Зміни у бронюванні для військовозобов’язаних після 28 лютого або 31 березня
11:10 24 лютого 2025 р.
Як підприємству зберегти статус критично важливого для забезпечення потреб Збройних Сил України.
Уряд продовжить процедуру перебронювання та визнання підприємств критичними до 31 березня. Про це під час пресконференції «Україна Рік-2025» повідомили премʼєр-міністр Денис Шмигаль та перша віцепремʼєрка Юлія Свириденко, інформує DailyLviv.com.
Згідно з новим порядком бронювання підприємство має підтвердити статус критичності. Підприємства, які не подадуть документи на перепідтвердження, втратять статус критично важливих, а всі їхні працівники втратять бронювання. Ті, які підтвердять критичність, зможуть бронювати працівників на рік.
“Підприємство, яке не підтвердило статус критично важливого у встановленому порядку, втрачає право бронювати військовозобов’язаних працівників після спливу одного року від часу видачі рішення про визначення такого підприємства критично важливим.”, - наголосив керівник апарату Львівської обласної державної адміністрації Тарас Грень.
Після 31 березня керівники критично важливих підприємств матимуть можливість перебронювати своїх працівників впродовж 72 годин за допомогою порталу «Дія».
“Для цього таке підприємство має бути включено до Єдиного переліку критично важливих підприємств на підставі поданого Мінекономіки або державним органом відповідного повідомлення засобами порталу «Дія». Після цього таке підприємство може подавати своїх працівників у списках на бронювання через портал «Дія». У списках зазначаються відомості про таке підприємство та військовозобов’язаних осіб. Підтвердженням бронювання працівників та їх відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації є витяг з наказу Міністерства економіки України. Перевіряти дійсність свого бронювання можна в додатку “Резерв+””, - розповів керівник апарату Львівської обласної державної адміністрації Тарас Грень.
Відповідно до постанови КМУ від 27.01.2023 №76 орган, який ухвалив рішення про визначення підприємства, установи, організації критично важливими для забезпечення потреб Збройних Сил, у разі потреби проводить перевірку відповідності цих підприємств вимогам критеріїв (заробітна плата, відсутність заборгованості, кількість працівників тощо). У разі виявлення невідповідності підприємства визначеним критеріям може бути скасований його статус критично важливого.
“Зміни у бронюванні, які набудуть чинності після 28 лютого 2025 року (тепер - після 31 березня 2025 року - DailyLviv.com), передбачають, що підприємства повинні будуть підтвердити свій статус критично важливих відповідно до нових критеріїв. У разі успішного підтвердження, вони зможуть бронювати своїх працівників на рік. В іншому випадку, підприємства втратять право на бронювання, а їхні працівники втратять свою відстрочку від мобілізації.”, - підсумував керівник апарату Львівської обласної державної адміністрації Тарас Грень.
До теми: Новий механізм бронювання працівників підприємств ОПК
Усі медичні працівники за основним місцем роботи можуть мати бронювання
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook