Завтра у Львові розпочнуть реконструкцію площі Святого Юра (відео)

14:00 13 травня 2015 р.


Фото: прес-служба Львівської міськради

У прес-службі міської ради повідомили в середу «Щоденному Львову»: «До кінця липня Львів отримає відреконструйовану площу Святого Юра».

Завтра у Львові стартують роботи з реконструкції площі Святого Юра та облаштування скверу, з подальшим встановленням пам’ятника до 150-річчя від дня народження Митрополита Андрея. Завершити обіцяють до 29 липня.

Місто і Церква напередодні дня Львова досягнули консенсусу в питанні реалізації пам’ятника Митрополиту Андрею. У зв’язку з тим, що проект дуже глобальний і потребує багато часу на погодження документації, суттєві зміни транспортних систем, санації скверу тощо, проект реалізовуватимуть поступово. Головний архітектор міста Юліан Чаплінський розповів також:

«До дня 150-річчя Митрополита – 29 липня – буде встановлено пам’ятник, облагороджено площу і влаштовано зміни руху транспорту – ми зробимо для цього все можливе. Ми запропонували Церкві поетапну реалізацію цього проекту, з урахуванням усіх побажань львів’ян та обмежень, які ми виставляємо як місто. Відтак, ми створюємо пішохідну площу та разом з дорогою замощуємо її бруківкою.

Транспортний шлях зміщується в сторону скверу, за рахунок технічного тротуару. Вздовж бібліотеки та корпусу №3 Львівської політехніки облаштуємо автомобільну дорогу з двостороннім рухом без руху тролейбусів, і таким чином уникнемо зрізання дерев.

Працюватиме ця дорога виключно в святкові дні, коли церква потребуватиме великих заходів. Транспорт через цю площу ми не пропускатимемо.

Окрім того, парк буде облагороджено. Наразі знесено вже всі ліхтарі в сквері і незабаром їх буде замінено на нові».

За словами Юліана Чаплінського, станом на сьогодні вже розпочато демонтаж фундаменту радянської конструкції, і вже близько двох-трьох тижнів комунальні служби міста працюють з документацією. Головний архітектор додав: «Наша найбільша радість в тому, що ми бачимо вирішення цієї ситуації і маємо дорожню карту, яка дасть нам змогу побудувати пам’ятник Митрополиту Андрею».

Як зазначмв директор ЛМКП «Львівтеплоенерго» Степан Пакіж, завтра стартують роботи щодо винесення та упорядкування мереж, які знаходяться поблизу площі та дороги. Впродовж наступних двох тижнів буде розроблено кінцевий графік виконання робіт.

Відзавтра на площі Святого Юра мінятимуть аварійні інженерні мережі. Відтак – буде змінено рух автобусів та тролейбусів. Зокрема, йдеться про міські автобусні маршрути №2А, 15, 33, 38 та тролейбуси №2, 7, 9, 10, 12, 20.

Маршрути №33, 38 курсуватимуть вулицями Антоновича, Бандери й Коперника до головної пошта й вулицями Дорошенка, Бандери та Героїв УПА.

Маршрут №15 курсуватиме від церкви святої Анни вздовж вулиці Городоцької до приміського вокзалу.

Маршрут №2А курсуватиме вулицями Антоновича, Бандери й Городоцькою до церкви святої Анни вулицями Городоцькою, Бандери та Героїв УПА.

Тролейбусні маршрути №2, 9, 10, 20 будуть закорочені до вулиці Митрополита Ангеловича, а маршрути №7, 12 – до площі Кропивницького.

Про це повідомили сьогодні, 13 травня, «Щоденному Львову», в прес-службі міської ради.

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ “ОПОРА” про результати місцевих виборів-2020 на Львівщині

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу