40% українців, які працюють в Польщі, змінили роботу через коронавірус

12:44 6 жовтня 2020 р.

Коронакриза змусила майже 40% українців, які працюють в Польщі, змінити роботу. Утім, понад 90% із них не шкодує, що під час локдауну й обмежень, викликаних пандемією, вони залишилися в Польщі.

Як передає кореспондент Укрінформу, про це йдеться в опитуванні, проведеному спільно польською компанією EWL з Центром Східної Європи Варшавського університету серед іноземних працівників упродовж 26 серпня – 8 вересня, пише DailyLviv.

“Пандемія COVID-19 сильно зачепила іноземних мігрантів в Польщі. З одного боку багато людей втратили роботу, а з іншого - ми бачили зростання працевлаштування в окремих галузях. Однозначно, найбільше постраждали іноземці, які працювали у сфері автомобілебудування і гастрономічному секторі. З іншого боку, зростало працевлаштування у сфері логістики і споживчому секторі”,- повідомив під час прес-конференції директор компанії EWL Анджей Коркус.

Згідно з дослідженням, пандемія змусила 39,4% іноземних працівників в Польщі змінити роботу. При цьому, 29,4% змушені були також змінити населений пункт, а 32,3% - сферу працевлаштування.

Серед аргументів, які схилили українців залишитися в Польщі під час пандемії, є проблеми з наявністю роботи в Україні під час коронакризи (47,1%), можливість працювати в Польщі й надалі (44,2%), автоматичне продовження польської владою легального перебування і праці в Польщі на час пандемії (39,7%).

Відтак, 92,1% опитаних іноземців зараз не шкодує, що прийняли рішення залишитися в Польщі під час пандемії COVID-19, іншу думку з цього приводу має лише 6,3% респондентів.

Значна кількість опитаних українців прибули на роботу до Польщі вже під час пандемії коронавірусу. Для 28,9% опитаних це був перший приїзд до РП. Найчастішим аргументом щодо приїзду українців до Польщі під час пандемії є вища зарплата, ніж в Україні (53%). Серед опитаних 88,8% ще перед пандемією планували приїхати до Польщі і вони не змінили свою думку з цього приводу під час вибуху коронакризи.

Найбільш обтяжливим для українців після приїзду до Польщі під час пандемії є обов’язкове відбування карантину (50,8%) і перетин кордону з Польщею (38,4%). Утім, серед опитаних 89,2% не шкодує, що приїхали до Польщі під час коронакризи.

Серед опитаних іноземців 21,5% виїжджало з Польщі під час пандемії. Найбільше складнощів в іноземців зараз викликають зменшення годин праці (41,8%) та психологічна напруга (37,4%).

Найбільше українські працівники в Польщі очікують від польського уряду на продовження терміну дії документів на легальне перебування і працю в Польщі (59,7%), а від працедавців – надання безкоштовних засобів гігієни і противірусного захисту (33,8%), а також безкоштовного житла на час відбуття обов’язкового карантину після перетину кордону (28,9%).

У випадку, якщо пандемія не завершиться упродовж найближчих дев’яти місяців, то 31,3% опитаних іноземних працівників мають намір залишитися в РП, оскільки це дозволено польським законодавством.

Як відомо, за оцінкою Головного статистичного управління Польщі, на кінець 2019 року в Польщі перебувало понад 1,3 млн українців. Відразу після початку пандемії - у другій половині березня і на початку квітня - близько 200 тис. українців повернулося додому. Згодом, цей процес загальмувався і розпочався зворотний процес повернення до Польщі, зокрема сезонних працівників, які працевлаштовувалися в аграрному секторі.

dailylviv.com

До теми

11:04 24 жовтня 2020 р.

Нові зміни розкладу руху на Львівській залізниці через зимовий час і ремонти

Регіональна філія «Львівська залізниця» нагадує пасажирам про те, що 25 жовтня 2020 року о 04:00 год. за київським часом на всій території України відбудеться перехід на зимовий час, тож годинникову стрілку необхідно перевести на одну годину назад. Зважаючи на це, зазнає змін розклад руху деяких приміських поїздів.

Рубрика: Економіка

10:45 24 жовтня 2020 р.

З багатьох залізничних станцій буде відкрито продаж квитків на поїзди

З 00:01 26 жовтня, за рішенням Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, буде поновлено продаж квитків з більшості закритих залізничних станцій.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Чому не будують притулок для тварин у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу