йому ще треба кудись іти й купувати майно. А отримав комбайн, конвеєрну лінію чи морозильну камеру, які потрібні для його бізнесу, - каже вона

Голова ради директорів Асоціації «Українське об'єднання лізингодавців» Олександр Кощеєв зауважив, що лізинг – це дуже зручний та простий інструмент для фінансування малого та середнього бізнесу. 

- На Львівщині, як і в усій Україні, основні напрямки фінансування – колісний та залізничний транспорт. Також в лізинг розвиваються компанії, чий бізнес пов'язаний з виготовленням меблів та іншим видом перероблення деревини. Також добре працювати в лізинг підприємствам харчової та медичної галузі, - говорить він.   

Крім того, як зауважила Марина Масіч, багато громадського транспорту Львова було придбано в лізинг.

Довідка 

Мета Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» (жовтень 2016 року – грудень 2020 року) – допомогти перетворити фінансовий сектор України на прозору, справедливу та диверсифіковану систему, яка підтримує підприємства та слугує потребам людей. Проект підтримує реформування фінансового сектору в Україні та надає допомогу за такими напрямами: підвищення довіри до банківського сектору; розширення доступу до фінансів у небанківському фінансовому секторі; розширення застосування електронних фінансів; реформування пенсійної системи; а також інформаційно-освітня робота з вразливими групами населення для збільшення їхнього залучення до фінансових ринків. Особливу увагу Проект USAID «Трансформація фінансового сектору» приділяє питанням фінансової грамотності та захисту прав споживачів фінансових послуг, щоб допомогти їм отримати впевненість, знання, інформацію та захист, необхідні для розширення можливостей повноцінної участі у фінансових ринках.

Асоціація «Українське об’єднання лізингодавців» - створена у 2005 році як добровільне об’єднання професійних учасників ринку лізингу. Головною метою Асоціації є сприяння розвитку відкритого і рівнодоступного ринку  оперативного і фінансового лізингу в Україні через координацію діяльності підприємств, що об’єдналися для захисту спільних інтересів.

dailylviv.com

Коментарі(0)

Вікно у Львів (збільшити)

До теми

09:00 24 травня 2019 р.

Гривня подешевшала на три копійки

Національний банк України зафіксував офіційний курс гривні на рівні 26,3357 гривні за долар (у четвер – 26,3047) та 29,3354 – за євро (напередодні – 29,38498).

Рубрика: Економіка

  • 0
  • 312

14:15 23 травня 2019 р.

«Молочний форум» розпочався у Львові вдруге

У четвер, 23 травня, на території Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені Степана Гжицького розпочався масштабний «Молочний форум».

Рубрика: Економіка

  • 0
  • 465

13:20 23 травня 2019 р.

У Львівській міськраді наполягають на забороні продажу алкоголю в МАФах

У ЛМР запевнили, що «обмеження продажу алкоголю та слабоалкогольних напоїв зумовлене, в першу чергу, бажанням міста пропагувати здоровий спосіб життя та зменшити сумну статистику скоєння злочинів у стані алкогольного сп’яніння».

Рубрика: Економіка

  • 0
  • 717

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Дороги Львівщини під цифровим контролем

Рубрика: Економіка

Наталія Похмурська - фіналістка конкурсу "Місіс Східна Європа-2019"

Рубрика: Культура

Гражина Маркова - фіналістка конкурсу "Місіс Східна Європа-2019"

Рубрика: Культура

Ексгумація і перепоховання Кузнєцова

Рубрика: Політика

Рейдери на львівському заводі?

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу