За три останні місяці змії вже відправили на Львівщині до лікарень 15-х людей

11:00 29 липня 2014 р.

Фото до новини


Фото: tsn.ua

Як повідомила у вівторок прес-служба облдержадміністрації, випадків загибелі від отруєння внаслідок укусу змії у 2014 році не зафіксовано.

Як повідомила сьогодні, 29 липня, «Щоденному Львову» прес-служба облдержадміністрації, на Львівшині за період з 25 квітня до 29 липня 2014 року обліковано 15 випадків госпіталізації мешканців області з діагнозом укус змії. У повідомленні також сказано:

«Такі події зафіксовані на території Жовківського району (1 випадок), Бродівського (1), Яворівського (1), Самбірського (2), Сколівського (10). 13 осіб із загальної кількості постраждалих (у тому числі дві дитини) є місцевими мешканцями. Випадків загибелі від отруєння внаслідок укусу змії у 2014 році не зафіксовано. 

У 2013 році за аналогічний період від укусів змій постраждало 22 особи, з них 2 дитини. 

Довідково:

Західну Україну, в тому числі Львівщину, облюбувала небезпечна отруйна змія – гадюка звичайна. Найбільшу кількість гадюк можна зустріти в Карпатах. Впізнати їх можна за забарвленням: на сірому тлі видно чіткий візерунок (ромбики, трикутники). Візерунок може бути коричневим або чорним. Доросла змія сягає 60-70 см завдовжки. 

Якщо не чіпати отруйну змію, вона не зробить шкоди. Побачивши вас, плазун, навпаки, тікатиме. Зазвичай нещасні випадки стаються тоді, коли люди випадково наступають на гадюку, хапають рукою разом з травою, переслідують.

Найбільш небезпечні укуси в ділянці голови, шиї, поблизу великих кровоносних судин. Після укусу гадюк трагічні наслідки бувають рідко, але деколи розвиваються тяжкі ускладнення.

Щоб уникнути небезпеки, не варто гуляти в лісових хащах у відкритому взутті. Збираючи ягоди або гриби, потрібно розгрібати листя палицею, аби переконатися, що в хащах на вас не чатує гадюка. Якщо ви на неї все ж натрапили, краще відійти та не зачіпати. Коли ж уникнути лиха не вдалося, не варто піддаватися панічним настроям. Хвилювання стимулює прискорення серцевого ритму, що сприяє швидкому проникненню отрути в кров. Необхідно дихати повільно і глибоко. 

Перша допомога при укусах змії:

перш за все намагайтесь якнайшвидше (впродовж 10-15 хвилин) відсмоктати з ранки отруту. Це дозволяє видалити 30-50 відсотків отрути.

Відсмоктування отрути проводять за допомогою медичної банки, якщо такої немає – використовують звичайну склянку. Для цього у порожнину скляного посуду уводять запалений гніт, швидко обводять ним порожнину судини і негайно прикріплюють до ранки. Якщо процедура виконана правильно, тканина тіла втягується у порожнину банки. 

Отруту можна висмоктувати і ротом, але якщо немає патологічних змін у порожнині рота (карієс зубів, тріщини язика та губ, їх пошкодження тощо). При цьому постійно спльовуйте відсмоктану рідину і промивайте рот водою;

промийте ранку розчином марганцю або перекисом водню та перев'яжіть;

обмежте фізичні зусилля, щоб зменшити розповсюдження отрути в організмі;

змажте місця укусу спиртом, горілкою, одеколоном;

прикладіть до місця укусу холод, краще міхур з льодом;

не можна припалювати ранку розпеченим залізом, сірниками, порошком марганцю тощо – це ще більше пошкоджує тканину тіла;

забороняється накладати джгут на кінцівку вище місця укусу;

не вживайте алкоголь і препарати, які підвищують тиск.

Після надання першої допомоги потерпілого необхідно терміново доставити у медичний заклад для введення антитоксичної сироватки. 

З А П А М ’Я Т А Й Т Е :

Життя та здоров’я Ваше і Ваших рідних перш за все залежить від вибору правильної поведінки. Не нехтуйте правилами безпеки. Будьте обережні!».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини