12:44 7 липня 2016 р.
- 0
- 770
Прес-клуб реформ 7 липня 2016 року.
Автор відео: Львівський прес-клуб.
Проблеми об'єднання тергромад (відеопрограма)
Тема: “Головні проблеми об’єднання територіальних громад на Львівщині”.
Учасники: Ростислав Замлинський, перший заступник голови Львівської облдержадміністрації; Володимир Гірняк, заступник голови Львівської обласної ради; Василь Абаімов, виконавчий директор Львівського регіонального відділення Асоціації міст України. Ведучий: журналіст Роман Шостак.
За столом зустрілися представники різних гілок влади і громадськості, щоб оцінити рівень реформування місцевого самоврядування у Львівській області.
Перший заступник голови ЛОДА Ростислав Замлинський повідомив, що сьогодні діє рішення Львівської обласної ради про затвердження перспективного плану, який передбачає створення 162 об’єднаних територіальних громад. Натомість Кабінет Міністрів затвердив тільки 88.
Після обговорення цього питання з фахівцями розроблені зміни до проекту перспективного плану, які передбачають створення вже 99 об’єднаних територіальних громад, уточнив Р.Замлинський.
На сьогодні вже створено 15 об’єднаних територіальних громад, які мають прямі бюджеті відносини з Міністерством фінансів. Ще в одній громаді, Ходорівській, відбулися вибори навесні цього року. Вона почне працювати на прямих бюджетних відносинах вже з січня 2017 року.
- Реформа децентралізації передбачає, що повноваження передадуть на місця: що робити зі школою, що буде з садочком, як наповнювати бюджет. А бачення і розуміння на місцевому рівні нема. Тобто відповідальність на себе місцева влада брати не хоче. І тому більшість сільських голів говорять: «Ми не проти децентралізації, але нехай там в Києві приймуть, як нас об’єднають, так і буде», - зауважує перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Ростислав Замлинський.
За його словами, на превеликий жаль, дотепер не створено жодної громади в Радехівському, Кам’янка-Бузькому та Буському районах.
«ЩЛ» також стало відомо, що в Пустомитівському районі були спроби створити одну об'єднану територіальну громаду, що ввібрала би до себе територію всього цього району.
- Основний принцип децентралізації – принцип добровільності. Ми всіляко сприяємо громадам. Але ми не можемо замість них цей процес пройти, - наголошує Ростислав Замлинський.
Обов'язкових планів за строками об'єднання тергромад у Львівській області немає, і Київ таких вимог не висуває.
- Наше завдання, депутатів, переконувати людей об'єднуватися в громади на принципі добровільності, - каже заступник голови Львівської обласної ради Володимир Гірняк. – А всі ті громади, що вже об'єдналися, повинні одержати додаткове фінансування з Києва. Це було передбачено законом про держбюджет у 2016 році. Для підтримки бюджетних установ. На мою думку, на процес повного об'єднання тергромад у всій Львівській області потрібно 2-3 роки. Важливо, щоб ті громади, які об'єдналися, були у ліпших умовах і це пропагувало хід об'єднання.
- Ми використовуємо досвід східноєвропейських країн у реформі місцевого самоврядування, - наголосив Василь Абаімов, виконавчий директор Львівського регіонального відділення Асоціації міст України. – У Польщі була подібна ситуація до нашої. І після чинного закону про добровільне об'єднання громад включився закон новий – закон про об'єднання громад. Тобто це вже було більш адміністративно. Парламент Польщі прийняв закон, який виконав уряд Польщі. У нашій організації є 41 місто Львівської області і 5 селищ. Всі голови зацікавлені в об'єднання громад.
Ростислав Замлинський із розмов з громадами згадує, що багато хто побоювався, що після об’єднання в їхньому селі зачинять школу чи ФАП, чи бібліотеку.
- Зараз можна сказати, що зі 107 інфраструктурних об’єктів (школи, садочки. ФАП, амбулаторії, бібліотеки, будинки культури), які були на території громади до об’єднання, всі функціонують. Громада прийняла рішення, що вони потрібні, і вона їх фінансує, - розвіює побоювання мешканців Ростислав Замлинський.
Докладніше про відеопрограму читайте у текстових інформаціях на порталі «Щоденний Львів»:
http://dailylviv.com/news/ekonomika/obiednani-hromady-ne-vykorystaly-z-46-byudzhetnykh-milioniv-zhodnoyi-kopiiky-33913http://dailylviv.com/news/ekonomika/98-tysyach-ha-zemli-na-lvivshchyni-prostoyuyut-i-ochikuyut-na-investora-33912
Інтерв’ю-прес-конференція "Прес-клубу реформ" на тему: “Головні проблеми об’єднання територіальних громад на Львівщині”.