Жінки обирають у владу чоловіків через соціальні стереотипи (відео)

15:48 2 березня 2015 р.


Фото: Львівський прес-клуб

64% виборців України – це жінки. Але до влади вони обирають чоловіків, які потім зовсім не враховують жіночі інтереси.

На цьому сьогодні, 2 березня, під час прес-конференції у Львівському прес-клубі на тему «Як домогтися 30% участі жінок в Уряді, міністерствах, місцевих держадміністраціях та інших органах влади?» наголосила заступниця голови західноукраїнського центру «Жіночі перспективи» Марта Чумало.

- Ми маємо 64% виборців-жінок. Тобто, виборці України, це, в переважній більшості, – жінки. І їхні потреби мали би бути враховані передусім.  Їхні потреби мали би вивчатися, аналізуватися і в передвиборній кампанії дискутуватися. І обіцянки ми би мали чути зовсім інші, - каже вона.

За її словами, жінки обирають чоловіків тільки тому, що обтяжені соціальними стереотипами і не бачили у своєму житті інших прикладів, коли жінка може керувати.

- Серед випускників вузів – більше жінок. Тобто на старті, як інтелектуальний потенціал, ми маємо якщо не більше жінок, то як мінімум, порівну. Потім відбуваються соціальні процеси і потенціал жінок в країні не використовується. Жінки практично працюють в обслуговуючій сфері, низькокваліфікованій, де не приймаються рішення. А той потенціал, який вони мають в силу своєї освіти, в Україні недовикористовується, - каже Марта Чумало.

Її підтримує заступниця директора департаменту соціального захисту населення Львівської обласної державної адміністрації Оксана Яковець. За її словами, серед керівників у Львівській облдержадміністраці жінок є дуже мало. І якщо відстежувати тенденцію впродовж останніх  десяти років, то ми мали лише один раз жінку – голову адміністрації. Серед заступників також мало жінок.

Хоча ми мали голів облдержадміністрації, які призначали собі по шість-десять заступників.
- Але така практика: керівники – чоловіки, заступники – жінки. У керівника більше представницьких функцій, координація роботи, контроль. А вся рутинна робота лягає на плечі жінок, - каже вона.

Оксана Яковець також поділилася досвідом балотування до парламенту.
- Я балотувалася в одному з найбільших округів у Львові, в 115, де майже  300 тисяч виборців. Тоді було 18 кандидатів, і єдина жінка – я. Але коли поспілкувалася зі своїми опонентами, то виявила що люди абсолютно далекі від того, що вони обіцяли у своїх програмах і реально могли зробити, - каже вона.

 

 

dailylviv.com

До теми

19:25 24 травня 2022 р.

Перші добровольчі формування тергромад Львівщини, серед яких жінки, почали складати присягу

Перші добровольчі формування територіальних громад Львівщини почали складати присягу. Зокрема, сьогодні на вірність Україні та її народу присягнули бійці добровольчого формування №2 Ходорівської ТР.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу