Українські політв'язні в Криму | Новини Львова

Українські політв'язні в Криму

13:37 16 вересня 2019 р.

  • 0
  • 255


Автор відео: Львівський прес-клуб

Учасники:
    Олена Лисенко, експертка Кримської правозахисної групи;
    Ірина Лимешко, дружина політв’язня Геннадія Лимешка;
    Ділявер Меметов, син політв’язня Ремзі Меметова, координатор «Кримської солідарності»;
    Решат Емірусеїнов, ветеран кримськотатарського національного руху, батько політв‘язня Рустема Емірусеїнова;
    Олександра Романцова, виконавча директорка Центру громадянських свобод, активістка кампанії #SaveOlegSentsov

Правозахисники розповіли про те, як Росія переслідує незгодних з діями Кремля, а також що має зробити українська влада, щоб надати правовий статус та соціальні гарантії політв’язням та їхнім родинам. Йтиметься і про те, яку підтримку можуть надати політв’язням звичайні громадяни.

Після прес-конференції журналістам запропонувли відвідати місце проведення інсталяції. На площі Ринок (зі сторони входу до Ратуші) встановлена інсталяція з 86-ти штучних великих капканів, що відповідає кількості арештованих російською владою політв’язнів. Посередині інсталяції розташований інформаційний стенд, на якому пояснюють мету акції, і розміщена інформація про політв’язнів.

Також працюватиме інформаційний намет, у якому львів’яни можуть отримати спеціально створену до акції тематичну газету з інформацією та історіями політв’язнів. Активісти глобальної акції #SaveOlegSentsov запропонують усім бажаючим написати листа чи підписати листівку для в’язнів Кремля, яка після туру буде передана кожному адресату.

Довідка

Львів – сьоме місто з 10-ти у регіональному турі на підтримку українських політичних ув’язнених та військовополонених “В’ЯЗНІ КРЕМЛЯ”. Організатори і партнери акції: правозахисні організації (Центр прав людини ZMINA, Кримська правозахисна група, Українська Гельсінська спілка з прав людини, Центр громадянських свобод), кампанія #SaveOlegSentsov, Об’єднання родичів політв’язнів Кремля. Метою акції є привернення уваги громадськості до українських політичних в’язнів, яких утримує російська влада, у тому числі кримських татар. Однією з головних ідей проведення акцій є підтримка самих політв’язнів та їхніх родичів і прояв солідарності.

Пресконференція про ситуацію із українськими політв’язнями. Родичі полонених поділяться історіями та прикладами безправ’я і залякування, які чинить Російська Федерація і окупаційна влада на Кримському півострові.

Коментарі(0)

Інші відео

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ У Львові та Кропивницькому розкритикували законопроєкти «Про медіа» за нечітке визначення статусу журналіста

Рубрика: Політика

Зарплати для комунальників Львова

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу