Три проєкти до 509-ї річниці перемоги об'єднаних сил білорусів, литовців та українців над московською армією під Оршею

14:54 15 вересня 2023 р.

  • 0
  • 19

До 509-ї річниці перемоги об'єднаних сил білорусів, литовців та українців над московською армією під Оршею, у день Білоруської військової слави, у Львові презентовано три проєкти.
Автор відео: Львівський пресклуб

Промовці:

Володимир Галик, кандидат історичних наук, доцент кафедри всесвітньої історії та спеціальних історичних дисциплін, заступник декана факультету історії, педагогіки та психології Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка;

Іван Кутняк, кандидат філософських наук, доцент, декан факультету початкової освіти та мистецтва Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка;

Михайло Сидор, доцент Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка;

Олексій Францкевич, керівник БО “БФ “Вільна Білорусь”;

Олександр Головастов, волонтер БО “БФ “Вільна Білорусь”;

Василь Олексюк, депутат Бучанської міської ради.

На пресконференції презентовано три проєкти.

Сайт “Трибунал”. Це дослідницький проєкт, метою якого є збирання, запис та надійне зберігання інформації про представників режиму Лукашенка, їхніх помічників та скоєних ними злочинів у тому числі й військових. Дані, що зберігаються на ресурсах проєкт «Трибунал», призначені для інформування білорусів та світової громадськості про представників режиму Лукашенка, їх посібників та скоєні ними злочини. Інформація, яка розміщена на сайті, може бути використана після звільнення Білорусі при організації слідства, суду та переслідування винних, а також при проведенні люстрацій.

Видання навчально-методичного посібника зі загальної історії боротьби білорусів та українців проти Московського князівства, Російської Імперії та сучасної Росії, яке буде підготовлено спільно з Дрогобицьким державним педагогічним університетом імені Івана Франка.

Музей та фотовиставка «З Україною в серці», присвячені білорусам-героям, які віддали свої життя в Україні у боротьбі проти російських окупантів від початку російсько-української війни, з 2014 року. Мета презентації – показати необхідність боротьби за свободу, нагадати про історичні моменти, коли наші народи разом уже перемагали російських окупантів.

Організатор заходу: БО “БФ “Вільна Білорусь”

Інші відео