16 млн. грн в лісовій програмі пропонують надати на будівлі, мабуть, котеджі керівникам, – депутат

19:32 13 лютого 2017 р.

Фото до новини

У бюджеті Львівської обласної ради передбачено 730 млн. гривень для фінансування обласних цільових програм. Проте більшість програм, які подані на розгляд облради, грошей не отримають.


Відео: Львівський прес-клуб

Про це сьогодні, 13 лютого, під час прес-конференції на тему: «Прошу голосувати, прошу підтримати»: які рішення не варто підтримувати попри заклик голови Львівської обласної ради», що відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив член комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку Львівської обласної ради Іван Собко.

За його словами, до 1 січня 2017 року облдержадміністрація мала подати всі ці проекти на розгляд облради.

- Є програми добрі. А більшість я, навіть програмами назвати не можу. Вони не мають переліків з капітальних видатків та чітких порядків з їхньої реалізації. За програми у області фантастики ми голосувати не будемо, - пояснює депутат, чому таким програмам відмовлять у фінансуванні.

Також, на його думку, всі ці програми треба перевести в конкурсну площину, де вже чітко прописані вимоги.

Член комісії з питань дорожнього господарства, інфраструктури, регулювання земельних відносин, адміністративно-територіального устрою, планування території та архітектури Львівської обласної ради Тетяна Письменна нагадала, що її фракція торік не підтримала програму розвитку дорожньої інфраструктури.

- У програмі відсутні чіткі переліки доріг, які будуть цього року ремонтувати. В програму закладають 170 млн гривень цього року. І чому тільки кілька осіб, членів комісії, повинні вирішувати, які дороги мають ремонтувати?

Також, на її думку, неправильно, коли за зміни в програмі голосують тільки члени профільної комісії, а не весь депутатський корпус.

- До прикладу, в грудні з’ясувалося, що «Галшляхбуд» не використав 4 млн грн для ремонту доріг у Мостиському районі. І 15 грудня ті кошти повертають в бюджет області. Їх тут же намагаються використати на щось інше. Але що можна ремонтувати в грудні? - ставить риторичне питання Тетяна Письменна.

Крім того, вона нагадала, що в фінансуванні кожного проекту передбачено два відсотки для технагляду. Тож, на її думку, на ці кошти варто винайняти незалежного спеціаліста, який фахово перевірить роботи будівельників. Але її колеги-депутати, чомусь, не погоджуються на таке.

Отже, депутат має безліч зауважень до нових програми розвитку дорожньої інфраструктури і безпеки дорожнього руху. Вона закликає колег не підтримувати ці програми в такому викладі.

Не радить голосувати за Програму з підтримки лісу і голова комісії з питань депутатської діяльності, етики, регламенту, свободи слова та антикорупційної політики Львівської облради Роман Кізима.

Він нагадав, що дія попередньої прграми закінчилася у 2015 році. А тепер мають розглянути нову, на п’ять років.

- Ця програма – це приклад, коли вовки приймають рішення, як пастися вівцям. Держлісагенство, яке вирубує ліси, розробляє програму, основна мета якої, – лісовідновлення, -наголошує він.

Загальна вартість проекту - 3,6 млрд грн. Хоча обласна рада готова надати не більше 2,5 млн грн.

- Що стосується самої програми, то в ній 16 млн гривень пропонують надати на будівлі, мабуть, на котеджі керівникам. На будівництво доріг – один мільйон за кілометр, в той час як Міноборони – сто тисяч за кілометр. Виконавцем програми визначені департамент економіки, а не департамент екології. Отже акцент буде йти на вирубування лісу, - стверджує Роман Кізима. 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини