Зі Львівщини людей вивозили в трудове рабство в Росію бусами, – експерт (відео)

13:24 28 січня 2016 р.

Фото до новини

За минулий рік у Львівській області відкрито вісім кримінальних справ у сфері торгівлі людьми. З них сім – спроби сексуальної експлуатації та одна – вивіз дитини за кордон.


Відео: Львівський прес-клуб

Про це сьогодні, 28 січня, під час прес-конференції на тему: «Завершення проекту «Посилення громадського контролю за формуванням, координацією та виконанням політики протидії торгівлі людьми в Україні, зокрема у Львівській області», повідомив начальник відділу боротьби зі злочинами у сфері суспільної моралі та нелегальною міграцією ГУ Національної поліції у Львівській області Юрій Даниляк.

За його словами, головні країни, куди вивозять – Італія, Греція, Ізраїль та Німеччина. А основні злочини – це сексуальне та трудове рабство й вилучення органів. Хоча, як стверджує Юрій Даниляк, виявляти такі злочини дуже важко, адже потерпілі дуже рідко звертаються за допомогою. Понад те, коли таких людей знаходять, то переконати їх офіційно звернутися до правоохоронних органів та громадських організацій майже неможливо.

За словами координатора проектів з протидії торгівлі людьми ГО «Центр «Жіночі перспективи» Олена Кальбус, потерпілі не хочуть зізнаватися, що вони стали жертвами торгівлі людьми, оскільки бояться, що цей факт стане відомим стороннім особам.

- Наприклад, сусідам чи іншим людям, які почнуть їх звинувачувати чи засуджувати. Їм важко буде жити в тому селі чи місті. Також багато хто не знає про можливості спеціального статусу потерпілого у сфері торгівлі людьми.

Хоча, за її словами, якщо особа отримує статус потерпілого, то може отримати допомогу від держави у працевлаштуванні, лікуванні, навчанні. А також ще з 2012 році Кабмін України прийняв постанову «Про виплату одноразової матеріальної допомоги особам, які постраждали від торгівля людьми». Ця допомога становить один прожитковий мінімум.

- Коли говорять про цю допомогу,то кажуть, що вона не виконує роль  допомоги, яка би компенсувала втрати цієї людини. Це допомога – в розмірі 50 доларів, яка за міжнародними стандартами надається особі, що ідентифікована як постраждала від торгівлі людьми. І надається для того, щоби в перший момент виходу з цієї ситуації людина мала невеличкі засоби, аби себе підтримати, - каже координатора проектів з протидії торгівлі людьми ГО «Центр «Жіночі перспективи».
Тому активісти вважають, що варто ставити питання про допомогу в розмірі 3-5 тисяч гривень з бюджету області. Але надавати її цільово: для винаймання житла, для навчання робочій спеціальності або для інших потреб певної людини або її родини.

Також Олена Кальбус розповіла, що недавно активісти їхньої громадської організації проводили тренінги у Тернополі. І там дізналися про факти вивезення людей у трудове рабство в Росію.

- Нам розказували, що цілими бусиками вивозили людей в Росію на роботу. А насправді це виявилося трудове рабство. Декому вдалося вирватися, то вони казали, що серед цих бусиків один був повністю заповнений львів’янами. Проте самих львів’ян ми наразі не знайшли, - каже вона. 

За її словами, виїзд відбувався з Буська.

За словами головного спеціаліста департаменту соціального захисту населення ЛОДА Миколи Немчука, кількість випадків, коли особи стають жертвами торгівлі людьми, зменшується.
- Люди вже навчені і не потрапляють в ці пастки, - каже він.

Довідка від ГО «Центр «Жіночі перспективи»

Проект здійснювали громадські організації – члени Всеукраїнської коаліції з протидії торгівлі людьми – одночасно в 12 областях України. Експерти громадських організацій розробили та скерували до Міністерства соціальної політики проект критеріїв з надання статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми. Також створено електронний вісник для аналізу та надання інформації про головні проблеми, що виникають при встановленні статусу в різних областях України.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів