Жінки обирають у владу чоловіків через соціальні стереотипи (відео)

15:48 2 березня 2015 р.


Фото: Львівський прес-клуб

64% виборців України – це жінки. Але до влади вони обирають чоловіків, які потім зовсім не враховують жіночі інтереси.

На цьому сьогодні, 2 березня, під час прес-конференції у Львівському прес-клубі на тему «Як домогтися 30% участі жінок в Уряді, міністерствах, місцевих держадміністраціях та інших органах влади?» наголосила заступниця голови західноукраїнського центру «Жіночі перспективи» Марта Чумало.

- Ми маємо 64% виборців-жінок. Тобто, виборці України, це, в переважній більшості, – жінки. І їхні потреби мали би бути враховані передусім.  Їхні потреби мали би вивчатися, аналізуватися і в передвиборній кампанії дискутуватися. І обіцянки ми би мали чути зовсім інші, - каже вона.

За її словами, жінки обирають чоловіків тільки тому, що обтяжені соціальними стереотипами і не бачили у своєму житті інших прикладів, коли жінка може керувати.

- Серед випускників вузів – більше жінок. Тобто на старті, як інтелектуальний потенціал, ми маємо якщо не більше жінок, то як мінімум, порівну. Потім відбуваються соціальні процеси і потенціал жінок в країні не використовується. Жінки практично працюють в обслуговуючій сфері, низькокваліфікованій, де не приймаються рішення. А той потенціал, який вони мають в силу своєї освіти, в Україні недовикористовується, - каже Марта Чумало.

Її підтримує заступниця директора департаменту соціального захисту населення Львівської обласної державної адміністрації Оксана Яковець. За її словами, серед керівників у Львівській облдержадміністраці жінок є дуже мало. І якщо відстежувати тенденцію впродовж останніх  десяти років, то ми мали лише один раз жінку – голову адміністрації. Серед заступників також мало жінок.

Хоча ми мали голів облдержадміністрації, які призначали собі по шість-десять заступників.
- Але така практика: керівники – чоловіки, заступники – жінки. У керівника більше представницьких функцій, координація роботи, контроль. А вся рутинна робота лягає на плечі жінок, - каже вона.

Оксана Яковець також поділилася досвідом балотування до парламенту.
- Я балотувалася в одному з найбільших округів у Львові, в 115, де майже  300 тисяч виборців. Тоді було 18 кандидатів, і єдина жінка – я. Але коли поспілкувалася зі своїми опонентами, то виявила що люди абсолютно далекі від того, що вони обіцяли у своїх програмах і реально могли зробити, - каже вона.

 

 

dailylviv.com

До теми

19:31 2 березня 2021 р.

ДТП з Дубінським: нардеп в'їхав в авто головного інспектора ДФС Львівщини

Учора зранку, 1 березня, у місті Стрий Львівської області нардеп Олександр Дубінський, керуючи автомобілем Toyota Land Cruiser (держномер АА9955ХМ), виїхав на смугу зустрічного руху і зіткнувся з автомобілем Jeep Compass.

Рубрика: Ситуації

13:26 2 березня 2021 р.

У Львівській МТГ ловитимуть безпритульних собак

У ЛКП «Лев» зазначають, що бригада ловців здійснює виїзди в населені пункти міської територіальної громади щосереди та щосуботи, в інші дні тижня — в райони міста Львова.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу