Зашків, Зарудці та Завадів готуються до вступу у Львівську ОТГ?

21:13 7 травня 2020 р.

Сьогодні, 7 травня, відбулося перше виїзне засідання робочої групи з питань організації взаємодії територіальних громад у межах Львівської агломерації до Зашкова.

Про це інформує пресслужба ЛМР.

Відтак, за словами заступника міського голови з містобудування Любомира Зубача, місто співпрацюватиме з усіма сусідніми населеними пунктами, що виявили бажання долучитись до Львівської ОТГ.

«Найближчим часом буде затверджено перспективний план Львівської області. А отже, буде створено і Львівську ОТГ. Саме тому нема часу чекати і ми вже беремося до роботи: насамперед в усіх населеним пунктах, які об’єднаються зі Львовом, визначаємось із нагальними завданнями, що треба вирішити найближчим часом», — зазначив заступник міського голови Львова з містобудування Любомир Зубач.

Зашків, Зарудці та Завадів — села, які одні з перших заявили, що своє майбутнє бачить зі Львовом. На зустрічі сільська голова, депутати та активісти представникам Львівської міськради розповіли про те, що, на їхню думку, треба зробити в селах. Зокрема, у Зашкові, Зарудцях і Завадові — це, насамперед, питання старого водогону, яким постачається вода до Львова. Також йшлося про каналізування, централізоване освітлення, вивезення сміття, створення ЦНАПу та ремонт нового приміщення під дитсадок і гуртки.

На зустрічі розглянули й питання представництва сіл. Так, як запевнив Любомир Зубач, до новоствореного департаменту агломерації увійдуть представники сусідніх населених пунктів.

«Львів однозначно зацікавлений в тому, щоб людей, які роками живуть і працюють у селах, долучати до співпраці. По-перше, це можна зробити через створення так званих органів самоорганізації населення, яким можна буде делегувати частину повноважень, наприклад, благоустрій. По-друге, у новоствореному департаменті агломерацій частиною працівників стануть власне місцеві представники сіл. Ми прагнемо, щоб люди з сіл в координації зі Львовом продовжували виконувати свої обов’язки», — додав посадовець.

Нагадаємо, Львів має чітку візію щодо майбутнього територіального устрою, що ґрунтується на Генплані міста, прийнятому у 2010 році, та містить прогноз територіального розвитку міста, охоплюючи територію приміських населених пунктів. Реформа децентралізації покликана забезпечити ефективне місцеве самоврядування та територіальну організацію влади. Так, деякі селищні ради вже висловили свою позицію на користь агломерації зі Львовом.


dailylviv.com

До теми

23:22 12 травня 2021 р.

Завтра на Львівщині відновлять сполучення між частинами дороги Львів-Луцьк, де обвалилася секція мосту

Від 13 травня відновлюють сполучення між частинами дороги "Львів-Луцьк", де обвалилася секція мосту у селі Гайок. Обласні маршрутки доїжджатимуть до обваленого моста, пасажири переходитимуть пішохідним переходом, і з іншої сторони річки Західний Буг пересідатимуть на автобус цього ж рейсу.

Рубрика: Ситуації

19:32 12 травня 2021 р.

У Львові - нашестя гадюк. Влада порадила звертатися в ДСНС

У Львові місцеві жителі виявили велику популяцію гадюк. Зазвичай ці плазуни не наближаються близько до людей, проте у мікрорайоні Рясне-2 вони живуть біля школи й навіть заповзають у під'їзди.

Рубрика: Ситуації

16:45 12 травня 2021 р.

У селян на Львівщині забрали 19 га пасовища і перепродали одній людині

Біля головного управління Держгеокадастру у області пікетували люди із села Великі Передримихи. Вони вимагали, аби їм повернули пасовище, де вони випасають худобу. Ця територія має площу 19 гектарів.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення 1,5 га дороги та приватних ділянок у Давидівській ОТГ

Рубрика: Кримінал

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу