Зашків, Зарудці та Завадів готуються до вступу у Львівську ОТГ?

21:13 7 травня 2020 р.

Фото до новини

Сьогодні, 7 травня, відбулося перше виїзне засідання робочої групи з питань організації взаємодії територіальних громад у межах Львівської агломерації до Зашкова.

Про це інформує пресслужба ЛМР.

Відтак, за словами заступника міського голови з містобудування Любомира Зубача, місто співпрацюватиме з усіма сусідніми населеними пунктами, що виявили бажання долучитись до Львівської ОТГ.

«Найближчим часом буде затверджено перспективний план Львівської області. А отже, буде створено і Львівську ОТГ. Саме тому нема часу чекати і ми вже беремося до роботи: насамперед в усіх населеним пунктах, які об’єднаються зі Львовом, визначаємось із нагальними завданнями, що треба вирішити найближчим часом», — зазначив заступник міського голови Львова з містобудування Любомир Зубач.

Зашків, Зарудці та Завадів — села, які одні з перших заявили, що своє майбутнє бачить зі Львовом. На зустрічі сільська голова, депутати та активісти представникам Львівської міськради розповіли про те, що, на їхню думку, треба зробити в селах. Зокрема, у Зашкові, Зарудцях і Завадові — це, насамперед, питання старого водогону, яким постачається вода до Львова. Також йшлося про каналізування, централізоване освітлення, вивезення сміття, створення ЦНАПу та ремонт нового приміщення під дитсадок і гуртки.

На зустрічі розглянули й питання представництва сіл. Так, як запевнив Любомир Зубач, до новоствореного департаменту агломерації увійдуть представники сусідніх населених пунктів.

«Львів однозначно зацікавлений в тому, щоб людей, які роками живуть і працюють у селах, долучати до співпраці. По-перше, це можна зробити через створення так званих органів самоорганізації населення, яким можна буде делегувати частину повноважень, наприклад, благоустрій. По-друге, у новоствореному департаменті агломерацій частиною працівників стануть власне місцеві представники сіл. Ми прагнемо, щоб люди з сіл в координації зі Львовом продовжували виконувати свої обов’язки», — додав посадовець.

Нагадаємо, Львів має чітку візію щодо майбутнього територіального устрою, що ґрунтується на Генплані міста, прийнятому у 2010 році, та містить прогноз територіального розвитку міста, охоплюючи територію приміських населених пунктів. Реформа децентралізації покликана забезпечити ефективне місцеве самоврядування та територіальну організацію влади. Так, деякі селищні ради вже висловили свою позицію на користь агломерації зі Львовом.


Термінові та важливі повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram.

dailylviv.com

 

Останні новини